Když nějaké místo není vhodné pro mistra kuchaře, co tam ten kuchař dělá, proč se točí kolem prostřených stolů (nebo jindy kolem koberců rozvinutých ve stanech)? Anthony Bourdain jezdí po velice zajímavých - a navzájem diametrálně odlišných - krajích a cestou jí. Co myslíte, bude i vařit? V Kolumbii, v Maroku, v Kanadě nebo v Peru, případně v Kongu, se na něho jen hrnou exotické zážitky a mnoho toho vyzkouší. A myslíte si, že tyto kouty světa pro něho opravdu nejsou? Uvidíte sami, budete-li sledovat náš seriál. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Marze k tomuto seriálu (3)

Anthony Bourdain: Neznámé končiny (2013)

Shlédl jsem na vynikající televizi dokumentárních filmů Prima Zoom. Kuchař na mě působí chladným odtažitým introvertním dojmem, ale lokality a rozhovory či jídla jsou exotické. ()

Myanmar (2013) (S01E01)

Zaujalo me, ze v barmskem vezeni se ryby podavaji vyhradne bez tela jen hlava a ocas. Podle mereni ukazatelu stesti patri barmane dlouhodobe k nejstastnejsim, mozna diky sve izolaci.Za diktatury se zde da jen varit a spolecne se stravovat. "Kdyz te pozvou pratele, stul je plny jidla a kazde sousto muze chutnat jinak" rika v dokumentu mistni Barman. ()

Kenya (2018) (S12E01)

V dokumentu uvidíte hodně neturistických míst , vesnic a místních obyvatel. Uvidíte lokální pokrmy. Velká část dílu je věnována ochraně přírody v Keni. Jako vystudovaný ekolog musím ocenit, že se místní obyvatelé trochu omezili v souložení a vymezily rezervace pro zvířata , které jim přináší peníze od turistů. ()