Fotograf

• Česko Fotograf (viac)
Česko, 2015, 133 min (Alternatívna 130 min, televízna verzia: 86+87 min)

Kamera:

David Ployhar

Karel Roden, Marie Málková, Zuzana Vejvodová, Václav Neužil ml., Jitka Sedláčková, Vanda Károlyi, Jenovéfa Boková, Vilma Cibulková, Marika Procházková (viac)

V příběhu se vracíme k některým osudovým křižovatkám turbulentního života hlavního hrdiny (Karel Roden), člověka, který je obdařen nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Všechny tyto vlastnosti mu přinesly slávu i odmítání, lásku i zradu, zástupy obdivovatelů i osamocení. Středem Janova života vždy byly ženy. Ať ty, které pózovaly před objektivem jeho fotoaparátu, nezřídka postavy až pitoreskní, či ty, jež ho obklopovaly v  soukromí. Dcery, manželky, milenky, sexuální přítelkyně, intelektuální obdivovatelky. Jedny nezištně milující a oddané, jiné podváděné a zhrzené, další sdílející s rozkoší jeho bouřlivý život. Ale i takové, které s proslulým umělcem toužily spojit svou budoucnost, posedlé touhou zkrotit jeho svobodomyslnost, sdílet s ním jeho majetek, talent i geny. Exempláře všech těchto ženských typů jsou pikantním kořením mimořádného filmu, který je příjemně hořkou komedií s erotickými prvky. (Bioscop)

hujerita

Absolútne netuším, prečo vlastne som to pozeral. Asi možno preto, lebo Saudek a jeho tvorba, povedal by som, že je celkom zaujímavá. V podaní K.Rodena super, ale to je asi tak všetko. Čo nám týmto chcel autor, autorka povedať??? Netuším, a ani tušiť nechcem. S ťažkosťou som to dopozeral a v podstate to neskončilo žiadno. ()

Lucky48

Vendeta vykonána, po bulváru lačnící strávníci dočasně ukojeni, terapie neúspěšná. Ale tak, aspoň se něco dělo, pravda. ()

Lady_Gaga

Na film jsem se hodně těšila. Bohužel jsem zřejmě měla velká očekávání. Neviděla jsem ve filmu nic, co bych nevěděla a to jsem nikdy zprávy či drby o panu Saudkovi nevyhledávala. Musím říct, že jak mám herce Rodena ráda, tak jsem měla problém mu jeho postavu fotografa uvěřit (což rozhodně nebyla jeho chyba, hrál to skvěle. Jen (jak už tady někdo psal) - stále jsem viděla herce Rodena, kterak se snaží zahrát fotografa Saudka). Film ve mně zanechal hořkokyselou pachuť, nebylo tam skoro nic, co by mě nadchlo, či zanechalo stopu. Tedy kromě mladé herečky Málkové, které jsem tu "mrchu" celkem věřila. ()

Ed.

Film nikoho k ničemu nenutí, Roden zahrál bravurně nezadatelnou roli originálního individualisty Saudka. Nikde se netlačilo na pilu a jen malinko se nadzvedl přehoz, zakrývající bouřlivý ale i těžký život Saudka, pro mě oddechový film, byl sem zvědavý a něco málo bylo ukojeno. Nemělo to ambice velkofilmu, jen taková lehčí svěží záležitost, rád se na film podívám znovu. ()

kecal

Pokud bych to bral jako film, tak bych díky výkonu Karla Rodena dal i za čtyři. Ale toto dílko je vlastně autobiografie a to sakra jednostranná a přikrášlená. Pavlásková to nezvládla ukočírovat a nechala se vmanévrovat do situace kdy je přesně za takovou kravku o kterých tento film je. Díky tomu je film místy až směsný a to rozhodně jinak než autor chtěl. Škoda, Saudek je celkem zajímavá lidská troska a šlo by o něm natočit určitě něco zajímavého. Jsou to jasné dvě, ale tím bych hodně ukřivdil Rodenovi a tak musím dát za tři. ()

andy60

Film nabízí pohled pouze jedné strany - Saudek spolupracoval na scénáři. Kdyby tutéž možnost dostala Sára, vznikl by asi úplně jiný film. ()

Dobry_clovek

Film ma dve hlavni vady. Prvni je ta, ze Pavlaskova neni dobra reziserka a od Casu Sluhu se prakticky remeslne nevyvinula a druha je ta, ze scenar je postaven na Saudkove vypraveni a vzpominkach, ktere jsou bud zkreslene, nebo uplne vymyslene, takze skutecne "zivotopisne" drama bych zde nehledal a ani neverim, jak tvrdi protagoniste, ze fakta a fikce jsou cca padesat na padesat. Roden hraje skvele, vyborne postavu nastudoval. Predstavitelka skutecne Sary Saudkove mu pomerne zdatne sekunduje. Bohuzel vedlejsi role byly casto svereny nehercum a cely film tak propadl do temer amaterske roviny, protoze nektere vykony by neobstaly ani v ochotnickem spolku. Pavlaskova proste neumi. A pritom se jedna o tema, ze ktereho by sikovny reziser dokazal udelat opravdu dobrou podivanou. Skoda. ()

