Agentka FBI Kate Macer (Emily Blunt) sa má zúčastniť tajnej operácie na americko-mexickej hranici. Toto územie nikoho je rajom pre obchodníkov s drogami a americká vláda je takmer bezmocná voči teroru, ilegálnej imigrácii a korupcii, ktorá tam všade vládne. Misiu majú viesť dvaja skúsení agenti (Benicio del Toro a Josh Brolin) a všetko nasvedčuje tomu, že pôjde o bežnú akciu s cieľom vypátrať a zlikvidovať bossa drogového kartelu. Postupne však Kate zisťuje, že v tejto vojne neplatia nijaké pravidlá, nikto nie je tým, kým sa zdá byť a spravodlivosť má len minimálnu šancu zvíťaziť... (Forum Film SK)

NinonL

Kdo chce zažít atmosféru mexické drogové mafie, užije si. Kdo chce zažít špinavosti v boji proti ní - na obou stranách barikády - užije si též. Krátká epizoda z tohoto boje, film hodně ponurý a temný. ()

agentmiky

Nakonec jsem ty čtyři hvězdy tomuto filmu dal,ale měl jsem od něj daleko větší očekávání,které ten film nesplnil na plné čáře.Určitě film patří mezi to lepší,co se týče špionážní akce.Denis Villeneuve natočil zajímavý film o agentech CIA a jejich akcích na hranicích Mexika s USA.Nejlépe svou roli zahrál asi Benicio Del Toro.Emily Blunt mi moc do hlavní role nepasovala.Josh Brolin nezklamal.Pár akcí zde bylo,ale v celkovém součtu jich bylo pramálo.Někdy mě štvaly sáhodlouhé dialogy.Nakonec dávám 70%..........EDIT k 27.6.2018..........Dnes jsem se opět vrhl na jedničku Sicaria, neboť mě čeká projekce druhého dílu. Nevím popravdě, co mi to tenkrát vadilo. Ano, akčních sekvencí zde je jako šafránu, ale o tom to není (ikdyž přestřelka na hranici USA s Mexikem se dá označit za luxus, takto vygradovanou chvilku s úžasně nastolenou atmosférou by chtěl mít každý film patřící do tohoto žánru). Film poukazuje na praktiky tajných služeb, dost si zahrává s myšlenkou, jestli překračovat pomyslné hranice či se držet morálních zásad (střet Del Toro vs Blunt). A samozřejmě nesmím opomenout úžasnou hudbu, z které vám bude patřičně úzko. Není to na plnou palbu, nechávám si zálohu na druhý díl, který má působit oproti této vichřici přímo jako uragán. Uvidím a nechám se překvapit. Velmi mě zajímá dějová linka okolo Alejandra, v dvojce má dostat daleko více prostoru. Už se těším. Za mě dávám 84 % ()

MartinezZ

Hutně vystavěná atmosféra. Znáte takový ten pocit, kdy se njednou ocitnete na nějakém místě, uličce, konci města s podivnými individui okolo a víte, že tady nemáte v tuhle chvíli vůbec co dělat a že jste se neměli co lízt? Tak tímhle je film a osud hlavní postavy protkán. Je trochu škoda, že mnoho už bylo bohužel řečeno v traileru (tom jediném, co jsem viděl) a že i casting dával jaksi předurčovat na jakou stranu síly které postavy budou tíhnout, ale i díky Deakinsovi a správně minimalistickému Jóhannssonovi ty táhlé dlouhé záběry bez konkrétního dění vůbec nevadily a co lépe, právě naopak. Co mi trochu vadilo byla jistá naivita Kate, která se děním okolo ní měla postupně ropzadat a ono ne, ona byla stále stejně... neústupná (což mi připadalo spíše jako tvrdohlavá blbost a neschopnost si přiznat skutečný stav věcí okolo - byť s nimi stále nemusela souhlasit). A v dnešní době i malé plus za minimalizaci explicitního vyobrazení násilí (tedy až na pák výjimek, naštěstí skutečně jen několik), zvuky, záběry mimo dění i cizí výrazy tváře také umí mluvit bez nutnosti litrů krve na plátně. ()

