Radim Kraviec alias Káčko (Hynek Čermák) sa vyznačuje vysokou inteligenciou a talentom pre dokonalý podvod. Kde iní siahajú po zbrani, on využíva lesť, armádu právnikov a monštruózny kapitál. Bez mihnutia oka okráda štát o miliardy korún. Uvedomuje si však hranicu, ktorú nesmie prekročiť a ľudí, čo mu stoja v ceste, fyzicky nelikviduje. Vďaka kontaktom na politickej scéne pripravuje ďalší svoj triumfálny kúsok - ovládnutie spoločnosti Čepra, ktorá kontroluje všetky zásoby pohonných hmôt v republike. Ak to vyjde, urobí obchod storočia. Káčka však nečakane zradí jeho pravá ruka, Albánec Dardan Cirkel, ktorý spolupracuje s hospodárskou kriminálkou. Nemožné sa stáva skutočnosťou. Nepolapiteľný tunelár Káčko končí vo väzbe a štát nepríde o miliardy korún. Aspoň zatiaľ nie. Keď sa Kraviec vďaka šikovným právnikom dostane už onedlho na slobodu, rozbieha neľútostnú mašinériu pomsty. Jeho povestná opatrnosť aj chladná myseľ nenávratne miznú, prekračuje všetky hranice a z finančného zločinca je zrazu neľútostný sériový vrah a krvavý mäsiar. (TV JOJ)

andy60

Na naše poměry slušně natočené. Kdybych měl srovnávat gangstery versus policisté, první jmenovaní z toho vychází jako suverénní vítěz. Naopak strážci zákona působí jako parta diletantů a hlupáků. Bylo to tak i ve skutečnosti? ()

leafroller

Příběhů o pracháčích není málo a pokaždé, když nějaký vidím, vždy se ptám, kdy má člověk dost. Kolik milionů či miliard je k životu potřeba? Nebo je to zbytečné hromadění na úkor jiných závislostí? Nejspíš ano. Ale není to závislost na hromadění, ale spíše na moci, která s bohatstvím jde od nepaměti. Káčko je ale podle mě trochu jiný případ, jeho to prostě bavilo. Spojily se u něj dvě okolnosti, které mu to vše umožnili: načasování a poznání. Poznal a uvědomil si, jaký cirkus v naší zemi nastolili poslistopadoví politici a měl v tu chvíli prostředky se do toho zapojit. A pak už jen bral Česko jako kasíno, ve kterém házel peníze jen do těch automatů, ze kterých něco padalo. Byla to jen hra. Jak zpívá ABBA: Ve světě bohatých musí být peníze směšné. No a když vidíte, co vše pan K. dokázal, nezbývá než se opravdu smát. ()

gapa466

Výborný film. Pro mne super Predrag Bjelac. Tomu to absolutně věřím. Kéž by to bylo celé vymyšlené. K dokonalosti chybí lepší obsazení na straně dobra. ()

borec_01

Konečně český film, který nějak vypadá a má podmanivou hudbu, za to hvězda navíc. Co mi ale nesedlo, bylo vhození diváka do vody, aby se naučil plavat. Ten, kdo Krejčířův příběh nezná, bude mít docela problém se chytit tempa filmu, které je na mě až kolikrát přehnané. Hlavní herecké výkony dobré, vedlejší nic moc, ale to už je u nás klasika. Scénář na mě zbytečně narvaný, 4 vypravěči jsou zajímavý nápad, já osobně bych nechal jen jednoho. Filip Čapka docela nezajímavej polda, kterej jakoby neměl žádnou motivaci Krejčíře chytit. A vztah Krejčíře a jeho otce byla teda komedie. 7/10 ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

02.06.2016

Ve dnech 30. a 31. května, obohatila program Zlín Film Festivalu 14. ročník konference o filmovém marketingu Duhová kulička. V rámci konference byla také oceněna nejlepší marketingová kampaň k filmu… (viac)