Druhá časť kriminálneho thrilleru o osudoch bezcitného gangstra, inšpirovaných skutočnými udalosťami podľa námetu Jaroslava Kmentu, ktorý je autorom knihy „Padrino Krejčíř". GANGSTER KA: AFRIČAN je voľným pokračovaním zločineckého ťaženia Radima Kravieca alias Káčka. Po nepochopiteľnom úteku priamo z rúk polície, opúšťa Kraviec Českú republiku. Začína nová etapa jeho zločinného života. Káčko už nemá čo stratiť.
Teraz začína vychádzať na povrch všetok odpad, ktorý po sebe zanechal. Káčko sa presídľuje na Seychelské ostrovy, v rukách má zmenku na 80 miliónov, ktorá môže okamžite položiť premiéra aj vládu. 6 miliárd z vytunelovaného podniku ČEPRO sa pomaly minulo, je potrebné prísť k novému zdroju príjmov a aj za cenu toho, že by spôsobil štátny prevrat. Česká republika tak exportuje do sveta gangstra prvotriedneho formátu. Či na Seychely alebo do Juhoafrickej republiky, všade tam, kde tento zločinec vstúpi likviduje miestnu mafiu a nastoľuje vlastný systém. Na povrch sa derú negatívne vlastnosti jeho charakteru v závislosti na vysokej miere užívania drog a alkoholu. Káčko sa mení z nadpriemerne inteligentného podvodníka na najtemnejšieho gangstra, vraha a obchodníka s drogami. A to je miesto, z ktorého nie je možný návrat...
Záverečná časť temného príbehu Gangster Ka: Afričan režiséra Jana Pachla zdôrazňuje fakt, že spáchané zlo nemôže byť iba tak prepáčené. Aké sú mechanizmy organizovaného zločinu? Je možné nad nimi zvíťaziť? (Magic Box SK)

jfaba

Normální film o jednom gangsterovi, který podnikal i v cizině. Podobnost s žijícími osobami je čistě náhodná. Nic se nedozvíte, což zřejmě ani nebylo smyslem tohoto dílka. Slušné, ale asi mě to už nepotká. ()

silak_xup

Pokračování o Káčkovi jede v rytmu první části, celkově bych to shrnul jako povedený film o českejch mafo, působilo to na mě ale tak trochu pohádkově, jak jsem psal u první části, mohlo to být syrovější, tohle byla spíš taková pohádka o mafiánech. ()

kubilov

Druhá část Gangster Ka je sice slabší, i tak to ale stačí na 4*. Daleko více mě tu rušily odchylky od skutečnosti, které podle mě mohly být vyřešeny lépe. Filip Čapka je herecky neuvěřitelně slabý. ()

lobo87

Pri dvoje síce pribudli exotické exteriéry, ale kvalita šla zároveň trošku dole. Herci stále perfektní, ale cítil som, že sa to dalo urobiť aj kvalitnejšie... 65% ()

blondboss

Voľné pokračovanie Gangster Ka je v podstate tým istým, len v trochu inom prostredí, pričom sa už trošku aj pritvrdí a vidieť tu rozdiel v konaní a myslení Káčka v porovnaní s jednotkou. Hodnotenie však bude úplne rovnaké. 65 % ()

jungewolf

Můj komentář - VIZ : Gangster Ka platí i pro tento film ... . A když jsme v Africe : oproti např. diktátorovi v Zimbabwe R. Mugabemu je R. Krejčíř alias Káčko úplný žabař... . A to nemluvím o 1.prezidentovi Guineje ( Ahmed Sékou-Touré), který tam vládl od r.1958(vyhlášení nezávislosti na Francii) až do smrti r. 1984, který má příznačnou přezdívku "africký Stalin" ... . Jinak - 5 * a 72 % . ()

pOne

V průběhu obou dílů jsem si říkal, že by bylo možná mnohem lepší tomu dát dostatečný prostor a udělat z té změti událostí seriál - dvě série tak cca o deseti dílech. Takový Narcos.cz :) Nepůsobil by pak děj místama jak vyprávěný z rychlíku. ()

Mikakel

Snad jeste lepsi nez Gangster Ka,bezva hlášky a takovýhle gangster žánr se mi prostě líbí, takhle to proste údajně vše mělo být:-).. 4,5* ()

eMeMko

Viditelně slabší než první film. Exotické lokace nemůžou zakrýt díry ve scénáři a luxusními auty a děvkami se holt hluchá místa nezaplní. Herecká úroveň naštěstí zůstala, takže aspoň můžeme sledovat jak si Hynek Čermák stále jede to svoje (hláška stíhá hlášku) a skvěle mu sekunduje Predrag Bjelac. Ne straně zákona už to tak valné není, nicméně představitelé policistů byli slabší i v prvním díle. Dějově se nejedná o žádnou extra třídu, ale jako celek neurazí ani nenadchne. ()

rigby

Pokračování prvního filmu. V podstatě platí můj komentář k němu. I v tomto případě se o nic zásadního nejedná, filmoví kolegové mohou zůstat naprosto v klidu. Herecké výkony nic moc, spíše to připomíná televizní inscenaci, i když Hynek Čermák se snaží. Po filmařské stránce se také nejedná o žádný průlom, spíše kriminální standard. A to myslím na povedené české krimi seriály z poslední doby. Zasloužené dvě hvězdičky. ()

Crejdl

Kam vstoupil, tam po něm zůstala potopa. Budiž je mu jeho celá malá a pryčna tvrdá, spoluvězni nadržení a život kurva dlouhý. I přes skvělou kameru, hudbu, zpracování i obsazení je největší slabinou tlachání všech postav jako by parodovali nebo kopírovali americký sračky. Text který vypouští z huby je naprosto nevěrohodný a zní jako by si postavy hrály na gangstery někde z Chicaga. ()

Saxos

Pokračování s nádechem exotiky bylo příjemnější než předchozí Káčkova akce v Czechia, nebo jak nám to vlastně chtěj říkat. ()

Pavlosos

Naprosto zasloužených 100%!!! Kvalitní záběry z Joburgu, ještě kvalitnější herci ve většině rolí a precizní režie skloubená se scénařinou z, pro někoho nekvalitního filmu, vykřesaly naprosto delikátní pokračování již výborně natočeného předchozího dílu. :o) P.S.: Doporučuji k oběma filmům přečíst knihu J. Kmenty Gangster Ka a Gangster Ka: Afričan - Film vs. realita; všechny informace o postavách poté krásně dokreslují příběh a navíc se dozvíme, jak celkem náročně film za, řekněme malé peníze vznikal a jaký výsledný dojem v divácích zanechal. ()