Osem hrozných

• Česko Osm hrozných (viac)

Niekoľko rokov po občianskej vojne sa zasneženým kopcami Wyomingu rúti dostavník. Vezie sa v ňom John Ruth (Kurt Russell), lovec ľudí, známy aj ako „Kat", a Daisy Domergueová (Jennifer Jason Leigh).  Jeho čaká odmena, vypísaná na jej hlavu, ju proces a slučka. Po ceste stretnú dvoch mužov - majora Marquisa Warrena (Samuel L. Jackson), bývalého vojaka, z ktorého sa tiež stal obávaný lovec ľudí a Chrisa Mannixa (Walton Goggins), južanského odpadlíka, ktorý o sebe tvrdí, že je novým šerifom v meste, kam majú všetci namierené. Keď im silná víchrica zabráni pokračovať v ceste, rozhodnú sa hľadať útočisko v drevenici u Minnie, ktorá je obľúbenou zastávkou dostavníkov. Vo dverách ich však nevíta majiteľka, ale niekoľko cudzincov, ktorí sa rozhodne netvária prívetivo. Nad horským priesmykom zúri snehová búrka a ôsmi pocestní začínajú tušiť,  že do mesta sa nakoniec asi nedostanú... (Forum Film SK)

Dalajlada

Nebýt dlouhého rozjezdu a, podle mě, zbytečné výplně, tak jsme někde na 6-ti hvězdách. Tentokrát to s dialogy přehnali a filmu tím v mých očích jen uškodili. ()

BigJohn02

Dlouhá, předlouhá je ta konverzačka, která nakonec vyvrcholí přestřelkou. Ale Tarantino své na kapitoly rozsekané eposy umí, takže to diváka baví. Celkově to vyvolává pocit "Reservoir Dogs meet Cohen Brothers". ()

hatinho

Quentin v plnej paráde. Kráľ dialógov opäť nesklamal, možno až na trosku prepálený úvod ale na skoro 3 hodinový debatný krúžok pri ktorom si stále v napätí to je ospravedlniteľné. V dobe kde hra zelene plátno hlavnú úlohu v skoro každom filme ma tento real acting western vtiahol do seba a nepustil ma až do konca. Čo sa týka hercov mame tu staré známe tvare (samo, kurt, tim atd.) plus nove z ktorých najviac vyčnieva krásna dáma na úrovni :) Daisy Domergue. Po prvom zhliadnutí som váhal medzi 4 a 5 po druhom jednoznačne plný počet. Modlím sa za Tarantinove zdravie aby nám v tejto forme vydržal čo najdlhšie. ()

Camfour

Čistokrevný Tarantino, bohužel zlaté pravidlo "Show, don't tell" by mělo platit i pro něj a udělat z osmi šest by nebylo na škodu, tohle už je úlet. ()

terc

Dasli super film z dilene Tarantina ... priznavam som zaujaty,ale podla mna je Tarantino genius dnesnej doby. Co film to klenot. Nezalezi aky zaner vsetko mu vychadza. Jedine co sa da vytknut Hroznej osmicke je Channig Tatum. Uz podla nazvu sa jeho kxischt do filmu nehodi ... ale vzhladom na jeho dlzku ucinkovania sa to da prekusunt. ()

MekyJ

Já nemůžu říct, že by to bylo dlouhé a ani mi to tak nepřipadalo, uteklo to celkem rychle. A když vám něco utíká rychle, říká se, že vás to baví. A já jsem se u tohoto filmu bavil a jsem spokojený. ()

