Doba ľadová: Mamutí tresk

• Česko Doba ledová: Mamutí drcnutí (viac)

Ak je možné niektoré obdobie v dejinách našej planéty označiť za zaujímavé časy nabité katastrofickými udalosťami, za časy, ktoré poriadne preverili silu charakteru a schopnosť prežiť, tak je to doba ľadová. Je jedno aká. Či prvá, druhá alebo piata. A práve v piatom pokračovaní jednej z najpopulárnejších animovaných filmových sérií opäť stretávame všetkých starých známych hrdinov a pár úplne nových. Prichádza ľadová udalosť roka a s ňou mamuty Manny, Ellie, niečo ako leňochod menom Sid, tiger Diego alebo vačice Crash a Eddie.
Nezabudli sme na niekoho? Samozrejme – na toho najdôležitejšieho, veveričiaka Scrata. Ten, ako je jeho nedobrým zvykom, v snahe uloviť konečne večne unikajúci žaluď spôsobí nehodu, z ktorej vznikne úplná katastrofa. Začne to tým, že vytrvalého Scrata naháňačka za žaluďom katapultuje do vesmíru. A tam, vďaka svojej povestnej nešikovnosti a nekončiacej smoly náhodne spustí sériu kozmických katastrof. To vedie k zásadnému ohrozeniu našej planéty, na ktorú zrazu mieri asteroid ako hrom a ohrozuje ľadový svet aj s jeho obyvateľmi. A pretože sa naša partia skladá zo samých nefalšovaných a neohrozených hrdinov, nečaká na svoje vyhubenie, ale vydáva sa na záchrannú výpravu do tajomnej Geotopie. Síce im tam občas bude tuhnúť krv v žilách, ale to predovšetkým zimou, inak to bude hlavne sranda. A či sa Scrat konečne stretne so žaluďom? Kto vie... (Cinemart SK)

Chlo0opek

No tak humor stále ještě jakž takž funguje (i když už jsou to teda spíš jen záchvěvy dřívější slávy), ale jinak je to celkově už takové vaření z vody. Ani po grafické stránce to není příliš sympatické. Doufám, že toto byl již poslední díl, zde už originalita vyprchala úplně. Ten průměr dávám spíš z nostalgie k zašlé kvalitě této série... ()

zurivymlok

Pro děti pod šest let super. Pro dospělé opravdu ne. Celé to je slepenec infantilních scének, které spojuje jen putování z bodu A do bodu B. Dokonce ani veverčák už není vtipný. ()

Muttinka

Přesto, že i tento díl mě pobavil. Chvílemi mi připadalo, že tvůrcům dochází nápady jak film udělat zábavný. Např. některé kousky veverčáka Scrata mi už přišli překombinované a chybělo mi tam jeho tik v oku když mu žalud zmizel a stejně tak lasičák Buck, který najednou zpívá árie. Takže celkově to zábavné bylo, ale už bych další díly nechtěla. ()

soukyd33

Zakončení filmů Doba ledová tímto a posledním filmem nebylo vůbec špatné. Veverka zde byla tolikrát, že se člověk směje vlastně pořád. Naše trhlá rodinka skončila dobře. Příběh o záchraně planety byl vymyšlený dobře, a celkem i po logické stránce reálně. Konec doby ledové. 😀 Hvězdiček 3*** ()

Bogrant

Určite lepšie ako štvorka. Pomohol návrat Bucka a našich hlavných hrdinov spoločne so Scratom proste nejde nemilovať. Iste, je to príbehovo už trochu cez čiaru, ale v podstate len jednotka mala súvislejší a najviac ''reálny'' dej, takže niet sa čomu čudovať. Epizódkové fóry stále ujdú, ale už by aj stačilo s ďalšími pokračovaniami. ()

Bonty

Takže co jsme to už tady měli? 1) Doba ledová; 2) Velká potopa; 3) Objev dinosaurů; 4) Víme, díky komu se posunuly kdysi kontinenty; 5) Vznik a pohyb planet a meteority; 6) ???. Když zhasla světla v kině, říkal jsem si v duchu: "Tak to bude propadák, pátý díl už." Ale když pominu ten nulový a až velmi sci-fi děj (ano, tvůrcům už fakt docházejí nápady), tak tomuto pokračování musím tři hvězdy dát. Všichni v sále se hlasitě smáli a já s nimi (smích dospělých přebíjel dětský). Taktéž hodnocení nabývá díky efektům, které si vychutnáte nejlépe ve 3D. Nakonec tolik nelituji a pokud váháte, určitě zkuste se podívat. 3/5 --- 71% --- ()

