Iveta Bartošová a Petr Sepéši: My to zvládnem

všetky plagáty
Krátkometrážny / Hudobný
Československo, 1984, 2 min

NinadeL

Překvapivě realisticky vypadající čb videoklip, který ilustruje danou situaci, ve které se mladí milenci potřebují zbavit pavlačových drben. Tolerovatelný kousek dua Ivetky a Petříka. ()

corpsy

Ach tá mládež, má to ťažké. Ale nie v tej dobe. Každý si povedal - my to zvládneme - a s pomocou štátnej podpory to dali. Aj keď im v tom nepriali susedia. ()

Honza__St.

Režie: Antonín Vomáčka, Scénář: Karel Šíp. Humorně natočený černobílý klip (jak jinak, v 1. polovině 80. let pro Hitšarádu) s mladinkou Ivetou a Petrem, kteří se musí vypořádat s celým zástupem sousedů (zejména sousedek), kteří by v pavlačovém drbání a pomlouvání mohli z fleku soupeřit s Kelišovou a spol. Nakonec to zvládli, a to by snad ani nebyl Karel Šíp, aby nám neukázal, že si dali spicha z úplně jiného důvodu, než jsme si celou dobu mysleli (a nejspíš nejen my, ale i autoři písně :D). Klip se přirozeně stal oblíbeným, a byť vznikl do posledního kola roku 1984, zůstal téměř v čele žebříčku celý následující rok, a nakonec skončil mezi nejúspěšnějšími písničkami roku 1985 na pátém místě. Mezi tím však Petra a Ivetu zasáhlo něco nepředstavitelně horšího, než pavlačové drbny - tragická smrt jednoho z nich, z níž se ten druhý nikdy nevzpamatoval. ()