Snowjon

Za mě možná nejlepší Tarantinův film, i přes spoustu spíše negativnějších názorů mě na filmu hrozně bavilo to napjetí a tajemno které Tarantino umí velmi dobře všude ale tady v tom snímku mě to zaujalo nejvíce, příběh se jako takový rozvíjí velmi pomalu ale je tam skvěle ukázána a zahrána povaha jednotlivých postav a o to více pak konec působí až bláznivě kdy se to odehraje všechno hrozně rychle. Myslím že Tarantinovi fanoušci si film opravdu užijí ale někdo kdo nezná jeho způsob pracování s postavami může být trochu zklamán. ()

mistr97

Osm hrozných se dá považovat za takový Tarantinův standard. Film se dá v mnohém srovnávat s Nespoutaným Djangem. Vzhledem k tomu, že se celý děj odehrává na dvou místech, mohl být film o něco kratší. I přes očekávání, co přijde, jsou některé části slabší, protože jsou zbytečně natažené. Každopádně vše do sebe poměrně dobře zapadá, děj je napínavý a závěr neokoukaný. Za zhlédnutí Osm hrozných rozhodně stojí. ()

padlar

Taková klasická Tarantinovka. Precizní dialogy prostřídané výbuchy explicitního násilí. To celé okořeněné výbornou hudbou. Trochu jsem sice doufal v něco navíc, ale i tak jsem od filmu odcházel spokojen. ()

zajpton

Tarantino si nevybral slabší chvilku, jen je dnes zaujmout velkým, ale přitom komorním filmem těžké. S Gaunerama mu to vyšlo, s Hroznýma už to je složitější. Výborně napsané konverzačky, prvotřídní herci a moc pěkné (pěkná) lokace. I přesto se po zhlédnutí filmu zamyslíte, jestli ta slovní přestřelka a zdrcující tarantinovský konec je to, co jste od mistra chtěli. Quentinova laťka je prostě moc vysoko a tenhle skok ji jen těsně nepřeskočil. 3* jsou však přesto velmi silné. ()

evita_

Môj druhý western v živote a opäť Tarantino. Nuž, jeho filmy mi proste nejako sedia...Bol síce o trochu slabší ako Django a to som skutočne do toho išla s tým, že nejdem porovnávať. Bolo to trošku ťahavejšie, i keď príbeh pútavý, so zaujímavým koncom. Osobitne by som vyzdvihla papuľnatú čajku, ktorá v priebehu filmu dostala toľko rán, že dovidenia, ale na nálade jej to neubralo ani kúsoček. Ale bavila, rozhodne veľmi bavila. Ja som v zásade spokojná, bolo to iné i keď to bola tarantinovka. ()

rostsoft

Nevím, proč se Quentin Tarantino pustil do tak ukrutně dlouhého filmu, navíc s takto jednoduchým dějem. Z mého pohledu to byl přehmat. Chvílemi jsem se dokonce i nudil, což se mi u filmu od Quentina Tarantina zatím ještě nestalo. Skoro bych řekl, že Quentinu Tarantinovy dochází dech. ()

BH7

Bezva krutopřísná mrazivá rasistická koule ustřelující krev zvracející Tarantínovská večerní oddechovka natáčená s velmi klidnou grácií, jako když se motýlek snáší lehce na poupátko jarního kvítku. ()

Zofan

Pomalu jak detektivka v jedné místnosti od Agathy Christie s atmosférou Carpenterova The Thing. Tarantinovy filmy mě vždycky baví dokud nepřijde na závěr jeho pocta béčkovým krvákům. Hodně mě taky zaráží absence výrazného soundtracku i přesto, že hudbu složil Morricone. ()

j00ckie

Asi nejhorší tarantinovka, ovšem i tak velmi dobrý film. Samuel L. Jackson jako vždy kraloval, doprovázený úžasnou hudbou Morriconeho. I pomalá první polovina mi dobře utekla, jen konec ki přišel hodně odfláknutý. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone

06.07.2020

Z Říma dnes dorazila velice smutná zpráva pro svět filmu a hudby. Ve věku 91 let nás opustil legendární hudební skladatel Ennio Morricone. Zemřel v římské klinice v noci z neděle na pondělí na… (viac)

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let

14.05.2019

Tarantino ulovil další hvězdy

Tarantino ulovil další hvězdy

09.05.2018

Jak určitě víte, v srpnu 2019 jde do kin devátá tarantinovka. Once Upon a Time In Hollywood se točí kolem televizního herce a jeho kaskadéra, kteří v roce 1969 zachraňují svoje kariéry. Ve vedlejším… (viac)

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz