Stephen je slavný kuchař pyšnící se titulem Bůh Vaření, který vede svůj řetězec restaurací. Každý rok dělá porotce v turnaji o svůj titul, nikdy však nikdo nesplní jeho podmínky. Až jednoho dne šéfkuchař Tong na veřejnosti odhalí, že Stephen je podvodník, převezme jeho titul i restaurace. Zničený Stephen musí s pomocí pouliční kuchařky Turkey začít odznovu a dokázat všem, kdo je pravý Bůh Vaření. (Raztubyl)

B!shop

Strasne uchylacka komedie, ale co taky cekat od Chowa. Nastesti me ale jeho styl humoru sedi, tudiz jsem se vetsinu casu dobre bavil, i kdyz nutno uznat, ze ze zacatku to je lehce zmateny a neprehledny. Jinak pribeh spatnej neni, sice to je opet variace na loosera, co ve finale prekvapi, ale zasazena do originalniho prostredi, navic triky docela v pohode a obcas se povede fakt nakej paradni vtipek. No a celej film tahne Chow, kterej je sice vetsinou solidne protivnej, ale zaroven docela sympatak. Celkove dobra zabava, ale nic extra. ()

GigaPudding

Stephen Chow jako Stephen Chow je God of Cookery ve filmu God of Cookery, který je asi tak stejným stylem padlý na hlavu jako Kung-fu mela a další. Celým svým pojetím a už i úvodními titulky velmi odkazuje na klasické hongkongské akční filmy plné velkých hrdinů, co se postaví za kamarády a plné přerodů postav od frajírkovství k prozření atd. atd. prostě jako tradičně, až na to, že tu nejsou žádné meče a pistole, ale vařečky a pánve. Celé je to pochopitelně úplně ujeté a plné buď přisprostlých nebo totálně šílených vtípků ve stylu odehnání největší fanynky, rozjíždění vlastní restaurace až po mosazné muže šaolinu. Kvalita těchto vtipů pro mě ale tentokrát dost kolísala zvlášť v první polovině filmu, kdy to prostě bylo občas trochu i nuda, ale tak třeba ještě nemám nakoukáno a třeba to taky bylo těmi úplně děsivými titulky, co jsem k tomu měla. Ve druhé polovině to už je lepší a nejlepší to je při finálním souboji o to kdo bude Bůh kuchařství, který měl nejvíc to šílené vaření u kterého lítají suroviny vzduchem, maso se klepe kungfu pěstí a smaží se vnitřní kungfu silou. A právě to bláznivé vaření na tom bylo to nejzábavnější, jenže překvapivě ho ve filmu zas tolik nebylo, což pro mě osobně bylo tak trochu zklamání. Přemýšlela jsem kolik tomu dát a dokonce se to chvílema pohybovalo i kolem trojky, protože Kungfu mela se mi líbila mnohem víc, ale nakonec to bude čtyřka přinejmenším proto, že je to dost originální a ulítlé a taky si tam hrajou pingpong s masovýma kuličkama, takže tomu tentokrát dáme čtyřku a bude to :). ()

mira007

Ještě před dobou gastro pořadů a glorifikace kvalitního jídla v životě i v televizi vznikla tahle crazy komedie o kuchařích a kulinářské soutěži. Když pominu zub času, tak mne to jako něco k zasmání absolutně míjí. Nicméně ten námět zaslouží malé plus a zřejmě tento film byl inspirací pro jiný hongkongský film Bitva kuchařů (2017) , který je naopak gastrodokonalost sama ()

Shit

Jedna z těch průměrnějších, i když stále hodně vtipných, Chowových komedií. Tentokrát je strašně namachrovanej kuchařskej bůh, kterej všechny děsně stírá a buzeruje, aby byl pak setřenej sám a musel se dostat zpátky s pokorou, samozřejmě nic originálního, ani to neni nějak extra nápaditý, ale díky Chowovi, to je prostě zábava, kterou ale trošku sráží nic moc konec tvářící se hodně vtipně, ale mě to moc nebavilo ()

neoBlast

Tvrdím to sice po dokoukání každého dalšího filmu Stephena Chowa, ale je to pravda - tohle je nejujetější věc co jsem kdy v životě viděl. Na klasické Rocky III schéma (či Kickboxer, Blades of Glory schéma... dosaďte zkrátka oblibence) nabalil kung-fu vaření a je to zase tak zvláštní až taky extrémně originálně vtipné. Ty hodně divné věci už z hlavy asi nedostanu. 75 % ()