Mahóka kókó no rettósei - Season 1

(séria)
Animovaný / Akčný / Dráma / Fantasy / Sci-Fi / Športový
Japonsko, 2014, 10 h 50 min (Minutáž: 25 min)

Predloha:

Cutomu Sató (kniha)

Kamera:

Júki Kawašita

Hudba:

Taku Iwasaki

Saori Hajami, Júiči Nakamura, Jumi Učijama, Rjóhei Kimura, Mai Nakahara, Džun'iči Suwabe, Juiko Tacumi, Sora Amamija, Saki Ogasawara, Kana Hanazawa (viac)

Jeoffrey

Je na čase se po 6 letech vyjádřit k tomu, co někdo označuje za "nadávkami opředený Irregular at Magic High School"... Projel jsem si tu zdejší komentáře, zavzpomínal na své pocity, které se ani po letech nezměnili, pustil si pár dílů pro připomenutí a tak mám zase jasno. Moje dojmy opět víceméně vystihl můj nejoblíbenější zdejší uživatel, i když to tentokrát asi nečekal. Takže si to tady vypůjčím a lehce upravím - hlavní hrdina je COOL a kouzla jsou COOL a grafika je COOL, jen ten incest není COOL, ale zase není tam cenzura na uříznuté končetiny... Pro koho je tohle anime? Třeba pro mě! Pro životem znuděného chlapíka, který se pravidelně stresuje v práci, blbě spí a s každým svým problémem se patlá i ve spaní a rozebírá ho z mnoha úhlů... Proč? Protože tady sleduje COOL hlavního hrdinu, co každý problém vyřeší díky svým schopnostem a s naprosto klidnou hlavou a to v provedení, které je opět COOL. Sakra tohle bych přesně chtěl umět, takový bych chtěl taky být - klidný, rozhodný logický, stoický a když k tomu ještě přihodíte uvěřitelný idol (nejen) všech žen - pak máte pohádku, kterou si budu užívat, hlavní postavě fandit, budu pyšný na to, že jsem stejného druhu a pohlaví, jako hlavní hrdina... Jistě, je to z velké části o tom, že hlavního hrdinu všichni podceňují a on jim pak prostě mávnutím ruky (a za pomoci občas trošku chatrnějšího scénáře) nakope zadky, ale po pravdě - tohle je nejjednodušší efektivní způsob uspokojení, který vám jakýkoli příběh může nabídnout a nečekaně to pořád funguje. Namachrované frajírky a egoisty nemá skoro nikdo rád, lidi co si myslí, že jsou něčím lepší a dávají to neustále na odiv, také většina ostatních moc nemusí a ten pocit božích mlýnů, nebo když se uvaří ten pomyslný hrnec vody - to je pro obyčejného člověka vždy uspokojující pohled (protože v realitě tohle moc nefunguje). Můžete mi oponovat, že existují lepší seriály, lepší hlavní hrdinové, lepší příběhy. Ano, ale zrovna v sekci speciálních fantasy akademií? Kde? Možná se mi vybaví pro mě zase docela sympatický Kasuga Arata, ale ten přišel až po Tatsuyovi... Je tu třeba i High school DxD, ale to je taky pro mnohé další hodně rozporuplné (a nadávkami opředené) anime... Zkrátka když jste v životě viděli tolik špatných speciálních akademií jako já (a pořád zkoušíte další, protože prostě máte obecně rádi fantasy), pak tohle dílo musíte považovat za nadprůměrné a pokud jste svůj život ztrácely s tolika beta (až omega) samci, z kterých se vám dělalo za celé mužské pokolení trapně, pak byste měli mít Tatsuyu prostě rádi! Jdu dokonce až tak daleko, že se těším na druhou sérii na podzim 2020 a hned po ní i plánuji pustit si film, který jsem zatím odkládal, protože nenavazuje a tak bych ho asi adekvátně nepobral... Také jsem rád, že v tom nejsem sám, že hodnocení tohoto, pro některé zavrženíhodného dílka, je nejen zde ale i na světových databázích (IMDB, MAL, AL) vždy nad 70% a po pravdě někde tam je i můj osobní dojem. Není to nic geniálního, má to nějaké ty mezery ve scénáři i celkové logice a je tu téma incestu (jasně, je logické, že na 99% nejde o biologické spříznění, ale pořád je tu to "bráško", což by vážně nikdy nemělo znít v sexuálním podtextu...), na druhou stranu je to dynamické, hlavní hrdina je pro mě prostě sympatický, ostatní postavy mě neštvou, animace je víc než slušná a i příběh s těmi jeho kličkami mě docela zaujal. Me like it! 7,5/10 () (menej) (viac)