Konec šňůry

• USA The End of the Tour

"Aké by to bolo uniknúť smrti tým, že sa do nej vrhnete, napríklad, skokom z horiaceho mrakodrapu?" Dej príbehu je zasadený do roku 1996, kedy mladý spisovateľ a reportér presláveného magazínu ''Rolling Stone'' David Lipsky (Jesse Eisenberg) chce uskutočniť ohromujúce interview s hviezdou spisovateľského neba tej doby Davidom Wallaceom (Jason Segel). Wallace žije v ústraní, ďaleko od ľudskej spoločnosti, iba so svojimi dvoma psami, no práve o ňom sa v krajine v tom čase najviac rozpráva. Keď sa Lipskymu podarí s Wallaceom skontaktovať, zistia, že toho majú veľa spoločného. Spolu sa pokúšajú prísť na to, prečo sú ľudia ako oni, pochádzajúci z vyššej strednej vrstvy, s excelentným vzdelaním a jedným z najzaujímavejších zamestnaní, vnútorne prázdni a nešťastní. (sochoking)

misterz

Na takéto niečo musí mať človek náladu. V podstate sa vo filme nerobí nič iné len kecá a kecá.... Niežeby to boli všetko hlúposti, to nie, s niektorými vecami by sa i dalo súhlasiť, skôr väčší problém som mal s predstaviteľom hlavnej postavy - Jason Segel. Vôbec mi sem nezapasoval, jeho mimika bola otrasná, skoro až odpudivá. No a do toho ten otrasný dabing... Preto kto môže, tak tento film pozerajte iba v pôvodnom znení. Priemer. 60/100 ()

castor

Konverzačka, která mě zastihla za asi nějaké špatné konstelace hvězd. Dialogy mi úplně nesedly, takové upovídané kousky od Richarda Linklatera mi lahodí mnohem víc, dvě postavy se procházejí a nostalgicky si vyměňují zdánlivě obyčejné myšlenky. Tady jsem velmi brzy rezignoval, což směrem k tvůrcům samozřejmě není úplně fér, ale i jak se dívám okolo, nejsem sám. Režie byla navíc hrozně ospalá, chyběla mi nějaká přidaná hodnota. Zatímco u minulé režisérovy zastávky, Kouzla přítomného okamžiku, jsem psal, že charaktery se neokoukají a výsledný dojem nesplyne se stovkami podobných romantických dramat pro mladší ročníky, tady bych se toho naopak velmi obával. ()

xxmartinxx

Nesnesitelně iritující film, který návodně staví geniální postavu a opájí se klišé představami o ztrápených umělcích, kteří "jsou napojeni na pravdu", a proto trpí. Je to svojí banalitou jak z nějakého beatnického nebo v žitě chytajícího snu mentálně tak půl století v minulosti, kdy by tahle dětinská prozřetelnost snad působila tak sexy, jak si autoři přejí. Vše by to bylo fajn, kdyby to Eisenbergův protagonista nějak vyzýval a stál proti tomu, ale on to jen z druhé strany stvrzuje. Sice se neustále mluví o zpochybňování mýtu, ale jde jen o slova, která ten mýtus nemohou narušit, naopak dokazují, jak nenarušitelný je. V tomhle světě existuje jedno pravé umění, jedna pravá genialita. Strašně zatuchlé. Poslední dobou jsem na filmy koukal spíš optikou toho, jak jsou natočené, než o čem jsou - tady mě hezky postaru prostě otravuje, co ten film buduje. ()

husokachna

Tak nějak jsem nepostřehl, že je to životopisný a trošku jsem postrádal smysl. A celou dobu mi znělo v hlavě, OK, pěkně jim to chlapcům debatuje, ale proč? Proč tohle někdo natočil, když už, tak bych si to radši přečetl jako knihu. A ejhle, ona to kniha je a ti chlapci jsou skuteční, nebo spíš byli. Takže jako audio-video kniha asi fajn, jen bych rád věděl, nakolik je Segel podobnej (chováním), skutečnému Wallaceovi, protože já tam pořád vidím moc Segela a Eisenberg je pro mě moc Eisenberg. To mě trošku rušilo a jinak jsem to dokoukal, párkrát se zamyslel, rozhodl se, že si přečtu Wallaceův Nekonečný žert a to je tak všechno. Je to prostě o dvou chlápcích, co si zajímavě povídaj. Pro lidi, kteří vůbec nevědí, o kom to je, je to možná trochu mimo. Jo, a je tam spousta zvláštních pohledů, nuancí, které působí za á rušivé, za bé zajímavě a asi byly záměrem. Je to zvláštní film. To je zase komentář, že by jeden sral... ()

venison

Všeobecně se dramatům postavených na rozsáhlých konverzacích, kde se hloubá nad smyslem bytí, nebráním.. Mým favoritem jsou tři báječné kousky „Před ……“ od Richarda Linklatera.. Drama „Konec šňůry“ mě nalákalo příjemným obsazením (Jason Segel, Jesse Eisenberg), bylo relativně stravitelné, ale na můj vkus příliš ploché a obyčejné.. K žádnému dramatickému vyústění nedochází. Děj plyne aniž by se jakákoliv z postav posunula nebo došlo k nějakému titěrnému vyhrocení.. Hlubší myšlenka se nekonala.. Humor chyběl.. ()

• Nakrúcanie prebiehalo v Grand Rapids, v štáte Michigan a v Bostone. (Hudakfilms)
  • Jason Segel musel kvůli roli Davida Fostera Wallaceho přibrat přibližně 15 kilo, které ale poté úspěšně shodil. (Juditt)