Galavant

USA, (2015–2016), 6 h 26 min (Minutáž: 21–22 min)

Tvorcovia:

Dan Fogelman

Joshua Sasse, Timothy Omundson, Vinnie Jones, Karen David, Luke Youngblood, Mallory Jansen, Julian Seager, Sophie McShera, Hugh Bonneville, John Stamos (viac)

Tam kde většina pohádek končí, tahle teprve začíná. Hrdinný rek Galavant, slovutný to chrabrý rytíř, bojuje o srdce své vyvolené, která na piedestalu zájmu cloumá jak s city všemi opěvovaného Galavanta, tak i zlého krále Richarda. (geklon)

Recenzie používateľa fabecc1222 k tomuto seriálu (21)

Galavant (2015)

Galavant je přesně ten seriál, u kterého si vždy řeknu, že to vypadá, jakoby se sešla parta přátel, a rozhodla se natočit tu největší hovadinu na světě, bez jakýchkoliv zábran, pravidel a obecně všeho, co je v TV průmyslu zavedeno. Tvůrci si během seriálu dělají ze srandu ze všech možných fantasy filmů a seriál, a postupem času i sami ze sebe. Narážky na nízký rozpočet, kostýmy a všechno možné jsou úplně běžné. Vůbec se nedivím, že se Galavant nedokázal v USA prosadit, protože je svým pojetím naprosto odlišný od toho, co běžně divákům v USA příjde vtipné. Možná škoda, že nápad na takový seriál nedostali třeba v Británii, kde věřím, že by se seriál stal klenotem. Pro mě tak Galavant zůstává zárukou velmi podařeného a naprosto potrefeného humoru, který mi na 100% sedí, a ke kterému se vždy rád vracím. ()

Season 1 (2015) (S01)

Hrdinný rytíř Galavant se vydává na své velké dobrodružství v doprovodu etnicky nezařaditelné Isabellyy a panoše Sida, kteří dohromady utvoří výborně fungující tým, zaručující i pro opakovatelné sledování velkou dávku humoru. Na druhé straně se nachází "zlý" král Richard, sázející jednu brutálnější hlášku za druhou a zlá Madalena, která je ztělesněním opravdové pohádkové mrchy. Sem tam dorazí na návštěvu nějaká ta hvězda, aby vám odbourala bránice. Za mě naprostá spokojenost, a moc rád se dívám i opakovaně. ()

Joust Friends (2015) (S01E02)

Ve druhém díle sice nenajdeme žádnou pod kůži se dostávají písničku, ale jako host se zde dostavil John Stamos, který si perfektně užil svojí epizodní roli (Nazdárek, Jako tvoje máma...). ()

Two Balls (2015) (S01E03)

Oproti prvním dvěma dílům trochu pokles kvality. Hlavně linka v Sidneylandu je taková nijaká. Každopádně tu je stále fenomenální Richard a jeho vtipy o Valencianech a zapalování zeleniny. ()

Comedy Gold (2015) (S01E04)

Podobně jako John Stamos ve druhém díle, tak zde neskutečně válí Hugh Bonneville jako Král pirátů ("Copak to tu máme? - To je diamant šéfe - Já vim, že je to diamant"). Pirátské hlášky o bio zelenině nebo dámských potřebách táhnou celý díl, a k tomu. TOP Song: https://www.youtube.com/watch?v=dwJPDtR2IAo&ab_channel=KarenLibot P.S.: Souš na obzoru! ()

Completely Mad... Alena (2015) (S01E05)

Tenhle díl naprosto odboural Richard se svojí geniální vítací hláškou ("Vida,vida,vida..."). Geniální bylo také překvápko pro Isabellu v podobě hlav jejich rodičů. K tomu přidejte zpívající mnichy a jeden z TOP dílů první série je na světě. ()

Dungeons and Dragon Lady (2015) (S01E06)

Zatím nejslabší díl seriálu. Výlet do minulosti s prdicím humorem zachraňuje jen ulítlý Gervais, ale na lepší hodnocení to bohužel nestačí. Žádná zapamatovatelná písnička a jediná podařená hláška byla ta motivační ze závěru ("Ty neumřeš, ani ty neumřeš... A ty, ty už jsi mrtvý...") ()

My Cousin Izzy (2015) (S01E07)

Snad jediný díl, kde je konkrétní píseň i nositelem hlavní linky, protože "Kvůli tomu jsem sem přišel...", a je na ní navázán i výborný "running joke" s (ne)možností závěrečného verše. A pro všechny ve věku 18-20, když se vám bude líbit někdo ve věku 8-10 let, tka je to v pohodě, protože až vám bude 40, tak jemu 30, a to je úplně na pohodu :) :).... TOP SONG: https://www.youtube.com/watch?v=jVjRE_YI4sw&ab_channel=GalavantMagyarul ()

It's All in the Executions (2015) (S01E08)

Sledovanost tohoto seriálu byla vždycky velmi bídná, i tak to tvůrci zkusili v závěru první sérii s neuzavřením děje, a risk se kupodivu povedl, a seriál pokračoval dále. Poslední epizoda první řady má stejně jako v minulém díle výborný hlavní song (opilecko-bitevní song Galavanta a Richarda), ale hlášek tu tolik není... TOP SONG: https://www.youtube.com/watch?v=HLrpb8Z--fs&ab_channel=Jack ()

Season 2 (2016) (S02)

