Režisér Marcel Carné natočil snímek podle scénáře francouzského básníka Jacquese Préverta. Děj je zasazen do divadelního světa v Paříži kolem roku 1840. Hlavní postavou je český rodák a jedna z nejvýraznějších postav evropské pantomimy 19. století Jean-Baptiste Gaspard Debureau (Jean-Louis Barrault), který svádí marný boj o přízeň něžné Garance (Arletty). (contrastic)

pstp

Komentáře píši jen výjimečně, ale pro takto úžasný film se mi pětihvězdičkové hodnocení zdálo přece jenom nedostatečné... ()

Auvajs

Hrdé, sebevědomé, snad až epochální veledílo, jehož uměleckou hodnotou jsem byl velmi překvapen. Jeden z nejlepších (asi tak 4) filmů, co jsem kdy viděl!!! ~~~ 98% ()

jiziczek

Výborný film. Jeho jediným "problémem" je jeho délka. Více než tři hodiny je opravdu hodně, ovšem když se podívám zpátky, tak nenacházím nic, co by se snad dalo vypustit, aniž by to uškodilo celkovému vyznění filmu. ()

mire.k

Filmová klasika. Kdysi zvolen nejlepším filmem všech dob (Druhé Bergmanovy Lesní jahody). První půlka filmu byla hodně nudná, ale po polovině se to zlomí. V klasice si užijete všech propriet klasického dramatu. Sledování tohoto filmu chce olověný zadek, ale výsledek stojí za to. Milovníci akčních filmů ať neztrácí čas. ()

janeczek

Dýchá z toho život, Život plný emocí v podobě Fredericka, Batista, Garance i Natalie! Tam, kde hraná představení působí křečovitě, tam je pace celý tenhle předlouhý snímek jedním velkým "shakespearovským" dramatem. Obovský zážitek, na který se dá "chodit" jako do Národního. Skvělé, naprosto pohlcující! ()

Ferguson

Tři hodiny, které vůbec nenudí. Čekal jsem teatrální příběh, teatrální herecké výkony a kýčovité zpracování. Místo toho jsem viděl přesně napsaný příběh s vynikajícími dialogy, skvělé nepřehrávající herecké výkony (zejména Barrault) a nádhernou výpravu. Jako je Proust klíčový pro francouzskou literaturu, tak Děti ráje jsou klíčové pro francouzský film. ()