Vinári

• Česko Vinaři
TV spot 1
Česko, (2014–2015), 31 h 5 min (Minutáž: 53–67 min)

Václav Postránecký, Tereza Kostková, Hynek Čermák, Miroslav Táborský, Tomáš Matonoha, Lucie Benešová, Jitka Smutná, Pavel Liška, Oldřich Navrátil (viac)

Kateřina Hýsková přijíždí z Prahy se svými dvěma dospělými dětmi navštívit rodiče do malebné jihomoravské vesnice Křetice, kde její otec vinař právě .slaví narozeniny. Kateřina je emancipovaná rozvedená manažerka, má poněkud rozjíveného syna Buddyho, který by se nejradši jen poflakoval, a sportovně založenou dceru Petru, která sní o dráze profesionální basketbalistky. Jenže zatím ani jeden z nich netuší, že se vlivem různých okolností jejich pobyt v Křeticích značně protáhne...

Vážený křetický občan Bedřich Pavlíček slaví pětašedesáté narozeniny. Jeho narozeniny jsou v Křeticích stejně významnou událostí jako třeba Vánoce – ale oproti Vánocům můžou všichni pít jeho víno zadarmo, takže je to ještě lepší. Jediný, kdo si nepřeje, aby ho Pavlíček hostil, je velkovinař Vlček. Chtěl by se s ním konečně usmířit, a tak mu chce oslavu udělat po svém. Jenže organizaci narozenin drží pevně v rukou Stázi Pavlíčková, takže to nebude mít jednoduché. Popřát Bedřichovi chce i jeho dcera Kateřina, která přijíždí i se svými skoro dospělými dětmi Buddym a Petrou. Těm návštěva „Asie", jak říká Moravě Pražák Buddy, moc nevoní. Ale to je nakonec všechno jedno, protože v hlavní roli se stejně ocitne jedno mrtvé prase... (TV Prima)

Scodelario

Další zkažený vínem načuchlý cosi, který se svojí rádoby moravštinou trhá uši..a to co dělají oni s vínem, to se prostě nedělá!! Jeden díl mi stačil..zůstanu jen u toho vína.. ()

silak_xup

Po shlédnutí prvního dílu jsem tu psal že je to umělé, falešný moravský přízvuk atd... Ano, je to pořád tak ale koukám na to. Asi nejlépe to tady vystihl svým komentem Jrk. Takhle v neděli, když sem zničenej z víkendu (ať už díky bajku nebo kvůli chlastu) tak si prostě večer sednu, otevřu vínko a relaxuju. Takovej relaxační seriál, bez žádné hloubky který často umí dost vyzdvihnout Hynek Čermák. ()

hwnd odpad!

Po prvním dílu bych tomu asi ještě jednu nebo dvě hvězdy za snahu dal. Ikdyž křečovitá Kostková, šílené nářečí, zesměšněná PČR a vpodstatě neuvěřitelné dějové zápletky typu dávný spor z hasičské soutěže, jsou opravdu těžkým kalibrem. Po druhém dle jsem se musel podívat pravdě do očí, že je to blbší a blbší a že sledování je mrhání časem... ()

Honzulik

Vinaři - seriál, ve kterém se jen taková podivná banda pražských herců rozhodla natočit v "okurkové" sezóně svoji ožíračku na Moravě. Že nám natočí jen další českou seriálovou sračku je asi vůbec nezajímalo. V seriálu žádné velké umění nečekejte a ten kdo vymýšlel hercům jejich "směšné" dialogy by potřeboval nakopat po "moravsku" do řiti...To už je teď po třech dílech pro mne jasné. Určitě nemůžu napsat, že seriál je jen taková oddychovka vhodná na nedělní večer, protože tomu tak prostě není a vlastně už ani nemám o čem psát. Možná tam nějaká hláška či scénka někoho pobaví, ale u mne to vůbec nefungovalo. Jediné co se dá hodnotit je opravdu malebné prostředí jižní Moravy. Jinak už vůbec nic... ()

route60

Máme rádi víno jak se zpívá v písničce ale ten seriál né, no první dojem ale byl mnohem horší než poslední části nicméně chtělo by to nejspíše jiné scénáristy. ()

persik

Geniální český seriál z kuchyně pana Moravce ve kterém excelují české super-hvězdy jako Jan Brožek či Martin Maxa. Dokonalá kompozice tohoto gastronomického sexu v prostředí jedinečné moravské krajiny oplývající hektolitry vína mě mnohdy dožene až k slzám absolutního štěstí, že mohu žít v této krásné zemi (byť v Ostravě). Originalita variací, která je náročnému filmovému kritikovi tj. typickému Čechovi dodávána v tomto uměleckém skvostu, by jistě jiné národy zabila pokud by byla dávkována v takové míře jako je jeden díl týdně. Za povšimnutí stojí Freudovská otázka sebevraždy, která se prolíná celou první polovinou seriálu, v druhé volovině je pro změnu jasně vidět vliv mistra Wlodarczyka, který před nás staví dalo by se říci až Kafkovské absolutno. Jediné čeho lituji je nedocenění tohoto kinematografického skvostu místními uživateli, nicméně jsem si jist, že z historického hlediska bude seriál považován za nejlepší počin filmu 21. století, pravděpodobně i nejlepší výtvor 3-tího tisíciletí. ()