SaNcHeZ_cz

Drogové kartely a jejich vliv nejen na americké půdě ale i v bezpečnostních složkách. Denis Villeneuve přinesl do českých kin další mrazivě odtažitou podívanou, která strhne na dvě hodiny a ani na moment nepustí. Výrazně tomu dopomáhá fenomenální kamera a podmanivě jednoduchý hudební doprovod. Škoda jen, že film mírně omezuje jeho scénáristická složka, která brzdí i jinak parádní herecké představitele, kterým jednoznačně vévodí Benicio Del Toro v jedné z nejlepších rolí za dlouhé roky. [80%] ()

Paxxx.cz

Podobně jako v případě šíleného Maxe jsem odcházel i po tomto filmu z kina docela zklamán. V případě Maxe jsem se alespoň kvůli všudypřítomné akci prakticky nestačil nudit, zde mě zklamalo pomalé tempo filmu. Moje očekávání byla asi příliš velká a navíc na Sicaria jsem četl ve směs jen pozitivní reakce. Úvodní scéna byla super, pak přišel takový oddechový čas a já čekal na moment, který mě vtáhne do děje. Něco takového přišlo na konci filmu (scéna s termovizí) ovšem finální zvrat mě moc nepřekvapil, protože kdo tu bude postavou, která tu má něco za lubem jsem odhadnul už z plakátu filmu. Co je na filmu potěšující je dramatická hudba a skvěly zde byl výkon krásné Emily Blunt. Pro mě 6/10. ()

Vxxx

Wow. To byl nervák. A když pominu stupiditu první scény, tak to byl docela i dobrý film. Emily Blunt úžasná, jako vždy. I ostatní herci. Každopádně, mělo to pár nudných pasáží a bohužel musím říct, koukat na to doma, rozhodně bych to nedokoukala. Ale díky bohu za posledních 20 minut. Totální nailbiter a to stačilo, abych smazala podvědomě ty negativa před tím. Mělo to plno zajímavých, a většinou nepředvídatelných, zvratů, příběh samozřejmě taky super... Vůbec nedokážu říct, jestli budu chtít vidět film někdy znovu, ale určitě to za podívání stojí. 4* PS: Nesnáším, když se ve filmu plýtvá cigaretami. Emily Blunt vyhodila minimálně pět prakticky netknutých cigaret. To mě vždy malinko vytočilo :D ()

Praxis

Dvouhodinová hloubková sonda do takového normálního života na pomezí drogové hranice mezi USA a Mexikem. Emily Blunt je tady zase za těžkou drsňačku, která je takovým průvodcem po tom, jak to tady v tom zapadákově plného tunelů, drogových kartelů a spousty zbraní, chodí. Vlastně je to taková tabula rasa, dokud se na scéně neobjeví slizký Brolin a především pak tajuplná postava Alejandro v podání výtečného del Tora, která si tak prostě bloudí po tom světě, ve snaze zlikvidovat pár hajzlů, kteří kdysi pomohli ze světa jeho rodině. Vlastně o jeho postavě nevíme po většinu filmu vůbec nic, o to intenzivní pak je jeho závěr, který vás jednoduše a syrově semele. Zbytek postav je tady víceméně do počtu. Pochválit je třeba i stoicky klidnou kameru Deakinse, která velice dlouho snímá záběry, často pohledy na hlavní hrdiny ve snaze, nechat na divákovi, aby si to nějak v té hlavě přebral. Jo, tohle by šlo, i když místy by neškodilo přeřadit se trochu do více klidnější roviny, do takového toho klasičtějšího emerikn filmu, protože tohle bylo místy až příliš házející většinu zážitku na diváka, aby si to domyslel, jak to vlastně tvůrci mysleli. 80% ()

Ellmariachi

Naprosto přesně jsem věděl do čeho jdu. A pak jsem zjistil, že vlastně vím kulový. Dá se říct, že jsem na tom byl stejně jako Emily. Ke konci jsem jen zůstal stát a hlavou se mi honily emoce. Hodně silnej film, který nehledá cestičky jak se zalíbit a právě proto se mu to daří. Žádná otravná klišé. Žádná milost v podání Del Tora a naprosto syrové vyprávění příběhu zajišťuje filmu plný počet a 90 procent. ()

