Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

pichta

Asi najlepší film od Tarantina. Koniec tragický a zato pekný. Western ako má byť. Dobré hlášky, scény a prostredie. Výkony hercov hodnotím ako výborné. ()

Naby

Zprvu teda neuveritelne dlouhej zacatek jako uvod do deje, ale asi to bylo nutny a clovek se ani tak nenudil. Postupne rozuzlovani bylo opravdu super, s obcasnym strihem na detail, treba i do minulosti, co krasne dokresloval dej. V dnesnim filmovem svete plnym kravin a sedin vseho typu je tohle proste parada! Jasna 5* ()

RexT

Všechno se vyvíjí a ne vždy k lepšímu. Tenhle "Tarantino" mi tedy moc nechytl. Počtem postav a scén připomíná spíše sitcom, všichni "dobří" jsou vlastně vystříleni ve "čtvrtfinále", kdy kapitola 4 je dle časového sledu 1. Poslední (kočí 2.vozu) je otráven v "semifinále", ještě v kapitole 3. Nechutně pomalý rozjezd a nechutný závěr jak z filmů dávné sovětské provenience, kdy poslední přeživší gauneři čekají v chatě v pustině, až chcípnou sami. ()

štěpule

Nuda, nuda, šeď, šeď, potoky krve... nuda, šeď, krev.. rádoby překvapivé rozuzlení, které, jak už tady někdo psal, nedává vlastně smysl a zase krev. No, už jsem viděla i horší, ale tyto tři hodiny života už mi, bohužel, nikdo nevrátí. Až po přečtení zajímavostí tady jsem aspoň zjistila, že se jedná o snůšku odkazů něčeho na něco, které běžný divák nemá šanci rozpoznat. ()

avalonek

V podstatě se tam pořád jen kecá,ale alespoň se kecá o něčem a má to nějakou akci.Já sem se začala bavit nejvíc tak po patnácti minutách,to už byla prostě paráda..a ten bordel na konci bych fakt nechtěla uklízet.. ()

chosan

Film mě naprosto zklamal. Půl filmu vlastně nevíte o co zde jde. Těšil jsem se na dobrou akci alá Kill Bill ale i ten neuzavřený konec posouvá film do zdaleka jiných měřítek za mě mohu říci, že se mě tento rádoby western kde se třičtvrtě filmu prokecá hodnotím 50% a to jsem ještě hodný, ale i tak se těším na další Tarantinovku. ()

mine.slayer

I přes to že Django nasadil vysokou laťku Osmý film Qentina Tarantina ji dokázal překonat. Atmosféra je tak hustá že by se dala krájet a i když je vše tak nějak monotoně laděné, má to v sobě tolik síly že v klidu knockoutuje jaký koliv jiný mega biják z ringu přes provazy. Silné dialogy všech postav podkreslují jejich propletené osudy to prostě Tarantinovi jde nejlépe, bravo!! ()

Chlo0opek

Přece jen by mohl být tento snímek trošku kratší, zde se Quentin vskutku časově moc nehlídal:). Ale to je asi tak největší připomínka, kterou bych k tomuto dílu měl - opět nezklamaly dialogy, které tento režisér zkrátka umí a mě prostě berou. Herecky také zdařilé, příběh jako vždy silný. Plný počet teda nakonec nedám, jsou to lepší 4* především za tu délku. ()

Tumbik

Velmi pomalý rozjezd filmu vystřídá ďábelsky rychlé tempo plné vynikajících hereckých výkonů, úžasné hudby, nečekaných zvratů a všeho, co si jen můžete přát. ()

dauby

Nic moc, jako obvykle. Tarantino dělá filmy pořád stejně, navždy pro mě zůstane tvůrcem jediného skvělého filmu, a to je Pulp Fiction, nejlepší film všech dob. Všechny jeho další filmy jsou stejné, postrádají dynamiku a nápad (a absenci nápadů nenahradí "drsné" dialogy, které už dnes moc neohromí), a jsou hrozně rozvleklé. Tenhle film mě docela bavil, ale proč je to pro Boha tak dlouhé? Obzvláště když se skoro celý děj filmu odehrává v jedné místnosti... Dvě hodiny by byly až až. Zkrátka i když docela dobrý, tak takový tuctový film. Lepší trojka, 65%. ()