Lastsurvivor

Mně se to prostě líbí. Lidi blbnou a je evidentně jedno, jestli jde o pražáky, nebo o moraváky, jak nám ukazuje právě tento oddechový seriál. Hvězdné obsazení ostřílených herců také neuškodí a mladí, méně známí herci se velmi snaží. Jestli je nářečí "echt" moravské, bohužel posoudit nemůžu, ač napůl moravák, celý život žiju v Praze :) Ale coby střízlivě uvažující hodnotitel filmů a seriálů, který odmítá dávat Odpad! cokoliv tomu, u čeho je napsáno, že je to české, musím ještě jednou konstatovat, že se jedná o prima odpočinkový seriál, se kterým nemám problém a rád se na něj jednou týdně podívám. A kvůli všem těm odpadům, které mě už fakt nehorázně se**u, dávám o hvězdu víc než původně. ()

karlboy

Jeden nebo dva díly jsem viděl. Přiznávám se. Jsem z moravy, tak jsem v podstatě musel. Jaký to je? Není to ani trochu dobrý. Na druhou stranu, v porovnání s ordinací a podobnými kusy české seriálografie, to není až takovej průser. Vlastně je, ale seriál o alkoholicích je jako seriál o našem národu, takže jedna. ()

Azrael odpad!

Není nic horšího než sledovat Pražáky jak si hrají na Moraváky a o vínu vědí kulové. K tomu tuctový až nudný scénář české pisálkovské průměrnosti několik vyčpělých herců po kterých neštěkne ani pes a další nudný seriál pro komerční TV je na světě. ()

natalanka

Nádherně mi povznesl náladu. Každý díl. a asi nejvíc ten, kdy šla těhotná Lucka Benešová pro bombu do vinohradu :-) Je to ulítlý seriál, plný nadsázky, dělá si legraci ze všech a všeho. A tak se to má brát. Důležité je jedno. Aź budu mít mírný splín.... na tenhle seriál se dá dívat s odstupem času zas a znova a nevyvane z něj ani léto, ani krása vinařství, ani chuť na dobré vínko a ani smích :-) :-) ()

Puppy

Dalsi promarnena sance, opet klasicka sablona. Jen diky predem otevrene lahvi vina jsem to zhledl cele :-) Jedna * za tema - vino. Asi jedina trochu vtipna postava je enolog Nebrensky, kdyz je to tedy oznaceno jako Komedie. Po druhem dile jiz cisty odpad. Je priznacne ze ani jedna reklama nebo "sponzor poradu" neni o vine. 12. dil nasadil latku uz hodne "vysoko". ()

hony23

Současná tvorba rodinných televizních seriálů mě naštěstí míjí, tentokrát jsem se ale nechal nalákat na slušné herecké obsazení. Tajně jsem doufal v nějaké to modernější Slovácko sa nesůdí, po prvním dílu ale je mi jasné, že jde o další seriál typu Ordinace či Počátky, pouze s tím rozdílem, že jsou všichni od úvodní minuty nametení. Televize Prima tak mocně dotahuje Novu v produkování nekonzistentních výkalů na televizní obrazovky. ()

Popinodan

Jako Bobule-seriál.....to rozhodně není. I když tu pár herců z Bobulí je. Spíš se to blíží ke dvojce,která stála za prd. Ale úplně uhozený to není. Obrázky nádherné moravské krajiny stojí za to. A na humor se až tolik netlačí-což je plus.Jasně je tu spousta uhozenejch minut,ale uvidíme....třeba se to rozjede a bude to příjemný zakončení týdne u telky. Zatím to je příjemný lepší průměr. Jako plus do dalších dílů by se tu měl objevit Karel Roden a Zdeněk Polraich. ()

tchempi

Scénář psaný u láhve krabicového vína v okolí Václaváku. Toporné neživotní dialogy a jen dva lidsky vtipné momenty na hodinovou epizodu. To je sakra málo. Od seriálů točených v papundeklových kulisách Vinaře odlišuji jen exteriéry. ()

trigan

Jedna hvězda za fakt, že jsem se v prvním díle párkrát usmál nad dobře zahranými komickými scénkami s policajty. Jinak to byla katastrofa a pokus o nářečí, které snad zahrnovalo celou Jižní Moravu až po Slovácko včetně Pražského dialektu, to trhalo uši. ()