Detektívi od Najsvätejšej Trojice: Prípad pre exorcistu

• Česko Případ pro exorcistu (viac)

Komisařka Výrová s kolegy vyšetřuje vraždu spojenou s rituálem vymítání ďábla... Série se pokouší o naplnění detektivního žánru inspirovaného britskou literární a filmovou tradicí. Režie první série se ujal Jan Hřebejk. Autoři přivádějí na televizní obrazovky neschematické a plastické postavy hlavních detektivů: majorky Výrové, nadporučíka Mráze a jejich kontroverzního šéfa plukovníka Vitouše... Případ pro exorcistu je nápaditě vyprávěný detektivní příběh se záhadou, rámovaný autentickým a realistickým vykreslením práce kriminalistů a okořeněný jemným humorem a ironií. „Případ pro Exorcistu mě zajímal hlavně proto, že jsem dosud žádnou detektivku nerežíroval. V současné době se jich točí opravdu hodně a laťka je nastavená vysoko, primárně zahraničními vzory. Jsem zvědavý, co se nám s tímto tématem podaří udělat, protože s výjimkou Nevinnosti jsme se s Petrem Jarchovským něčeho podobného ještě nedotkli," říká režisér Jan Hřebejk. (Česká televize)

Recenzie používateľa IvcaSammet k tomuto seriálu (4)

Detektívi od Najsvätejšej Trojice: Prípad pre exorcistu (2015)

WOW, tak to bylo něco teda! Já jsem čekala něco ve stylu Ďáblovy lsti, podle hodnocení potom možná její vykrádačku, ale tohle teda rozhodně ne! To, že půjde o "komediální" seriál jsem pochopila hned na začátku po sérii neuvěřitelně trapných pokusů o vtipné scény. Celý první díl jsem na obrazovku hleděla s WTF?! výrazem na tváři, což se vlastně do konce seriálu nezměnilo. Polovina dialogů a scén byla naprosto zbytečných a ta druhá se pokoušela o to být vtipná, ale ve finále byla tak strašně trapná, že pokud by se měl člověk zasmát, tak jedině tomu, jak trapné některé scény byly. Celkově jsem se při tomto seriálu zasmála třikrát - když jsem zjistila, že Marek Taclík a Kryštof Hádek jsou bratři, to by mě opravdu zajímalo, koho takové spojení napadlo ... Potom pár poznámkám při Taclíkově výslechu a nakonec když Kryštof uklouzl při nepovedeném útěku před policií ... Další pokusy o vtipy mě akorát donutily přemýšlet nad tím, jak moc museli být tvůrci opilí a zhulení na to, aby jim to přišlo vtipné ... Navíc očividně kreativitou "nešetřili", protože například mě se podařilo vraha odhalit už v prvním díle ... I když je pravda, že takovým policistům, jako byla tato čtveřice, to netrvalo zas až tak dlouho ... Protože kdyby tady opravdu existovala jednotka s velitelem, jako byla postava Miroslava Krobota, za chvíli by jsme byli ve vězení asi všichni ... Za to, že jsem se dodívala vděčím převážně Kryštofovi, který jako jeden z mála svou roli zahrál dostatečně věrohodně ... Za něj taky hvězdička nahoru, protože ano, já mám prostě slabost pro jeho postavy v roli padouchů ... ()

Episode 1 (2015) (E01)

Epizoda se sice ze začátku rozjela slušně, ale hned po nástupu této rádoby kriminálky šlo všechno do kopru. Vtip absolutně žádný, neuvěřitelně trapné dialogy, kterým žádný divák snad ani nemohl uvěřit, plus naprosto příšerné herecké výkony. Hvězdička za Kryštofa Hádka, který snad jako jediný v tomto paskvilu dokázal aspoň hrát. ()

Episode 2 (2015) (E02)

Dialogy stále stupidní, herecké výkony stále příšerné, humor stále trapný. Kryštof Hádek ale pro epizodu znovu získává jednu hvězdičku, ten jeho nevinný kukuč mě prostě vždycky dostane :) ()

Episode 3 (2015) (E03)

On to byl vlastně celkem hodně zajímavý námět, který tvůrci absolutně zakopali tím, že se ze seriálu snažili udělat komediální kriminálku. To ale prostě nevyšlo. Postava Miroslava Krobota mě vyloženě vytáčela jenom co se objevila na obrazovce. Znovu ale předávám jednu hvězdičku za Kryštofa Hádka, který zase zazářil. ()