Karlas

Tak už těm Američanům asi konečně došlo, že jejich největší problém není Afghánistán, Irák ani Sýrie, ale koudel, co jim pěkně živě hoří těsně pod zadkem. Jeden z nejlepších válečných filmů dnešní doby, protože tohle je válka, co má na kontě již přes 100 000 mrtvých. ()

filmsim

Atmosferická deprese roku. Tento kriminální psychothriller se podle trailerů tvářil vcelku klasicky, ale po nervydrásajícím rozjezdu pochopíte, že tohle bude v mnohém jiný film než, který jste čekali. Je to realistické a drsné až na kost. D.Villeneuve opět nezklamal a bez rozpaků triumfuje svá minulá skličující díla jako Prisoners nebo Enemy. Tady zašel ještě mnohem dál a servíruje nám realistický tísnivý svět plný výrazných postav, které vám utkví v paměti. Emily Blunt je skvělá, oproti Na hraně zítřka hraje mnohem osobnější a křehčí postavu, ale skutečnou postavou na kterou jen tak nezpomenete je postava Benecia Del Tora. V podstatě vše, co by se o něm dalo napsat, by bylo spoilerem a tak radši zůstanu jen u toho, že jeho výkon by byl hodný nejedné nominace. Zbytek castingu je také znamenitý, i když krom J.Brolina nemají prostor se příliš předvést a jen doplňují tento zanmenitý svět. I přesto, že film má dvě hodiny a akčními scénami se šetří, tak film uteče neuvěřitelně rychle a to díky kameře R.Deakinse, který atmosferickým nervydrásajícím scénám dodá ještě další rozměr a právě díky němu, se pro vás mnoho scén stane nezapomenutelnými. Po skončení vám nebude dobře, ale pocit, že jste viděli něco mimořádného přetrvá. 9/10 ()

Laxik

Sicario je pro mě záhadou. Nedokážu na něm najít jedinou vadu, dokonce je i dostatečně emocionální, ale prostě mě nenadchnul. Po prvním zhlédnutí jsem vinil trailer, který mě vyhajpoval líp než půl tuny koksu a navrch vyzradil pár zásadních informací, ale tím to není, protože ani po návratu k tomuto výstavnímu kousku filmařského řemesla, se moje pocity nezměnily. Villeneuve tak pro mě nadále zůstává režisérem, který mě zaručeně ohromí, ale srazit mě do kolen se mu ne a ne podařit. ()

O.Peta

Technicky dokonalý film. Od kamery, přes hudbu až po atmosféru v některých částech filmu. Ale co naplat, když příběhově je to průměr, navíc emocionálně vyprahlej jak půda po loňských tropech. 65% ()

GodComplex

Nezajimave tema a nicmoc pribeh, ale dokonale natoceno i zahrano a skvela hudba. Villeneuve je excelentni reziser, snad si priste bude vybirat lepsi material. 6/10 ()

UncleG

Syrovost a dokumentární realističnost Sicaria je v rámci hollywoodského akčního žánru úžasná a úctyhodná. Opravu málokdy se mi stalo, že by mě při přestřelce zamrazilo. Strach, reálná hrozba smrti, pocit skutečného nebezpečí a psychické nepohodlí ze skutečnosti, že někdo někoho odprásknul, to se v mainstreamu nikdy nenosilo. Del Toro navíc působí jako cisterna naplněná charismatem, která v každé scéně monstrózně (ovšem v tichosti) exploduje... Přestože tenhle borec ve filmu řekne přesně tři a půl věty, dokázal suverénně ovládnout veškerý prostor, který dostal. Prvotní nadšení ovšem trochu kalí skutečnost, že se děj postupem času nerozjíždí, ale kouskováním do uzavřených odtržitých epizodek od poloviny stopáže těžce ztrácí drajv. To bych ještě dokázal svým způsobem přehlédnout. Největší záse"K" ale vidím v Emily Blunt. Ta sice umí zahrát holku, kterou dělí už jen jedna střevní chřipka od vysněných pětačtyřiceti kil, ovšem na dramatickou roli tohoto formátu je prostě krátká. ()

