Jessica Jones - Série 2

(séria)
USA, 2018, 11 h 15 min (Minutáž: 47–56 min)

Tvorcovia:

Melissa Rosenberg

Kamera:

Manuel Billeter

Hudba:

Sean Callery

Krysten Ritter, Rachael Taylor, Janet McTeer, Eka Darville, Terry Chen, J.R. Ramirez, Ashlie Atkinson, Carrie-Anne Moss, David Tennant, James McCaffrey (viac)

Jessica svádí boj se svými starými přízraky, pátrá po příčinách svých sil a střetává se se záhadným, super-silným vrahounem. (Netflix)

Spiker01

Dlouhodobě zastávám názor, že vlastní seriál pro každého z členů Defenders je zbytečnost, raději bych je pospojoval dohromady a zvlášť nechal jen Daredevila a Punishera a k nim přidal Moonknighta, nebo třeba i toho Bladea. Toho už se pravděpodobně nedočkáme, takže beru co je a opět se mi svým volným tempem konečně podařilo přelouskat oněch 13 dílů (i tentokrát by těch 8 asi stačilo). Ovšem nemůžu říct, že bych z výsledku byl nějak extra popuzený jako to čtu u zástupu jiných lidí po internetech..Sice mi celou dobu neseděla představitelka matky Jessicy a pravděpodobně nebudu extra rád na tuhle sérii vzpomínat (Purple Man v první sérii byl přecejen větší terno), ale po zaškobrtnutí u cca 4-5 dílu jsem to plynule dokoukal bez úhony a úplný konec jsem si užil dokonale. Jsem zvědav jak se tvůrci popasují s třetí sérkou.. ()

Hwaelos

Ty rozpory! Druhá řada JJ se vyslovuje k velmi aktuálním společenským tématům (více viz https://wave.rozhlas.cz/jessica-jones-se-pustila-do-metoo-davno-predtim-nez-bylo-cool-6940687), zaměřuje se na pocity, vztahy a má velmi uvěřitelné dialogy. Tím vším naprosto nezapadá do Marflixovského univerza ani do konceptu "based on comics". Což ale taky znamená, že seriál tak nějak směřuje odnikud do nikam a chybí mu výraznější dějové komponenty, které by daly smysl délce série. Další sledování budu asi hodně zvažovat. ()

Ant

Zábavnější a na poli 13 epizod funkčnější než 1. řada. Ale paradoxně "horší", co se týče některých postav a jejich zápletek a rolí v Jessičině životě. Chtělo to pevnější ruku nad skoro všemi postavami kromě Jessicy. Trish je permanentně egoistická, Malcolm si hraje na oběť, Teri je výplň prostoru. I přesto jsem se skoro pořád při sledování bavila. Krysten Ritter je zkrátka talentovaná hvězda a každá protichudná emoce, kterou její postava má, je lehce uvěřitelná. Hlavní plot twist mě až tak nepřekvapil, ale následky které měl ve finále pro všechny postavy byly příjemným překvapením. Klidně bych to brala jako konec celého seriálu. I když by mi Jessica vážně chyběla, což jsem po první řadě říct nemohla. ()

NinadeL

Jaká je 2. série Jessicy Jones? Velice dobrá a napínavá. Postavy už známe z 1. první série i Defenders, osobně jsem si už stihla zamilovat celé to trio Jess, Tris a Jeri. Jednak jsou to báječné herecké výkony, ale hlavně scénáře jsou dobré (Jess čelí dramatům svého vyšetřování, objevování nových otázek kolem svého zrodu v rámci experimentu v IGH, Trish stále řeší dopady své minulosti na současnost a Jeri prochází největšími zkouškami svého dospělého života). Krysten Ritter je ideální představitelka toho nápadu na dospělácký komiks Alias z Bendisova pera. Rachael Taylor dokáže zahrát snad všechno, od sladké hvězdičky ze seriálu It's Patsy, celebrity na drogách Trish, až po skvělou investigativní moderátorku Trish Talk, ale dokáže ještě zvládnout proměnu v Hellcat? A konečně sexy Carrie-Anne Moss jako bezskrupulózní lesbická právnička Jeri (která je v komiksech muž). No, nedalo mi to a musela jsem si přečíst víc o Patsy Walker a.k.a Hellcat a to vám teprve panečku zamotá při sledování hlavu. V některých ohledech je totiž seriál maximálně doslovný (např. v komiksu i seriálu má Jess v ložnici obraz Egona Schieleho z roku 1917 zobrazující jeho ženu), jindy si jde zcela vlastní cestou. Ještě štěstí, že 3. série bude. Na rozdíl od celé té Marvel/Netflix parády. ()

Jaro.Krafcik

Skoro som si myslel že tento seriál ostane nedopozeraný ako luke cage, takisto od marvelu. Neviem, jedine dobre boli iba daredevil a asi Punisher, inak slabota. Prvá séria sa ešte ako tak dala, bol tam skvelý zaporák kilgrave. Tá druhá je ale otrasne nudná a to spomalené tempo a lgbt scénky nekomentujem. Oceňujem aspoň pekné obrázky pri každej epizóde. A na tretiu sériu asi kašlem. 2* ()

• Postava reportérky Thembi Wallace (Tijuana Ricks) je ta samá reportérka, která vedla rozhovor s Mariah Dillard (Alfre Woodard) v seriálu Luke Cage (od r. 2016). (NiWi)
  • Píseň, kterou hraje neznámá žena na klavír, je „Ain't We Got Fun“ od Richarda Whitinga, Raymonda Egana a Guse Kahna. (NiWi)