13. července 1985 se z popudu frontmana a zpěváka skupiny Boomtown Rats Boba Geldofa uskutečnily dva mamutí koncerty na podporu hladovějících lidí v Etiopii. Evropský podnik se odehrál na londýnském Wembley Stadium za přítomnosti prince Charlese a princezny Diany, americký na J. F. K. Stadium ve Philadelphii. Jednalo se vlastně o vyústění předchozích charitativních akcí britských (Band Aid) a amerických (U.S.A. for Africa) umělců. Komplet čtyř DVD je průřezem obou akci, zachycuje i obě stěžejní písně zmíněných sestav: Do They Know It's Christmas? (Band Aid) a We Are The World (U.S.A. for Africa), dále autentické zprávy o katastrofálním suchém roce 1984 v Africe. I přes značný zisk (celkově asi 30 milionů dolarů) musel Geldof po skončení akce přiznat, že kvůli nelegálním nahrávkám přišli organizátoři o zhruba 1,5 milionu liber. Set byl vydán v roce 2004 společností Warner Bros. (Robbi)

Garch

Opravdu velký a vynikající Pop & Rock dvojkoncert (Anglie a USA), který je dítětem Boba Geldofa (The Wall), který dokázal nemožné - zajistil hvězdy a přesvědčil je, že je fajn zahrát zdarma, pro dobrou věc. Velmi pohodová a uvolněná atmosféra. Respekt ()

waits

To byla tenkrát událost! Ne ovšem pro československou socialistickou televizi. Jak trefně tehdy okomentoval tuhle akci Jiří Černý na své Antidikotéce: Přenos šel téměř do všech zemí světa, vyjma (asi deseti) obskurních krajin typu Zimbabwe nebo Banglades. No, my co jsme měli štěstí, že jsme bydleli u polských hranic, mohli jsme vidět aspon něco. A kdo bydlel u rakouských, viděl všechno. Dodnes si pamatuju Stinga (Roxanne!), Colllinse nebo Dylana, pro mě to byl úžasný zážitek. To, že se velká část vybraných peněz ztratila v černých dírách je smutná skutečnost. Stejně jako Lennon pár let před tím, i Geldof narazil při své charitativní akci na realitu.. ()

dalziel

No, tak to bolo niečo. To sa ani nedá človeku čo to nezažil vysvetliť aká to bolo veľká intenzívna udalosť v kontexte tej doby.Ano dá sa to pozrieť aj teraz, ale to už nebude  ono. ()

Robbi

Absolutorium!!!! Nevím, kolik lidí v tehdejším ČSSR mělo možnost vidět tuhle záležitost živě, ale já to štěstí měl - a paradoxně díky vojákování v pohraniční oblasti. Takže jsem viděl 75 % téhle nádhery naživo, se všemi prostřihy na zdravice jednotlivých skupin (např. rakouského Opusu, ale i vynikající příspěvek sovětské skupiny Avtograf, na naprosto nesetimentální klip Drive od sestavy The Cars). Bylo to neuvěřitelných 13 hodin hudby, a já byl neskutečně šťastný, že se z toho celkového množství podařilo na čtyřech DVD dát dohromady aspoň část téhle podívané. Dle mého názoru je Live Aid vedle Harrisonova Concert For Bangla Desh zásadním milníkem světové hudby a Bobu Geldofovi a jeho přátelům patří skutečně víc než všechna možná poděkování. ()

Jebak8

Jestli bych měl možnost vybrat si jakejkolik koncert v historii lidstva a pak bych měl umřít, bylo by to live Aid 85! Nejlepší bigbeat, co kdy lidstvo slyšelo na jednom koncertě.... Led Zep, Queen, Black Sabbath, prostě nářez...:D Long live rock´n´roll!!!:P ()

cimrman2.

Nejlepší vystoupení všech dob? Tak určitě! 1,9 miliardy diváků u obrazovek (40% tehdejší světové populace) ve 150 zemích světa a Fredie Mercury na pódiu s kapelou Queen.  Fredie si to zaslouží, protože to byl opravdu nadpozemský a nezapomenutelný výkon. Nesledovanější, nejznámější, nejkultovnější představení všech dob! ()

med

Tak tento koncert Na pomoc životu se zapsal do análů světových dějin i mimo jiné tím že si ho ukradla skupina Queen.Ale hlavně že si celý svět uvědomit podstatu celé této jedinečné akce. ()

dr.Queen

Kdysi jsem viděl dokument na polské televizi o tom koncertu,tolik hvězd a super hudby.Konečně po nějaké době jsem si koupil celé dvd.Všechny hvězdy 80 let na pódiu.Hity 80 let a vy se vracíte do te doby,samozřejmě Queen nejlepší a jejich 20-minut bylo zvoleno nejlepší rockové vystoupení všech dob. ()