Náhodná známosť

• Česko Náhodná známost (viac)

Donna cez deň pracuje v kníhkupectve a po večeroch baví obecenstvo brooklynského klubu ako stand-up komička. Po jednom zo svojich výstupov sa dozvedá, že jej priateľ sa s ňou rozchádza. Donna sa opije a ešte v ten istý večer skončí v posteli s Maxom, s ktorým sa náhodne zoznámila v bare. Ráno, kým on ešte spí, z jeho bytu utečie. Po niekoľkých týždňoch zistí, že je tehotná. Zároveň jej zamestnávateľ oznámi, že jej bez práce, pretože kníhkupectvo končí svoju prevádzku. Donna sa rozhodne pre potrat. Medzitým sa znovu stretne so sympatickým Maxom. Chce mu povedať, čo sa stalo, ale napokon nenájde dosť odvahy. Namiesto toho pozve Maxa do klubu, kde sa o svoju situáciu podelí verejne na javisku s celým obecenstvom. Max v priebehu jej vystúpenia z klubu odchádza... (TV JOJ)

Santino7

Nezávislé snímky mám rád, no pri tomto konkrétnom sa mi len ťažko hľadajú akékoľvek pozitíva. Či to bude spôsobené stand-upovým prostredím, trápnymi vtípkami, mne osobne nesympatickou hlavnku hrdinkou alebo skrátka len nie primoc oslnivým prevedením, pri tomto kúsku som sa fakt vyložene trápil a nudil, hoc som sa to - ani neviem prečo -, nakoniec predsalen rozhodol vydržať až do konca. Zásadnejšie pozitíva som však i tak nenašiel, a to ani s odstupom niekoľkých dní. 30% ()

bllm

Jak já mám rády tyhle malý, nenápadný, milý filmy. S tou smutnoveselou hudbou, která se v nich všech objevuje. Nesmírně příjemný, vtipný, nápaditý, občas bizarní. Jediná moje výhrada - vyměnila bych Jakea Lacyho s vizáží zadáka středoškolskýho fotbalovýho týmu, za ně někoho jinýho, ale třeba to byl záměr, kontrast. ()

Ben Nevis

Oceňuji hlavně absenci amerického moralizování na téma Nechtěné těhotenství. Hlavní hrdinka byla sympatická svou otevřeností. Nemám teď na mysli její vystoupení, protože který chlap by vydržel s ženskou, která hodnotí kvalitu vztahu mezi hláškami o špinavých kalhotkách a vtipy o zvracení? V běžném životě má však srdce na dlani, a proto ji fandím. ()

VeeDee

Většinou mi to americké "stand-up comedy" nepřijde ale vůbec vtipné, v tomto filmu nevyjímaje. Třetí třetina filmu si mě ale získala... vnitřně jsem doufala, že jeden z nich zakřičí: "Nedělej to!" a budou šťastní i s miminem až do smrti. Amen.... Ze začátku protivná hlavní hrdinka si mě nakonec získala, stejně jako "stranger", který ale vůbec není můj typ. Takže nakonec film řadím k takovým těm, po kterých ti zůstane milý úsměv na tváři. ()

zipacna

Hodně mě to rozesmutnilo, ale výborní herci podali výborný výkon. Indie dramedie, která u mě měla výjimečně úspěch. Je to ten typ filmu, o kterém budu ještě nějakou dobu přemýšlet. ()

xhelmutx

reziserke sa neda upriet ze ma dar na obsadenie filmu tymi najnesympatickejsimi ludmi a vie im napisat ulohy, ktore prinasaju na svetlo sveta tie najprizemnejsie a najtrapnejsie neduhy sucasnych americkych egocentrikov z velkomiest...nechcena socialna sonda "modernych hrdinov.".. ()