A Great Big World & Christina Aguilera: Say Something

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2013, 3 min

orkadimenza

Tuto písničku jsem poprvé zaslechl v našem školním sboru a hned při prvních tónech mi naskočila husí kůže. V ten moment celý sbor oněměl a užíval si krásu této písně. Hned po doznění jsme si všichni jednohlasně odhlasovali, že tuto píseň chceme zpívat, začali jsme ji zkoušet (na první sloku byl vybrán skvělý sólista) a i po těch měsících, kdy Say something zpíváme na koncertech, mi naskakuje husí kůže a občas vytryskne nějaká ta slzička. Say something je neuvěřitelně emotivní a velmi silná píseň, která nenechá nejednoho posluchače chladným, a já jsem si ji zamiloval a stále mi zní v uších. ()

kingik

Komorní písnička, komorní klip. Aguilera dala vyniknout svým křivkám v jemně zvoleném outfitu a nesnažila se svým mocným hláskem na tak útlou ženu přeřvat dvojici hudeníků z A Great Big World se kterými se pro účely songu spojila. Zpěvačka je někdy jako proutek a někdy je jí pořádný kus. V tomhle klipu jí to zase jednou sluší, ale neodpustila si pravděpodobně autentický pláč. Proč ne, písnička je to tklivá s přemýšlivým textem, který se pro dobro věci a celkové vyznění omezil jen na pár slok. Možná to písničce nějakým způsobem prospělo, když se do ní tak vcítila, ale jestli pláče u každé její performance, tak to musí být už nesmírně vysilující a spíše to hovoří o její afektovanosti. Song to zase až tak překrásný není. Jak píšu, jedná se o komorní záležitost na poslech vhodnou po úmrtí někoho blízkého, po prodělání nějaké složité životní situace nebo po rozchodu s vaším partnerem. Osobně mám raději veselé a optimistické songy a v poněkud rychlejším tempu. Ovšem skladbu není dobré nějak podcenit. I přes dojemné a občas až příliš truchlivé vyznění si v hitparádách došla až na vrchol. Taky to má jedno pozitivum. Za normálních okolností bych o sdružení A Great Big World jen stěží zavadil. Stačila jedna Christina a už jsou celkem slavní. Pěkně a silně procítěně zahráno a zazpíváno s emocionálně obrazovým ztvárněním, avšak přes svoji značnou komornost s mizivou šancí si zařadit písničku do mého playlistu. Mé hodnocení: 60% ()