Salem

USA, (2014–2017), 29 h 43 min (Minutáž: 43–60 min)

Hudba:

Tyler Bates

Janet Montgomery, Shane West, Seth Gabel, Ashley Madekwe, Tamzin Merchant, Xander Berkeley, Iddo Goldberg, Elise Eberle, Morgana Shaw, Stephen Lang (viac)

Seriál odohrávajúci sa v násilnom období 17. storočia v Massachusetts poodhaľuje oponu smutne známych procesov s čarodejnicami v meste Salem, ako aj nevysvetliteľných, nadprirodzených udalostí, ktoré poháňali dianie počas tejto temnej stránky amerických dejín. Bosorky sú skutočné, ale nie sú také, ako ich vidia ostatní.
Hlavnými postavami seriálu sú John Alden (Shane West), ktorý sa vracia z vojny a nachádza svojho priateľa Cottona Mathera (Seth Gabel), ako riadi procesy s čarodejnicami. Stretáva aj svoju bývalú lásku Mary Sibley (Janet Montgomery), ktorá je vydaná za staršieho, no bohatého muža, Georgea Sibleyho (Michael Mulheren). Napriek nepriaznivým okolnostiam a prostrediu riadiaceho sa pravidlami puritánskeho života, sa vzťah medzi Johnom a Mary opäť obnoví. (Incantator)

Recenzie používateľa NinadeL k tomuto seriálu (4)

Salem (2014)

36/36 Kdo dřív miloval Čarodějky ze Salemu s Winonou, ten může spokojeně pokračovat zde. Podobně zajímavé překvapení jako Vikingové vznikající na no name televizi History. Tentokrát to byla pro změnu stanice WGN America, která nám přinesla tuhle pochoutku pro skvělé tři sezóny. Zpočátku nevinné čarodějnické téma se znělkou Marylina Mansona, později orgie s Lucy Lawless a se Stuartem Townsendem. A takovou interpretací pekla, za kterou by se nemusel stydět ani Mike Mignola. ()

Season 1 (2014) (S01)

Začátek Salemu je takový opatrný, sice to bylo hned velmi syrové a odporné (přesně takové seriály o čarodějnicích mají být), ale ty postavy velmi dlouho klamaly tělem. Ale kdo rád odkrývá tajemství v Massachusetts na konci 17. století, ten je spokojený. Protože ty problémy puritánů jsou vždycky takové jiné... ;) Bohužel herecky je 1. série celá taková slabší, protože nabízí jen výběr z lidí, kteří prošli vedlejšími rolemi v takových seriálech jako Panství Downton, Tajní deník Call Girl, Tudorovci nebo Dirty Sexy Money a žádný pořádný zářez. Takže to celé stojí na tajemství, co bude dál. ()

Season 2 (2015) (S02)

Zvláštní kouzlo čarodějnického seriálu získalo zásadní oporu v posílení castu ve 2. sérii, přišla dokonalá Lucy Lawless jako sexy hraběnka Marburg a Stuart Townsend jako Dr. Samuel Wainwright. Čímž bylo vyřešeno vše, čím by se tento seriál dal vylepšit. Tajemství z minulosti, boje mezi čarodějkami a puritány a do toho Lucy, která si naprosto užívala každou scénu, ve které se objevila. Perverzní zábava. ()

Season 3 (2016) (S03)

Tahle řada by měla mít přístupnost tak od 30. 18+ ani zdaleka nestačí. Jsou tu neskutečné šílenosti a orgie. Salem je místo, kde by chtěl žít každý, takové peklo na zemi nikdy nemělo srovnání. Doslova každý tu žije v hříchu, kdo sám neobcuje s ďáblem, ten mu přisluhuje jinak a kdo zemřel v jeho jménu pouze jednou, ten ví, že ho čeká ještě mnoho úkolů. Aneb romantický příběh Mary Sibley a Johna Aldena v kusilách krutějších, než by si kdokoli dokázal představit. Být puritánem musela být pěkná diagnóza. Jak moc jsem byla šokována, tak moc mě bavil každý díl. ()