First to Find

Réžia:

Scenár:

Kamera:

verbal odpad!

Přesličný hororový G*U*R*U*R*U chtěl po vcelku nadějné prvotině tentokráte ukázat, jak má vypadat pořádné amatérské homovideo z žánru fajn fetiš, a tak se s výmluvným názvem Fist to find, opět českým jako poleno, internacionál jeden, vydal se svým žužu gayfriendem prozkoumávat temná zákoutí jihočeských děr. A stojí to opravdu jen za to, co lze v takovýchto tmavých a smrdutých skulinách obvykle najít! Žánrově se to však vyhranilo dokonale, neboť sledovat tři čtvrtiny stopáže ve tmě a neinventivním balastu pro J*a*k*u*b*a zajisté SEKSY prdel jeho registrovaného partnera, to je pro soudného heterodiváka opravdový horor. Chápu, že chlapci patrně zažívají při tom geofistingu spousty vzrušujících dobrodružství a chtěli se na Tytrubko mezinárodně pochlubit svým kamingautem, nicméně i pointa je natolik hluboká a sofistikovaná, že ji může lajknout snad pouze zdejší psychotický narkoman Smaženic, a to navíc jen na velmi intenzivním výletě s průmyslovým rozpouštědlem, což degraduje toto veledílo na úroveň takových velikánů amatérského homoporna, jakými jsou bezesporu bratři Korpičové. A to je velmi Smutné, Jakube! ()

Dellamorte

Hodně dobrý. Kluci v akci to zmákli na jedničku a z toho klaustro/feelu sem se málem "odešla" . Ta nadšení sice nechybí, scenáristicky je to v pohodě o herectví nemluvě, chybí jen ta dotace a pár naškrobených sponzorů. Jinak ale nečekaný překvápko. Doporučuji. ()

Pilda17

Jen tak dál, držím palce v další tvorbě. O stupínek horší než předchozí snímek. Každopádně 1* přidávám za retardaci na CSFD a debilní komentáře od těch co určitě natočili spoustu lepšího. Posílejte do pošty své snímky, budu rád vy hvězdy. ()

666teen odpad!

Vážený Jakube. Nevím, čím jste vyučen či v jakém oboru vyškolen, ale s čistým svědomím Vám mohu doporučit, abyste pokusů dramatických zanechal a věnoval se práci jakékoli, ale jiné. ()

pornogrind odpad!

Za snahu a hlavně odvahu pustit tenhle počin do světa by si Jakub Smutný alias J*A*S*M* zasloužil aspoň jednu hvězdu. Stejně ho, ale odpad nemine. ()

Oktavianus

Po začátku, kdy jsem se fakt lekl záběru na toho blonďatého frajera, co si v židli listuje knížkou z edice Oko a s kameramanem vede dialogy horší než v českém pornu (doporučuju jako studijní materiál, jak se to nemá dělat), mě to začalo bavit. Přestože dávám o hvězdu méně než JASMově debutu, líbilo se mi, jak se coby tvůrce posunul. Sice z něj herec asi nebude, dokud bude tak strašně drmolit, ale i s blonďákem jsou o třídu výš než ta dvojice naprostých tragédů, co se nechala v Budějicích strašit čarodějnicemi. Zato výběr lokací a budování klaustrofobické atmosféry je za jedna, super. Jenže to je tak nějak všechno. A co nějakej originální nápad (kromě keškování, což ale při vší úctě přestává fungovat a být uvěřitelný po vstupu do jeskyně)? Jakube, mám tě v oblíbených uživatelích hlavně pro tvůj hororovej přehled a jeho šíři, tak mi neříkej, že po tom všem, co máš nakoukáno, nepřijdeš s něčím zajímavým? (Ale beru, fórku o Okamurovi jsem se zasmál.) Být tohle prvotina, dám ještě o hvězdu víc, jenže FTF už prvním pokusem není, hodnotím proto lehce přísněji. Přesto: pořád mnohonásobně lepší než homevidea bratří Korbitchů nebo Kučerů. A ti to přece dotáhli až do kina. ()

honajz2 odpad!

Tohle nebyl horor. Celou dobu se dívám na nějaké dva debily, jak lezou do nějaké jeskyně a tam se jim něco stane. Nejlepší hororová scéna byla, když jsem se díval na titulky. Tohle nebyl horor. To byla amatérská sračka bez děje. ()

ghatos

Nápad to je solidní, jenže aby to fungovalo, tak by se to muselo roztáhnout, alespoň na 45 minut. Tady by se muselo hodně pracovat s psychologií, dialogy a scénářem. Mindfuck movie vyžaduje brilantní režisérské vedení a žádné chyby neodpouští ;) . V samotné jeskyni se také mohla více popustit fantazie. Kdyby tam byli třeba kanibalové...to by byl správný přímočarý tah. Hudební podkres byl solidní, takže celkově 35%. PS: 1) Zvolil bych jiné oblečení, mohlo tam být klidně i pomrknutí pro hororové fanoušky. 2) Mezi oběma kámošema bych se nebál vztah poněkud vyhrotit a až schizofrenně vyvolat nenávist. 3) Půjčil bych si od někoho nějaké neškodné sklípkany a využil je. Takový ošklivý pavouk když spadne někomu na tvář...to vždy vyvolá emoce . ()

folklorman

Po delší době found footage horor, který mě zaujal. Chce to více (u této látky) uvolněné herecké projevy a dialogy, aby to celé neshazovala zbytečná křečovitost. Klaustrofobie + lekačka fungují. ()

HonzyR

Kdyby všichni tupí pokrytci (čůůůs Verbale) se taky zamysleli nad sebou, a nad tím co sami dokáží (a dokázali natočit) byli bychom na CSFD asi úplně v jiných číslech. Proč ne, Kuba chtěl něco zkusit a zkusil, mě se to líbilo. Found Footage fajn, nápad se mi líbil a klaustrofobické záběry, no blee. Na amatérský počin víc než fajn. __70%__ ()

KafuR

No, pokud vím, tak na Stránské skále už jsou minimálně čtyři keše, takže s tím FTFkem by to asi moc žhavé nebylo, ani kdyby nějakou tu krabičku opravdu našli, ale samozřejmě chápu, že nějaké ty volně přístupné díry se sehnat musely, protože vlamování se někam přes mříže by mělo určitě dohru v podobě druhého dílu z nějaké té tmavé věznice. Amatérské nadšení tomu sice nechybí, faktické stránky také vytýkat nebudu (kdyby se TAKTO flákali při honu na FTF, a ještě v Brně, tak by pro ně nezbyla ani brambora), ale bohužel to bloudění ve tmě, kvůli kterému jsem si musel dokonce zhasnout lampičku, aby se mi neleskl monitor, a celková pointa vzdáleně připomínající přepnutí kanálu na Televizní noviny na mě dojem neudělaly. Jediné, co bych tak vyzdvihl, je zvuková stránka dílka, finálka dokonce přípomínající remake Lesního ducha, ale jelikož spolubydlící vedle na počítači pařil zrovna nějakou onlinovku, kde furt hýkali koně, tak ani po této stránce mi nebylo dopřáno. Ale já se na to zkusím znovu podívat někdy v noci. A možná i sám! ()