Být teenagerem je někdy peklo. Charleen je typická dospívající dívka, která se potýká... no, prostě se životem. Její otec jako by se do země propadl a ona nenávidí skoro všechno kromě hudby - a své babičky. Ani krátké vytržení z melancholie, které jí skýtá poslech písní Kurta Cobaina, však nedokáže zmírnit její deprese, a tak se rozhodne se vším skoncovat. Po komicky zpackaném pokusu o sebevraždu je Charleen nucena navštěvovat nekonvenčního terapeuta, který jí má pomoci překonat úzkost v období puberty. Během terapie se spřátelí s Linusem, neoblíbeným podivínem ze třídy, který jí ukáže, že život může být o kapku příjemnější, než jak o něm zpívají její mrtvé rockové idoly. Film režiséra Marka Monheima je roztomilým příběhem o dospívání plným úžasných písní a jedinečných výkonů. (Cinemax)

laik_60

Zaujímavá sonda do vnútra malej teenedžerky a jej rodiny. Ale priznám sa, že v byť jej rokoch by mi tiež nebolo jedno, keby som býval s priateľom mojej mamy, naviac mojim učiteľom biologie. :) ()

Enšpígl

Ještě nikdy jsem neviděl tak vyspělej film o dospívající - pubertální holce jako právě tohle. Naprosto skvěle a přirozeně zvládnuté téma dospívání dítěte. Mnoho dialogů by si rodiče měli někam napsat, možná se jednou budou hodit pro jejich ratolest, např. proslov mámy k sociální pracovnici, ten mě chyt asi nejvíc, ale samozřejmě i taková maličkost jako "promin" se v 15.5 letech neříká nejlehčeji a o to víc pak chytne. No a JFB, tak to byl mistrovskej hereckej výkon. Zase jednou promluvila německá filmařská dokonalost. ()

Malarkey

Hrozně hezky a příjemně natočená německá dramedie o jedné holce, která to v životě neměla jednoduché a svým přístupem k němu si to taky úplně neusnadnila. Jenže Mark Monheim příběh téhle holky vypráví s takovou pohodou, že se budete smát, ale i zadumaně přemýšlet nad tím, jak je hrozně jednoduché ovlivnit mozek dítěte aniž byste o tom vůbec věděli. O téhle dívce byla radost se dozvědět něco víc. ()

eLeR

Sympatickú hlavnú hrdinku, výbornú muziku a hlavne šmrnc mal tento teenage film ... milá záležitosť. (filmová výzva 2017 - emma53) ()

Kamca_

Pro mě milý překvapení. Je pravda, že jsem čekala o něco víc, ale zklamaná určitě nejsem. Jasna Frizi Bauer v hlavní roli byla výborná. Hudba k filmu se mi taky moc líbila, zajímavý výběr interpretů. Škoda jen, že ve filmu nebylo víc záběrů Linuse a Charleen. Slušelo jim to spolu. Konec mě malinko dojal. Kdo říká o německých filmech, že jsou hrozný a nedá se na ně koukat, je hodně na omylu. Tohle je toho důkazem. 85%. ()

hygienik

Dávam 10 hviezd, krása, doják a pre mňa životná rola JFB. Ako mohla v 27 rokoch tak autenticky stvárniť suicidálnu puberťáčku, mi je záhadou, keďže jej doterajšie role boli sotva priemerné. No zázrak! Nemci sa opäť raz vyznamenali. ()

markotter

Puberta jako téma filmu tento týden pro mně podruhé, tentokrát z dívčího pohledu. Holky jsou jiné a Charleen je ještě k tomu pošuk, takže ta její puberta je taky výživná. Její sbližování s jí podobným exotem není jednoduché, trvá po celý film, ale nakonec to dopadne celkem mile a celkově z toho mám dobrý dojem. Velkou devizou bylo obsazení Jasny F. Bauer. ()

zigy

Civilní, uvěřitelné, avšak.....bez větších vzruchů a dost banální.....hrdinka je trochu divná, trochu zmatená, asi tím věkem....chtělo by to více odvahy točit o problémech a životě teenagerů, tohle bylo spíš psychodrama o jedné opravdu divné dívce a její ještě divnější famílii a příteli, kterej je magor. ()