Vydajte sa spolu s nami na úchvatný let ponad najväčšie európske pohorie. Táto séria dokumentov vám ponúka nielen pohľad zhora, ale aj zdola - spoznáte Alpy z rôznych pohľadov, spoznáte ľudí, ktorí v nich žijú a pracujú i neznáme zákutia tohto rozsiahleho a nesmierne rozmanitého pohoria. S použitím techniky Cineflex získate unikátny pohľad na úchvatnú prírodu Álp v Slovinsku, Rakúsku, Nemecku, Taliansku a Švajčiarsku. Vydajte sa na cestu od pohoria Triglav až po lyžiarske strediská v Davose a St.Moritzi. (STV)

sskrblik

Někdy bych se rád posvištěl horkovzdušným balónem na Alpami, jen je to celkem drahá švanda. Jinak jsem měl možnost se kochat při cestě letadlem z Balearskcýh ostrovů do republiky České a pohled to byl věru nezapomenutelný. Takže se těším na další díly tohoto seriálu... ()

ostravak30

Skvělý dokument, kterému prakticky nebylo co vytknout. Alpská nádhera dostává díky jedinečné kameře nový rozměr. A mě i moc zajímali lidé, kteří pod Alpami pracují a čím se živí. Nesmírně zajímavá sonda do hlubin lidí žijících ve skrytu horského slunce. Pozitivum je i hudba, která je vskutku majestátní. Snad jen bych vytknul ten točitý několika sekundový kamerový záběr při pohledu zespoda na jednotlivé hrdiny dokumentu. Ale jinak to byla pastva pro oči i duši. ()

Marze

Dech beroucí vzrušující dokument. Myslel jsem, že půjde jen jako vždy o alpskou měsíční kamenitou krajinu bez života, v níž byli zřízeny národní parky, protože zde nikdy nikdo nechtěl bydlet. Ale seriál se věnuje i nižším zelenějším nadmořským výškám, kultuře a alpským sportům jako jsou např. rybářství, kanyoning, spojující vodní sporty, horolezectví a turistiku, feraty, které spojují horolezectví s pěší turistikou. ()