Láska na vlásku

Predloha:

Mark Twain (kniha)

Kamera:

Ivan Finta

Samuel Spišák, Celeste Buckingham, Tomáš Hanák, Gabriela Dolná, Judit Pecháček, Štefan Šafárik, Tomáš Matonoha, Karol Čálik, Jakub Spišák, Ľudovít Cittel (viac)

Na kráľovskom hrade sa princ Matej cíti ako väzeň. Otec ho prinúti zasnúbiť sa s princeznou Beatrix, ktorú nemiluje. Matej využije náhodné stretnutie s tulákom Tomášom, ktorý je jeho identickým dvojníkom. Chlapci si vymenia šaty a dohodnú sa, že si na jeden deň vyskúšajú život toho druhého. Ráno Mateja neprávom obvinia z krádeže a uväznia. Tomáš musí zostať na hrade a aj keď sa snaží presvedčiť kráľa, že nie je pravým princom, nik mu neverí. Obaja chlapci sa musia postaviť zoči voči svetu, ktorý dosiaľ nepoznali, dospieť a naučiť sa niesť zodpovednosť za svoje rozhodnutia. Odmenou im bude, že obaja nájdu pravú lásku. (oficiálny text distribútora)

rosewita

Pekne bohate kostymi contra ubohe interiery. Hrad vyzeral, ako ked pridete na prehliadku + na stole tri svietniky. Velmi pekne ale bola spravena hvezdaren. Slusne filmove zabery krajiny sa striedali s "divadelnymi dialogmi", hlavne zo zaciatku, kym si clovek zvykne, posobia dialogy umelo. Sceny s vyzlecenym hlavnym hrdinom do pol pasa, no neviem, koho tym chceli uchvatit. Celeste mi nevadila, dokopy tam bola chvilku a skoro nic nepovedala. Mohli jej dat viac spievanych scenok. Hlavny hrdina bol "vsade". Obe postavy hral rovnako. Ako princ este bol znesitelny, ale ako chudobny kovac... Bohuzial, zle vybrana muzska hlavna postava tiahne film dole. Mohli si dat viac zalezat, ked herec bol na scene skoro nonstop. Film zachranovali starsi herci, otec kovac, radcovia, Gaspar. ()

PinkButterfl

Musím sa tejto rozprávky zastať. Hoci priznávam, že slovenské rozprávky príliš neobľubujem, oveľa radšej mám české, ktoré sú podľa mňa kvalitnejšie po všetkých stránkach, rozprávka Láska na vlásku ma milo prekvapila. Nedávno som bola v kine aj na českej rozprávke Tři bratři, ktorá ma veľmi sklamala, očakávala som od nej oveľa viac, minimálne vďaka hereckému obsadeniu a tvorcovskej dvojici Svěrákovcom. Naproti tomu od Lásky na vlásku som toho veľa neočakávala, pravdu povediac som išla do kina skôr len zo zvedavosti, po dlhej dobe sa pozrieť na slovenskú rozprávku, ale naozaj sa mi páčila. Veľmi oceňujem herecký výkon Samuela Spišáka ako aj krásne zábery na Oravský hrad. Určite stojí za pozretie :-) ()

LarisaDavid

Možno som bola ovplyvnená tým, že som bola v kine, tam je predsa inakšia atmosféra než doma (a nakoľko som bola v kine asi 4x za život, tak som si to užívala) ale dávno som sa nesmiala na slovenskej rozprávke, tak ako sa smejem na českých. U Celeste jasne vidno, že to herečka rozhodne nie je, ale ostatní, hlavne Samuel hrali celkom dobre (aj keď by som si tam vedela predstaviť na mieste princa trochu iného herca) Príbeh síce klasika, nič nové, ale hlášky ma neraz dostali do kolien. Hlavne "kariéra" :D síce od veci, lebo v tej dobe to slovo ani neexistovalo (dosť pravdepodobne) ale k tej situácii to sadlo ako "r*ť na šerbel". ()

razo01

No konec mi je. Tupelo (Samuel spišák) ten len do paneláku patrí. Lepší úžitok by bol z neho určite za kamerou. No taka nuda že až. trápne. No neviem vobec žačo som dal tu jednu hviezdičku. ()

voltamper

Vizualne vdaka oravskym exterierom velmi pekne, aj na hercov sa pozeralo dobre s vynimkou hlavneho dvojhrdinu. Nechapem, ako mozu do takejto roly obsadit niekoho bez charizmy a tak nesympatickeho. A este ho aj do pol pasa vyzlecu, aby sme mu spocitali rebra :-D Pribeh nula bodov, aj samotny nazov je golom do vlastnej brany. Skoda, lebo ako celok je to celkom mile, ale potencial bol ovela vyssi. ()

Ijeka72

Nádherné prostredie, kostýmy, no pointa príbehu je známa po cca 15 minútach. Škoda. Výkony hercov radšej nekomentujem, Celeste je na princeznú s prepáčením škaredá, Samo je síce celkom fajn, no jeho hlas je strašný. Netvrdím, že je to totálny prepadák, no čakala som viac. ()

huhuhu783

Viděl sem to o letošních vánocích jako premiéru na Markýze před uvedením premiéry v TV na stanici Prima.Zaujal mě tam třeba král Tomáš Hanák,kterej tam mluví sám sebe slovensky. Já teda nejsem slovák,ale dost jim rozumím,takže to muselo znít pro ně divně. Nicméně uteklo to příjemně a fakt až úplnej závěr rozlouskne to jakej je vlastně hepyend. Myslím,že to nebylo špatný,ale asi se z toho nestane pohádkovej hit nicméně řadím to mezi lepší průměr ()

funesfilm

Sklamanie, veľké sklamanie. Je ťažko niečo aj vôbec napísať. Jediné, čo stálo za počúvanie či pohľad, bola hudba, výprava, príroda i možno pohľad kamery. V mnohých prípadoch, dokáže slabý scenár vyvážiť výkon hercov. Tu, herci neboli. Nebolo ich cítiť. Keď aj niekto prehovoril, vhodnejšie by bolo mlčať. Opäť takmer zbytočne preinvestované peniaze. ()

