Vojačky

(festivalový názov)
  • Česko Vojačky (viac)

Film Vojačky prináša humorný pohľad na prostredie administratívy izraelskej vojenskej služby. Zohar a Daffi sú na povinnej vojenskej službe najlepšími kamarátkami, slúžia na základni na juhu Izraela ako administratívne sily. Zdieľajú rovnakú poschodovú posteľ, delia sa o svoje pocity, tajomstvá a záľubu v hraní počítačových hier. Daffi venuje všetku svoju snahu tomu, aby ju prevelili do Tel Avivu. Zohar sa zaoberá tým, ako prísť o panenstvo. Desí sa myšlienky, že zostane na základni bez kamarátky a nerozpakuje sa ničoho, aby zabránila Daffi odísť. Ich premotivovaná veliteľka Rama túži po povýšení, ale obáva sa, že dievčatá tomu môžu nechtiac zabrániť. (Festival izraelského filmu KolNoa)

Rajca

Dobrý nápad ale nedotiahnutý do konca. Komediálna rovina mi nevadila, naopak bavila, ale len zo začiatku. Postupne Lavie začínali dochádzať nápady a film ustrnul v jednej rovine. Škoda že sa režisérovi nepodarilo naplno rozohrať potenciál tohto nametu. Pár zábavných momentov však nemožno filmu uprieť. ()

ragnar1

Zklamání. Škoda nenaplněného potenciálu. Vojenská služba z holčičího pohledu, který na mě moc nezapůsobil. Proč? Možná kvůli vzdálenosti tématiky od českého prostředí. A rovněž z důvodu, že se ve filmu řeší kdejaké pitominy a kraviny, které bych nanejvýš čekal v nějaké "izraelské ordinaci". Oukej, dvě hvězdy za ženské představitelky, ale navíc to nedá. Chtělo by to mnohem lepší scénář, a pořádný drajv by jistě dodala izraelská Wonder Woman. A třeba by pak film s Gal v hlavní roli zaútočil na příčky nejvyšší. ()