Pitbull feat. Ke$ha: Timber

Krátkometrážny / Hudobný
USA, 2013, 3 min

Kesha, Pitbull

kingik

Když se hudba dělá na kvantitu, tak to nutně nemusí znamenat nekvalitu. Důkazem je tahle písnička, která se tři týdny nepřetržitě držela na špici hitparády Bilboard Hot 100 a v Kanadě si směnu prodloužila dokonce na osm týdnů, což už o něčem vypovídá. O Pitbullovi je známo, že je rekordmanem v počtu spoluprací se známými, ale i méně známými interprety, se kterými udělá třeba jen jeden song a jde od válu. Bylo jen otázkou času, kdy se spojí s dravou a zdravě "řachlou" Ke$hou a přivedou na svět svého hudebního potomka. Jen se muselo přijít s vhodným hudebním materiálem, který bude zpěvačce sedět, protože ona je tak trošku hudebně jiná a nevyzpytatelná. Pitbull to trefil. Na svět se vyklubala písnička, z níž se po celou dobu line harmonika, která písničce dodává náboj. Druhým nábojem je Ke$ha, která opět vsadila na svůj provokativní styl zvaný "loaded gun" a každý dřevorubec vracející se ze šichty odhodí kládu a dá si s ní taneček. Klip se odehrává v taverně, což je zajímavě zvolené prostředí, ačkoliv ne až tak originální, protože v minulosti tenhle sexy country styl už nejednou v klipech měl své zastoupení a proslavila ho kdysi Jessica Simpson. Scény na pláži překvapivě nevyzněly tak razantně sexy. Klip si stanovil jasný cíl, kterým je vybláznění se a uvolněná nálada, která se přenese na posluchače. Hezky se na to záměrně chaotické provedení s téměř zlomkovitým střihem dívá. Netvrdím, že je mezi excentrickou Ke$hou a matadorem Pitbullem nějaká mimořádná chemie, ale ono to zvláštní spojení nějakým zvláštním způsobem funguje a jde z něj energie. Když to tak vezmu, tahle písnička je vůbec pro Ke$hu atypická a zřejmě si po jejím úspěchu tihle dva v budoucnu svoji spolupráci ještě zopakují. V tom případě si neumím představit, kam by se to hudebně posunulo, ale určitě by mě to zajímalo. Mé hodnocení: 90% ()

Marek1991

Táto pieseň je podľa mňa poriadny gýč, no veľmi sa mi páči, proste hudobne skvelé. Klip je trocha sexistický, no zábery sú celkom dobre do rytmu poskladané a aj napriek tomu, že sa mi zdá aj klip gýčový, aj tak je to podľa mňa príjemné, síce také zmachlené, chaotické, no páči sa mi to, proste bláznenie sa. ()