MaciQue

Na film sa dá pozerať z niekoľkých uhlov. Ja osobne oceňujem vyzdvihnutie krás Slovenska (teda toho, čo sa ešte nerozpadlo) - keď sa zameriate na detaily, občas vidno, ako by sa zišla Oravskému hradu rekonštrukcia... Dej nebol nejako akčný, ale nenudil som sa až tak, ako by som to možno očakával. Film je ľahký a netreba pri ňom veľmi rozmýšľať, je to taká pekná oddychovka. Úprimne, popri nekonečných seriáloch na SR konečne vzniklo niečo. Mohlo to byť lepšie, ale prihliadnúc na fakt, v akom stave je slovenská kinematografia... dobré :) ()

legenda2

Chcel som veriť, že po dlhej dobe vznikla kvalitná celovečerná hraná rozprávka pre deti a ich rodičov. Poznajúc slovenskú rozprávkovú impotenciu som si postavil pomerne nízke kvalitatívne kritéria hodnotenia. Musím však povedať, že táto rozprávka ich hlboko nenaplnila. Poďme teda k samotnému hodnoteniu. Charaktery jednotlivých postáv neboli vôbec rozpracované tak, akoby si príbeh zaslúžil. Obidve filmové úlohy v podaní Samuela Spišáka boli charakterovo identické, kladné a s príbehom sa vôbec nevyvíjali. O postave Celeste Buckingham sa nedá povedať vôbec nič, nakoľko bola len prívesok, akési marketingové meno, ktoré má zvýšiť atraktivitu medzi divákmi. Jej postava nebola vôbec dobre napísaná, v príbehu dostala minimálny priestor a charakterovo sa nikam nepohla. Tomášovi Hanákovi by som tú slovenčinu odpustil, ale postava stvárnená Tomášom Matonohom bola úplne o ničom. Samotný príbeh bol bez romantiky, bez rozprávkových čŕt, bez štipky emócie, napätia a humoru. Toto dielo sa mi podobá na horor, pretože peniaze verejnoprávnej televízie vyleteli hore komínom a výsledkom je nepodarok v podobe tohto príbehu. Rád sa mu v budúcnosti vyhnem. Dúfam však, že kompetentní pochopia, že Mariana Čengelová-Solčanská nie je tou pravou - orechovou na rozprávkové príbehy. ()

katikka

Nové rozprávky mávajú veľké očakávania, všetci chcú vidieť veľkú akciu a zložitú zápletku. Ale povedzme si pravdu, je to taká priemerná slovenská rozprávka s milión krát obohranou témou výmeny dvoch rovnakých ľudí, kde každý chce to čo nemá a so šťastným naivným koncom. Postava kráľa Mateja a kováčovho syna Tomáša bola odohraná rovnako, takže človek ani nespozoroval že to majú byť dve odlišné osobnosti, čo bola dosť chyba. Kamera, obraz, scenérie, kostýmy boli dobré a príjemne sa nato pozeralo, preto nieje dôvod na extrémne nízke hodnotenie. ()

Cassovian

Konečne niečo pozerateľné zo slovenskej rozprávkovej tvorby. K výkonom Celestíny bakingemovej a Sama S sa vyjadrovať nebudem, no mohlo to byť aj horšie. Klasicky spracovaný rozprávkový príbeh, v skvelých kulisách Oravského podzámku a Zuberca dotváral kolorit pohodovej, popoludňajšej telekukandy. ()

+sfinx+

Ze zacactku uboha agitka kvuli nehodnym Arabum, ve zbytku pak podprumerna pohadka. Dalsi pokus nevysel. Je tu jen dalsi vypln vysilaciho casu o zrejme vysokem rozpoctu, zato nizke kvalite. Po revoluci tu je stale zhruba 5 pohadek, ktere stoji za zminku. Tahle mezi nimi nebude. ()

Cochtan85

Podle mého názoru pohádka není vůbec špatná, některé kritice vůbec nerozumím. České verzi velmi pomohl dabing, který jistě projev herců velmi pozvedl. Velmi hezké exteriéry. Dávám tři hvězdičky. ()

positivity

Nech tu píše kde kto... Poriadnu "rozprávku" som nevidel vyše 25 rokov! A kto je zakomplexovaný má rád shreka a to sú betónové základy, bude mimo celý život... České pripomienky absolútne nevnímam, lebo ich posledná rozprávka na úrovni, bola obušku z pytle ven... :-( ()

Mjoh

Zajímavé vidět, že SK uživatelé jebú víc než je nutné SK filmy stejně, jako ti CZ júzři sestřelují filmy české... :-) Rozhodně zručně natočené, o řád filmovější než ostatní letošní pohádkové premiéry. ()

jerzy1976

Prvních cca 20 minut jsem byl nadšený a říkal jsem si konečně zase parádní a nešizená pohádka - postava krále, příjezd tureckého poselstva, snaha oženit prince... Pak už se to začalo vléct a vléct. Celeste Buckhingham zde hraje v podstatě jen malý "štěk", zlo je jen takové nicneříkající. Ke konci jsem se už vysloveně nudil, dcera ani nedokoukala. Vcelku kontrast s jejím dnešním prvním shlédnutím Shreka 2, který ji přikoval k obrazovce a konec vysloveně prožívala - ale to je fakt jiná liga... Nicméně je nutné ocenit pěknou výpravu, záběry kamery a Oravský hrad :-) ()