Martin29

Nejslabší díl série. Postavy už nemají co nabídnout a ty co měly potenciál jsou zde zabité neskutečným způsobem (Sidova babička je spíše už trapná než vtipná Buck je vyloženě na zabití a jeho operní scéna se řadí k tomu nejtrapnějšímu co kdy v animácích bylo) Navíc některé věci co se zde řeší jsou už hodně divné a nepasují zde hashtagy profily jaké má mět nevěsta podvazky jaký má mět účes. Dále zamrzí i chování postav z předchozích dílů partner Broskvičky je takové pako až to bolí Shira absolutně nevyužitá a bohužel ani ten Scratt už to nezachrání jelikož přestává být vtipný (nesmály se už ani malé děti v kině) a ani nové postavy to nezachrání (ti dinoptáci se ještě dají, ale ta lama to už je velký úlet pokud teda někomu nepříjde vtipné, že věčně plive) . Pokud to byl poslední díl možná i tak dobře teď by to chtělo zkusit nějaké spin offy vyloženě třeba Sid se nabízí. 40 procent za Sidovu nevěstu a za závěr. Na to, že režisér točil jak 3 tak 4 díl, které se mě hodně líbily tak zklamání. P.s. filmová chyba jak mohla znova ta Sidova nevěsta omládnout, když omládli jen ti co leželi ve vodě a spadl tam ten krystal což ona nebyla ? ()

bratr_jezek

Klobouk dolů, že i páté pokračování má svůj vtip a veverka nezklame, tentokrát díky "žaludomanii" se dostane až do vesmíru a je tu meteorit hrozící vyhladit vše živé na Zemi. Naštěstí tu máme starou dobrou partu, která se postupně rozrůstá + se objevují noví a neznámí (největší otazník pak visí nad mamutem pálicím za Broskvičkou, kde ten se vzal?). Samozřejmě vlivem počtu dílů není vše tak originální ani není vše tak vtipné, jak by tvůrci chtěli, ale celkem slušný průměr. ()

finest

Už to tu padlo. Děj docela na prd, ale bavil jsem se víc než u předchozích dílů. Hodnocením 75% reflektuji svůj pocit po skončení filmu. ()

Stehno89

Mě se to líbilo, vtípky fajn, i když teda některé už trochu vycucané... ale zasmál jsem se, a to nejen jednou. I když, další díly si v kinech asi nechám ujít. ()

adelfilm

je pravda, že už jsem nečekala další pokračování. trochu mě to zklamalo. příběh se mi celkem líbil, ale minulé byly lepší. jedí, co asi můžu na tomto filmu fakt ocenit, je humor. je ho tam fakt hodně, určen pro lidi, co se rádi i smějí. a to já jsem. dokáže to vyrovnat asi všechny nedostatky. teda aspoň u mě. :D ()

sml41

Pixar by mal BlueSky zažalovať za porušenie copyrightu.... lebo začína točiť podobné sračky ako on. Ani Scrat už neni ten čo býval...už je "vyScratovaný".. nemasný-neslaný-núteny smiech ()

dedavena

Hustýýýýý! Teraz už vim, jak byl zrobeny vesmir, co je maxymalni gravitaca a čemu je Mars Ruda planeta. Veverčak je faktycki něsmrtelny. ()

KaraThrace odpad!

Pakliže si vzpomenete na milou Dobu ledovou, kde osamělé roztomilé miminko přežije díky třem zvířecím osobnostem, jejichž charaktery jsou bezvadně domyšlené, Dobu ledovou, kde jsou milé animace, které pohladí po duši a s tímto vědomím si pustíte tento film, nečeká vás nic jiného, než ústa dokořán. Je to totální sračka, která se nepodobá Době ledové, nepodobá se ani žádné jiné pohádce. Ani to není pohádka. Je to horor, díky kterému nemusíte zkoušet drogy, protože v tu chvíli jste prostě na tripu. Vidíte barevné lamy, které řvou náhodná slova, hippie lenochodku starou 300 let, frustrovaného okřídleného tyranosaura a lasičáka, který si myslí, že má mimino, ale ne - je to dýně. (Je to asi normální, Ellie si do dospělosti myslela, že je vačice.) Tomu všemu nasadí korunu český dabing, kromě původních tří herců stojí za hovno. Takže se vlastně k filmu asi hodí. Ani grotesky s praveverkou už nejsou, co bývaly. Jsou spíš nevkusné. Je to film, který nestál ani za to, aby se natočil. ()

PF 2016

PF 2016