Freemind

Hustá atmosféra, skvělé řemeslné provedení, několik velmi, velmi silných scén (akce v Juarezu, akce v podzemních chodbách) - to vše byl ale jen efektní potah na hrbolaté kostře scénáře. Celou dobu jsem měl pocit, že přijde něco děsivého, monumentálního, gradace ale vždycky těsně před vyvrcholením splaskla, celé se to rozplizlo a přišla další kapitola příběhu. Neuspokojivé. Slabá čtyřka. ()

numi

Wow! Hudba, Benicio, akční scény jak z PS4ky a naprosto dokonalá první půlhodinka. Až jsem litoval, že se děj musí někam posouvat. Nejtemnější film od 7even, až tak dobré to je! ()

R.A.D.A.R.

Velmi kvalitní záležitost zasvěcujicí diváka do protidrogové války na mexické hranici, kde se zašpiní všechny zúčastněné strany. Film má pomalé temto a celkově je dosti divácky nevstřícný. Kromě trochy brutality je fascinující, jak moc jdou jenotlivé postavy na krev a co schopny udělat. Už dlouho jsem neviděl film, kde by hlavní hrdinka byla tak semleta událostmi a stal se z ní pouze hadr na podlahu, který nemohl nic ovlivnit. Všechny nové informace se dozvídáme stejně jako hrdinka, která je stejným divákem v příběhu jako my. Kromě zajímavého pojetí postav hraných dobrými herci patří mezi hlavní přednosti vtahující kamera a velmi depresivní atmosféra. Něco málo chybí, aby z filmu vznikla klasika typu Traffic. Poučení: Už chápu, proč si Mexiko po tomto filmu zaplatilo promo kampaň v novém Bondovi :-) ()

gogos

Denis Villeneuve natočil silnou podívanou s vynikajícím příběhem, mrazivou atmosférou a nekompromisností, která si může být jistá výbornými hereckými výkony ústřední dvojice a navíc se může opřít o naprosto parádní hudební pozadí. Příběh je stavěn netradičně, když prostřednictvím zdánlivě drsné postavy se vykresluje mnohem hlubší a brutálnější zápletka, která předkládá celou řadu otázek a divákovi doslova tají dech. Benicio Del Toro předvádí naprosto boží výkon, kamera Rogera Deakinse dává filmu navíc další mrazivý rozměr a jako celek tak působí dílo absolutně komplexně. Režisér projevil nejen sílu v tom natočit film podle svých představ, ale tak měl šťastnou ruku na výběr herců i doprovodného týmu. Sicario mě šokoval, mrazil, ale bavil zároveň. Je to přesně ten typ filmů, který mám zatraceně rád! Jasných 5* ()

vorheese

V tomto žánru se v posledních letech snadno sklouzává k divácky vděčné zběsilé akci před roztřesenou kamerou. O to víc patří poklona Villeneuveově citu pro atmosféru, podtrženou nervy drásající hudbou. Geniality je docíleno skzre poměrně prosté věci, třeba tichých přeletů kamery nad americko-mexickou hranicí. ()

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

Bude Villeneuve u třetích dílů Duny a Sicaria?

05.02.2024

Začněme tím podstatnějším. Za pár týdnů se všichni budeme nadšeně kochat obřími červy ve druhém díle Duny, který zadaptuje zbytek první knihy od Franka Herberta. Sága z pera slavného spisovatele ale… (viac)

Producenti oznámili třetí Sicario

Producenti oznámili třetí Sicario

22.09.2023

Snímek Sicario: Nájemný vrah z roku 2015 byl do velké míry tím, který definitivně nakopnul kariérní dráhy jak režiséra Denise Villeneuvea (Duna), tak scenáristy Taylora Sheridana (Yellowstone).… (viac)

Pokračování Wind River nabírá obsazení

Pokračování Wind River nabírá obsazení

09.03.2023

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

Třetí Sicario má scénář, dočkáme se filmu?

11.05.2022

Hollywood miluje franšízy, čím větší a úspěšnější, tím lepší. I proto dnes víceméně každý druhý film vzniká se záměrem novou franšízu nastartovat. Občas se ale povede rozjet filmovou sérii i zcela… (viac)