Reklama

Reklama

Dior a ja

  • Česko Dior a já (viac)
Trailer 1

VOD (1)

Obsahy(1)

Francúzska celovečerná dokumentárna snímka Dior a ja otvára divákom dvere do mýtami opradeného sveta módneho domu Christian Dior. Nový umelecký riaditeľ Raf Simons práve pripravuje svoju úplne prvú kolekciu haute couture, s ktorou musí celý svet presvedčiť o svojej vízii a vyrovnať sa s odkazom slávneho zakladateľa značky. Na jej prípravu má len 8 týždňov. Krehký proces kreatívnej tvorby, na ktorého konci je nový módny skvost, je tu ukázaný ako kolektívna práca celého tímu, od samotného návrhára, cez neúnavné krajčírky až po riaditeľa spoločnosti. Film prepája každodenný intenzívny pracovný zhon sveta vysokej módy s tajomnými ozvenami minulosti ikonickej značky a zároveň predstavuje poctu všetkým, ktorí verne slúžia Simonsovej vízii. (ASFK)

(viac)

Videá (2)

Trailer 1

Recenzie (24)

blondboss 

všetky recenzie používateľa

Tento dokument ma trošku minul, nakoľko nie veľmi rozumiem svetu módy a aj celkovo tejto módnej konzumnej filozofii. Tá prehliadka na konci fajn, ale v priebehu celého dokumentu sme sa dočkali len nudných záberov z dielne pri výrobe kolekcie a ja si myslím, že predsa len dokument by mal priniesť aj viacero informácií. Za mňa teda nič moc. 45 % ()

Slarque 

všetky recenzie používateľa

Ze začátku to vypadalo na průměrný dokument z oblasti, o které nic nevím. Haute couture mi sice nic neříká, ale film o přípravě první kolekce Rafa Simonse pod slavnou značkou se časem začal rozjíždět a najednou byl i pro mne o třídu zajímavější. Takže celkově velmi dobře zvládnuté nakouknutí do zákulisí módní kategorie nejvyšší prestiže (70%). ()

Reklama

sheen 

všetky recenzie používateľa

Pro mne zatím jednoznačná jednička z filmů o módě a vysoké krejčoviny-Haute Couture. Zaměřuje se na všechny aspekty a hlavně na tvorbu kolekce. Ten návrhář, který než přišel k CD měl zkušenosti "jen" s ready to wear...a udělat svoji první kolekci Haute Couture zrovna u Diora, to chce sebevědomí. Dior je symbol, jeden z největších ve světě módy. ()

silentname 

všetky recenzie používateľa

Jeden z dobre spracovaných dokumentov a podľa mňa aj jeho téma je vcelku zaujímavá. V prvom rade to však nie je dokument o Christianovi Diorovi ako takom ale o novom umeleckom riaditeľovi Rafovi Simonsovi, ktorý ide predstavovať svoju prvú módnu kolekciu. A musím povedať, že je to spravené veľmi zaujímavo. Podobne ako District 9 to pôsobí viac filmovo, len kým tam sme mali film urobený aj trošku dokumentárnym štýlom, tu máme dokument urobený trošku filmovým štlom. Občas tu máme aj trošku z histórie Christiana Diora v čiernobielom, no týchto scénok je tu málo. Občas vie rušiť product placement, kde najviac okatý je podľa mňa v scénke, kde pijú Coca Cola Zero a majú pred sebou cigarety Marlborro a je to skutočne okaté, no film vie čo chce adresovať a adresuje to dobre a človek to dokáže tolerovať. Miestami je film trošku dlhý a človek to bude cítiť, no je to skvelý pocit, keď uvidíte záverečnú módnu prehliadku, ktorá patrí medzi najlepšie filmové momenty tohto roku. Ak máte radi dokumentárne filmy, tento by mohol byť príjemným spestrením vášho dňa. Za seba hovorím áno ()

Stanislaus 

všetky recenzie používateľa

Můj první dokumentární zážitek z modních sfér, který si rozhodně zaslouží pozornost už jen díky tomu, že zobrazuje, jak to vlastně chodí v jednom z neprestižnějších módních domů na světě, když je v chodu příprava nové kolekce a do čela zrovna přijde nový člověk. Během těch devadesáti minut na diváka sálalo pozlátko z těch všech líbivých a drahých šatů, za jejichž zhotovením se skrývala tvrdá dřina, nervy a časový nátlak. Člověka určitě musí během sledování napadnout, že je to JEN móda, nicméně tento dokument je právě o lidech, pro které to byla, je a vždy bude TA móda. Exkurz do světa, jenž není pro každého, a v němž je třeba mít talent a ostré lokty. ()

Galéria (9)

Zaujímavosti (3)

  • S žánrem módního dokumentu má Tcheng velké zkušenosti. Spolupracoval na snímku o známém návrháři Valentinovi The Last Emperor z roku 2008 a následně napsal a spolunatočil dokument Diana Vreeland: The Eye Has To Travel o životě editorky módního časopisu Harper's Bazaar. (Zdroj: Hospodářské noviny) (hippyman)
  • Po odchodu Rafa Simonse v roce 2015, nejprestižnější módní pozici na světě, post uměleckého ředitele francouzského módního domu Dior, získala v roce 2016 poprvé v historii žena, Maria Grazia Chiuri, která přešla z italské značky Valentino. (Kamas)
  • Raf Simons od značky Dior nečekaně po 3 letech odchází. Dle svých slov se cítí vyčerpaný a chce se věnovat své vlastní značce v pánské módě. (Kamas)

Reklama

Reklama