Jessica Jones - Série 2

(séria)
USA, 2018, 11 h 15 min (Minutáž: 47–56 min)

Tvorcovia:

Melissa Rosenberg

Kamera:

Manuel Billeter

Hudba:

Sean Callery

Krysten Ritter, Rachael Taylor, Janet McTeer, Eka Darville, Terry Chen, J.R. Ramirez, Ashlie Atkinson, Carrie-Anne Moss, David Tennant, James McCaffrey (viac)

Jessica svádí boj se svými starými přízraky, pátrá po příčinách svých sil a střetává se se záhadným, super-silným vrahounem. (Netflix)

kishi_SO

Jessica nudna ako v prvej serii, Trish otravna a nesympaticka ako v prvej serii, Jeri zaujimava ako v kazdom serialy, kde mala aj mini rolu. Nepochopim Netflix - najvacsou slabostou ich MCU serialov je zbytocna dlzka serii, teda pocet epizod (druhou najvacsou je Iron Dick). ()

CheeseFigure

Pôvodne som sa bál, že bez Kilgravea to nebude ono. Našťastie som sa mýlil (i keď sa David Tennant ako tento myseľ ovládajúci psychopat objavil formou halucinácie) a druhú sériu Jessici som si užil. Jessica je stále taká istá, ako aj v prvej sérií, teda negatívna, podráždená a každého od seba odstrkuje. A to je dôvod, prečo ju mám tak rád (a ako bonus, Krysten Ritter je kočka). Páčilo sa mi vyústenie linky Jeri Hoghartovej, tá ženská je skvelá. A teraz hodnotenie záporákov. Tu to bude riadne ťažké a trochu spoilerovité, takže SPOILER: Mám pocit, že táto séria ani nemala riadnych záporákov. Karl Malus a aj Alisa Jones sú skôr ľudia, ktorí spravili zlé veci, naozaj zlé, ale nemôžme ich dávať do jednej kategórie ako napríklad Diamonbacka, vyššie spomínaného Kilgravea, alebo Fiska. Ako postavy sú obaja zaujímavý, ale neberiem ich ako záporákov. To mi aj Trish, ktorá chcela schopnosti, prišla ku koncu ako záporáčka. Samozrejme, nehovorím že Trish je záporák, ale tiež spravila nepekné veci, nie také hrozné ako Jessicina matka, ale i tak. KONIEC SPOILERU A ZÁVER: Obával som sa druhej série vďaka nie príliš lichotivým komentom na internete. Našťastie sa mýlili a druhá séria Jessici ma bavila rovnako ako prvá. ()

Fiffty

To čo nemám na seriáloch veľmi rád je pomalý, nudný a nezáživný začiatok a žiaľ trpí tým aj Jessica Jones. Neskôr v ďalších častiach sa to už rozbehlo a bolo to fajn, ale aj tak to dosť zaostáva za prvou sériou, čo je škoda. Marvel seriály od Netflixu mám rad a preto dávam veľmi slabé 4* a dúfam, že s ďalšou sériou sa to zlepší. ()