V druhé sérii jakoby už tvůrci kompletně zahodili veškeré zábrany, a začali si dělat legraci komplet ze všeho, a i ze sebe samotných. Narostl počet vystoupení z role, kdy si herci dělají srandu ze seriálu samotného ("Na nikoho známého nám nezbyli peníze"). Kvalita humoru se drží na stejně geniální úrovni, jako první řada, stejně jako kvalita písní. Jsem rád, že se Galavanta podařilo zdárně ukončit, protože je to seriál, ke kterému se vždy rád budu vracet. ()

A New Season aka Suck It Cancellation Bear (2016) (S02E01)

První díl druhé řady lze rozdělit na dvě částí. První část je skoro pět minut trvající úvodní song, který rekapituluje současnou situaci. Písnička je hodně chytlavá a povedená, takže palec nahoru. Příběh se tak začne rozjíždět až po jejím konci, a spočívá v dostaveníčku v "Začarovaném lese". Dorazí i několik hostujících hvězd (Nazdárek!). Tenhle díl tak nemá vyloženě nějakou odzbrojující hlášku, ale je takovou posloupností podivně přepálených scén, kdy herci vystupují z rolí, a dělají si srandu ze samotného seriálu. TOP Song: https://www.youtube.com/watch?v=rlZIeCjIL40&ab_channel=ABC ()

World's Best Kiss (2016) (S02E02)

Jedním z vrcholů celého seriálu je naprosto geniální návštěva u místního Gandalfa, který má ke všemu ještě skoro stejný hlas, jako Ian McKellen, takže parodie je skoro dokonalá. Středověké fantasy skypování má stejné neduhy, jako to reálné, takže se hovor neskutečným způsobem zvrtne, a odpálí tak několik neskutečných hlášek. ()

Aw, Hell, the King (2016) (S02E03)

Dost možná nejslabší díl seriálu. Za zmínku stojí asi tak dvě věci. První je nástup ďábelského Wormwooda s jeho ďábelským plánem v podání ďábelsky úlisného Roberta Lindsayho. Druhou je pak povedená rýmovačka ("Hoďte se do gala, vhoďte hlas pro Gala). Jinak je ta linka s demokraticky smýšlejícími vesničany vcelku nic moc, hlášky se nedostaví, a chytlavou písničku tu taktéž nenajdete. ()

Bewitched, Bothered, and Belittled (2016) (S02E04)

Částečně se pokračuje v duchu minulého dílu, kdy to tady také ještě není úplně ono. Ale přecijen je to o něco lepší než minule, tak i lepší hodnocení. Madalena narazí na sobě rovné, a ve variaci na grilovačku celebrit s ní naloží jak se patří. Nejlepší scénou je pak velmi povedené rande v hospodě, kdy se Galavant představí jako zkušený dohazovač v doprovodu všemožných hudebníků. Clare Foster je tady opravdu krásná, a divím se Richardovi, že tak dlouho otálel... ()

Giants vs. Dwarves (2016) (S02E05)

Pokračuje tu trend vzestupné kvality. Povedla se ta epizodní linka s "trpaslíky" a "obry". Padlo tu několik slušných hlášek a taky úplně nový typ písničky. Škoda jen za mě nepříliš zábavné krkající drsňačky princezny. Wormwood opět parádní. ()

About Last Knight (2016) (S02E06)

Tak tady už jsme zpátky na plném počtu :) Sid se konečně dostal svého partu, a ačkoliv mi ta písnička přišla jako vykradená z Bídníků, tak chytlavá je dost. Wormwood tedy zatím ostrouhal, ale jeho odchod je značně efektivní :D. Stejně tak jako návrat přes Les náhod, kde se uděje několik opravdových "náhodiček". Snad první díl, který končí cliffhangerem, kdy Richard seřeže několik děcek, a Galavanta tak probodne jeho meč :D. ()

Love and Death (2016) (S02E07)

Na jednu stranu je tu parádní song se smrtkou, na druhou stranu se postupně omrzí neustálé narážky na Sida a jeho házení mečem. Nejlepší scénou ale i tak zůstává Gareth a jeho "žádost o ruku", která skončí poctivým uzemněním. ()

Do the D'DEW (2016) (S02E08)

Tak tohle je Galavantovská kvalita v plné síle. Vystupování herců z role ("Holčičí bitka, konečně, na to čekám dvě série"). Temná a temnější magie (parádní scénky s miminem, poháry i smlouvou). Ulítlá scéna se zbraněmi. Chytlavá písnička (opět holčičí bitka). Prostě paráda, jeden z nejlepších dílů seriálu. ()

Battle of the Three Armies (2016) (S02E09)

Řekl bych, že asi nejlepší díl seriálu. Když to vezmeme od začátku, tak díl začne hned výbornou rekapitulační písní, která se zařadí k těm nejlepším v seriálu. Poté tu máme neskutečné množství parodií a narážek na všemožné fantasy seriály (Theodén před Minas Tirith, "Tohle není Hra o trůny"..."To budeme mít helmy, aby za nás mohli hrát kaskadéři?!"). Následuje dost možná nejlepší song v celém seriálu (♫Do-do-do-do...♫♫♫). Co se týče závěrů, tak ten je tak absurdně povedený, že to snad v jiném seriálu ještě nikdo nezkusil. Při prvním koukání před lety jsem si dokonce myslel, že se mi nestáhl celý díl, a že mi kus chybí, než jsem to pochopil :D :D. | TOP Songy: https://www.youtube.com/watch?v=82frdZkVLMM&ab_channel=EverythingAtOnce | https://www.youtube.com/watch?v=u_B2CJ-srvo&ab_channel=ABC ()