pan_buh

Bylo by to o hvězdičku víc, kdyby Tarantino nebyl rasista. Rasista naopak, než by člověk k jeho barvě kůže čekal. On totiž miluje negry a nenávidí bílý. Film by to byl parádní, kdyby si odpustil tyhle svoje sra*ky, který prostě MUSÍ cpát do každýho filmu. ()

ragtime

Tiež máte pr eniektorých tvorcov slabosť? Určite áno a nie je ich málo. Okolo Hateful Eight bolo tak nejak podozrivo ticho, veľmi sa neriešili a prešumeli cez kiná. A ja naozaj ľutujem, že som si to v kine nevychutnal, pretože je to ďalší skvelý kúsok z Quentinovej hlavy, ktorý si veľmi rád pozriem znovu a budem si pri ňom tichúčko krochkať. ()

stret

Sfilmované komorné divadelné predstavenie. Bude sa zdať dlhé každému, kto chce porovnávať tento film so schémou súčasného pop filmu - "nabúchame bombastickú digitálnu akciu každých 5 minút a jednu veľkú na záver, aby sa nepovedalo, že sme neminuli peniaze". To je ale problém diváka, nie tohoto filmu. Vynikajúca kamera. Perfektná hudba. Skvelé dialógy. Čo sa týka násilia, je tradičnou Tarantinovskou humornou nadsádzkou. Úžasné herecké dialógy, obzvlášť S. L. Jackson a Jennifer Leigh. Výživné a zábavné. ()

AmunRa

Tarantino se rozhodl, že natočí ... vlastně nerozhodl. Půl hodiny se dívám na vtip, který začíná: "V dostavníku se sejdou lovec lidí, vězeň, černoch, šerif a kočí...". Další hodinu je to konverzačka v chajdě, kde přibudou správce, kat, generál a honák. Ano, je jich devět a kočí se nepočítá do osmičky v názvu, i když je s ostatními v jedné místnosti. Zbytek filmu je tradiční vyvražďovačka. Smícháním do tříhodinového monstra se Tarantino asi nezavděčil nikomu, zato politicky nekorektní provokování jižanů a seveřanů plné "negrů" se jistě cílové skupině líbilo. Cením si návratu Kurta Russella, i když bůhví co nepředvedl - zato Samuel L. Jackson předvedl skvělý výkon a Jennifer Jason Leigh byla úžasně démonická. Celkově jsem si užil jak konverzační první část, tak masakr ve druhé části, ale dohromady to smysl nedává a je to strašně dlouhé. ()

Capri2016

Tarantina mam rada. Uz len preto, ze ziadny z jeho filmov nie je klasicky a optimisticky. Vzdy riesi vo filme nejaky des. Tento film mi v kine usiel a videla som ho az v televizii nedavno. Musim povedat, ze pokial boli len 4 hrozni v koci - tak to bola taka zimna skoro idilka - obcas flusanec, obcas facka a bitka. Ale ako nahle sa presunulo 8 hroznych do budy - tak to zacal byt klasicky Tarantinovsky mazec a finale s Jennifer Jason Leigh je proste grandiozne! Jennifer si svojim vykonom a krvavym flusancom urcite zasluzila Oskara za vedlajsiu zensku ulohu. Aj ked tu skor hrala chlapa v sukni. U mna len krocik k dokonalosti (cize solidnych 80%) a vsetci milovnici desov, Tarantina a skoro necakanych koncov tento film potesi svojim rezkym tempom a poctom mrtvol na meter stvorcovy! A hudba Ennio Morriconeho tymto zimnym drasajucim jatkam proste patrila a uplne vo filme vinikla (sneh a kviliaca hudba Ennio Morriconeho - to je vonco!) - tiez zasluzeny Oskar za hudbu! ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz