Ďaleko od ľudí

• Česko Daleko od lidí (viac)

Alžírsko 1954. V období plnom nepokojov a násilia  sa na cestu cez pohorie Atlas vydáva zvláštna dvojica mužov: dedinčan Mohamed (Reda Kateb), obvinený z vraždy  a učiteľ európského pôvodu Daru (Viggo Mortensen), ktorého vybrali ako eskortný doprovod obvinineného k súdu. Prenasledovaní jazdcami, ktorí túžia po okamžitom treste pre Mohameda a pomstychtivými dedinčanmi, musia obaja muži čeliť guľkám, zúriacej vojne , zime a ďalším nebezpečenstvám, aby si vybojovali slobodu. (Film Europe)

sherpa

Moooc dobrá věc! Kouknu na film za "miliardy" a druhý den si na něj nevzpomenu, ale natočit takovouhle náladovku, kde čaruje kouzelník Viggo a která mi koluje v hlavě ještě po několika dnech, to je kumšt. Miluji poušť, miluji hory, miluji samotu a tady to byla trefa přesně do černého  s nulovou tolerancí. ()

Chenile

Ja mam rad filmy pro narocne.. Nejsem zadny konzument akcnich filmu.. ale ani u filmu pro narocne se clovek nesmi nudit.. Tady jsem se nudil od zacatku az do konce... Pribeh nula, Zvraty nula, Emoce nula.. ()

potok.009

Šli a šli a šli. A to je víceméně vše co dělali. Viggo Mortensen má chůzi evidentně v oblibě. Tohle je ale jeho nejslabší pouť. ()

A_Shearer

Komorní až nevýrazný film. Přiznávám, že z kombinace mého milovaného Camuse, Mortensena a Cavea jsem čekal asi ještě víc do duše se zařezávající pecku. Ale ta klidná síla jakou se film valí dopředu skrze poušť Atlasu, pocit bezvýchodnosti i Camusovská odvaha té bezvýchodnosti alespoň zkusit čelit, to mě při zpětnym pohledu docela dostává. Pěknej kousek, kterej neokázalost nahrazuje duší. ()