Zapomenutá planeta

• Česko Zapomenutá města (viac)
všetky plagáty
TV spot

Tento seriál nás zavede na dávno zapomenutá, přízračná místa, kde bylo kdysi velice živo, ale dnes je tu jako po vymření. V šesti dílech můžeme navštívit vyprázdněné město Černobyl, stavby na opuštěném ostrově Hashima, strašidelně působící městečko Bodie a můžeme se také seznámit s historií dočista prázdné německé vesnice Kolmanskop, přenesené na nynější místo z namibijské pouště. Proč odtud lidé zmizeli, proč opustili své domovy? Co se děje s těmito místy, kde dnes nikdo nežije? Na všechny tyto otázky vám odpoví náš televizní cyklus. (oficiálny text distribútora)

TV spot

loki5

Ze své podstaty zajímavý dokument. Bohužel zpracování trochu vázne. Přece jen sledovat záběry opuštěné místnosti s rozpadajícím se nábytkem je zajímavé jen asi 2 díly a navíc některé záběry jsou až moc recyklované (což nechápu vzhledem k rozsahu natáčeného není důvod používat stejné záběry několikrát). A poprve řeknu, že jsem rád za český dabing jelikož jsem viděl jeden díl v originále a anglický komentář je naprosto nesnesitelně patetický. Za shlédnutí to ale rozhodně stojí a podobných míst je na několik desítek dalších serií. 65% ()

Gothar

Zhodujem sa s tým, čo píše loki5, téma je to veľmi zaujímavá, ale ~30 minút na jedno miesto je veľa. Zvrháva sa to buď na spomienky bývalých obyvateľov, ktoré sa snažia útočiť na city alebo na dlhé rozprávanie o nepodstatných veciach. Tak či onak to škodí celkovému dojmu. Za pozretie to stojí, ale len vo forme kde môžete video zrýchliť, pretočiť, posunúť... 60 % ()

majo25

Dokuseriál nie je zle spracovaný, má veľmi fajn kameru a aj komentár vtiahne. Väčšina dielov sa venuje ale americkým mestám, ktoré sú ako cez kopirák podobné, škoda že sa tu neobjavilo viac neamerických miest, ktoré boli o čosi zaujímavejšie. Nie všetky mestá sú rovnako zaujímavé, preto sa zachádzalo analýzou do úplne nepodstatných pasáží, s čím súvisí aj príliš dlhá stopáž na jednotlivé mestá. V jednom prípade dokonca nešlo ani o mesto, ale iba o jednu budovu (!) - bývalý blázinec, ktorý rýchlo vybavil historické reálie a vrhol sa na opis úplne bežných činností, ktoré vtedy prebiehali snáď v každom blázinci. Keď už aj túto tému vyčerpal, pustil sa do duchov, čo samozrejem sa hodí do záhadologických relácií a nie do tohoto typu dokusérii. Videných všetkých 6 dielov. ()