Fotograf

• Česko Fotograf (viac)
Česko, 2015, 133 min (Alternatívna 130 min, televízna verzia: 86+87 min)

Kamera:

David Ployhar

Karel Roden, Marie Málková, Zuzana Vejvodová, Václav Neužil ml., Jitka Sedláčková, Vanda Károlyi, Jenovéfa Boková, Vilma Cibulková, Marika Procházková (viac)

V příběhu se vracíme k některým osudovým křižovatkám turbulentního života hlavního hrdiny (Karel Roden), člověka, který je obdařen nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení. Středem Janova života vždy byly ženy. Ať ty, které pózovaly před objektivem jeho fotoaparátu, nezřídka postavy až pitoreskní, či ty, jež ho obklopovaly v  soukromí. Dcery, manželky, milenky, sexuální přítelkyně, intelektuální obdivovatelky. Jedny nezištně milující a oddané, jiné podváděné a zhrzené, další sdílející s rozkoší jeho bouřlivý život. Ale i takové, které s proslulým umělcem toužily spojit svou budoucnost, posedlé touhou zkrotit jeho svobodomyslnost, sdílet s ním jeho majetek, talent i geny. Exempláře všech těchto ženských typů jsou pikantním kořením mimořádného filmu, který je příjemně hořkou komedií s erotickými prvky. (Bioscop)

janka007

Po Zemský ráj to napohled natočila Irena Pavlásková další nulový film na základě dobrého příběhu. Au, to je hodně špatné skóre. ()

peter.m

"Už mně tam vezou, tou známou cestou. Kudy jsem chodíval s poblitou vestou. Do hrobu dejte mi dva sudy píva. A místo faráře ať kurva zpíva." /príbeh*/herecké výkony*/pointa*/hudba-/výprava*/ ()

Kralovna.Noc

Film dobře natočený,Karel Roden podal skvělý výkon. Jestli však Saudek je opravdu tak perverzní,to je docela síla. Sporná je situace s negativy a majetkem. Zda ho opravdu takto obrala nebo je to v rámci filmu přitažené za vlasy,to se už asi nedozvím. ()

BigJohn02

Rozplizlá "Poudačka vo zakrslým hnusákovi a jeho ouchylnejch choutkách, za kerý prasident metál mu na cecek připjál". Ten Roden ale fakt dokáže zahrát všechno, i volezlýho skrčka. ()

Ziral odpad!

Kdo jen může financovat takovou zhovadilou podívanou pokrytecky nazvanou, film o kontraverzním umělci, když je to sra.ka o zmr.ovi. Určitě si to někteří herci užívali zvláště ty s bobrem. Škoda času a očí. ()

alienable

Po letech to znovu upoutalo náhodou moji pozornost a musim o jednu hvězdu zvednout hodnocení. Saudkova tvorba mi nikdy nebyla blízká a jeho osobnost se mi takřka hnusila. Uvědomila jsem si, že genialita jeho díla je ale neoddiskutovatelná a je taková právě proto, že dával (a dává) přirozenej průchod svojí živočišnosti. Roden ho ztvárňuje perfektně, mohl by ještě mnohem víc přidat na nechutnosti, aby podoba byla dokonalá. Vadí mi jednostranný vyznění příběhu, což je pochopitelný, když se Saudek podílel na scénáři. Film to neni špatnej, ale stopáž je zabijácká. Co zásadně kazí celkovej dojem jsou úděsný herecký výkony všech ženskejch představitelek - Vejvodová hraje alkoholičku spíš jako vyšinutou schizofreničku, Málkový se nedaří vůbec sledovat nějakej rozvoj a po katarzi ani vidu a erotická scéna s Jitkou Sedláčkovou mě bude strašit v nočních můrách ještě hodně dlouho. ()

Jimko

Milovník kundy a sexu a hle, jak se diví, když ho někdo pořádně oje*e. Marie byla úplně dokonalá, od anděla k ďáblici, které jsem fandila až do poslední chvíle. Překvapuje mě, že spousta lidí zde v komentářích vidí negativně Marii. Zbožňovala ho, ale tak trochu tušila, že on je prostě manipulativní přelétavý sráč zaměřený jen na uspokojení své aktuální potřeby a ega. Tak si to pěkně pojistila a nenechala si nasr*t na hlavu. I přes mou větší náklonnost k Sáře je Saudek prostě výjmečný. Vidí něco úžasného tam, kde by si spousta lidí radši vypíchlo oči a udělá z toho umělecké dílo. A film tohle krásně zachytil. ()