PORTER44

Bylo to tak půl na půl,některé scény perfektní ale pak jsem se zase trochu nudil,naprosto perfektní výkon K.Rodena který se do role absolutně vžil alespoň mě to tak připadalo,určitě to stojí za podívání. ()

BigMen

Ach jo. je pravdou, že člověk by se neměl asi na nic těšit, protože pak to stojí skoro furt za v@liž si, víte co. No, tak toto se mě přesně stalo u tohoto filmu. Jsem doslova vykulen, zmaten a nevím jak reagovat. Mé očekávání bylo úplně někde jinde. Asi jsem namlsán médii. Nevím. Prostě a jednoduše. Není to na kino, není to na ty prachy. Doufám, že si rozumíme?!. Jedna hvězda, a to pouze za herecké obsazení ()

fxfxfx

Dobrý film by především neměl nudit. Já se u toho nudil příšerně. Takže to asi není moc dobrý film... Aktualizace: Na druhý díl jsem si dal dvojitého panáka. Nepomohlo to. Pořád jsem se nudil. ()

Jani.89

Karel Roden je proste pan Herec s velkým H. Saudka vystihl dokonale, film má jak plno silných momentů, z kterých stříkají emoce, tak místa, kde se divák dobře zasměje. Sáru (zapomněla jsem, jak se jmenuje ve filmu) vás film donutí nenávidět. Navrch super hudba. 90%. ()

andydufrsn

Moc mě vyprávění o životních peripetiích "velkého" fotografa nezaujalo. Možná to je tím, že nedokážu rozlišit kde ve filmu končí pravda a kde začíná scénaristická fantazie. ()

orgoj0143

Zvrácený film o zvráceném člověku ..... o člověku, kterého jsem nikdy nemusel hned z několika důvodů..... o narcisovi, který společnosti servíruje své pedofilně-incetní sklony a mnoho z nás mu za to ještě tleská. Co je ještě umění a co je už prasárna ??? Nehodnotím film, který je bezpochyby na objednávku Jana Saudka jako nástroj obhajoby svých sexuálních deviací, alkoholismu, osobní hlouposti a finanční negramotnosti...... čtyři hvězdy dávám za vynikající herecký výkon Karla Rodena, kterého si narozdíl od Saudka a jeho okolí vážím. Jinak film je jen snůžkou tlustých nahotin a obscéností. ()

sun.eagle

Tak jedna z vyjímek kdy opravdu nebudu hodnotit. Roden z toho co jsem viděl byl skvělý, ostatně jako vždy. Boužel stvárnuje roli chorého člověka se kterým bych nevydržel v jedné místnosti asi ani minutu a musel bych mu rozflákat ciferník. Stále sice nevěřím že je to takový magor, spíš to je forma obrany. Fotograf je prý Saudek geniální...v tom se nevyznám, a mě osobně nepříjde nic geniálního na tom všude cpát jednu profláklou odrbanou zeď jen měnit to co tam před ní postavím, respektive kolik tlustých odporných prdelí. Ale dnes je umění i pocukrované hovno, tak proč ne. Vzhledem k výše zmíněnému jsem nevydržel sledovat film dál, nebylo mi z něj dobře od žaludku a cukala mi ruka. ()

k.rakonos

Roden svoji roli v autobiografii chlípného a slizkého Saudka ztvárnil opravdu přesvědčivě. Ale fakt nepochopím, jak takovejhle šílenec mohl díky ujetým fotkám a šukání všeho, co dejchá, vydělat miliony, které mu ještě celkem hravě odklonila Sára. Možná i proto hodnotím lehce přísněji.. ()

PRASÁK

Jeden z mála kvalitních českejch filmů posledních let! A Karel Roden coby Jan Saudek je přímo epesní!! Navíc budete svědky toho, jak jeho životem proplouvaly zástupy žen a dívek nejrůznějších tvarů, zájmů, schopností i vlastností. A ti, co maj pramalý zkušenosti s ženskejma, se alespoň něčemu přiučí... Film určitě stojí za to zkouknout! Natočila jej česká režisérka, scénáristka proucentka a hečka Irena Pavlásková, která má na svým triku i filmy: Čas sluhů, Corpus delicti, Čas dluhů, Bestiář nebo Zemský ráj to napohled. ()