Nick Cave: 20 000 dní na Zemi

• Slovensko 20 tisíc dní na Zemi (festivalový názov) (viac)

Snímek Nick Cave: 20 000 dní na Zemi je důmyslnou a lyrickou ódou opěvující lidskou tvořivost v hlavní roli s hudebníkem a kulturní ikonou Nickem Cavem. Záznam dvaceti čtyř hodin v životě rockové hvězdy přináší důvěrné zachycení procesu umělecké tvorby na pozadí kombinace reality a fikce. Celovečerním režisérským debutem navazuje dvojice vizuálních umělců Iaina Forsytha a Jane Pollardové na sedmiletou intenzivní spolupráci s Nickem Cavem. (AČFK)

ProfiDivak

Neznášam dokumenty, nikdy sa neviem dočkať konca. Toto je sakramentská výnimka. Nicka Cavea som poznal podľa jeho najznámejšieho hitu, to bolo všetko. Teraz tuším, na čom budem v najbližšom čase fičať. A zážitok z tejto mozaiky dychtivých úvah a ešte dychtivejšej hudby zaručene tak skoro nevypadne z mojej deravej pamäte. ()

Maudi

Myslela jsem, že se budu tetelit blahem, ale bohužel. Beru, že to bylo dost nahraný, ale i tak mě to děsně štvalo. Nick si jezdí bourákem, střídá blýskavý košile, řetězy, prsteny, slavný spolujezdce (ach Blixo <3) a trousí moudra, který jsou horší než kdejaká motivační příručka. Ten oběd u Warrena byl tak přirozený a nenásilný, že se mi z toho chtělo brečet, stejně tak Kylie v autě a Nick-táta, jak se dívá s dvojčaty na telku, fakt super, fakt dík! Ale Brighton je hezký, moře jakbysmet. ()

el_chorro

Bohužel Nick je takový profetovaný intelektuál, až jsem z toho umíral nudou. Věty typu "občas se probudím a mám pocit, že pluji na velkém drakovi, jehož křídla ovládám a díky němu mohu ovládat všechno kolem" jdou opravdu mimo mě. Jednu hvězdu dávám za vtip s dětským sborem a za úchylně oddané fanoušky (can you feel my heartbeat?) a druhou za závěrečný song z opery v Sidney... Jinak je to jeden velký průjem! ()

rigby

Nick Cave je už mnoho let mým oblíbencem, a proto jsem nedočkavě čekal na tento film. Trochu jsem byl zklamán až moc dlouhými monology, ale nakonec to všechno dávalo smysl a vykrystalizovalo to ve zcela jasné poselství, které jsem očekával. Rád jsem nakoukl pod pokličku hudební tvorby, scény ze studia se dotýkaly mého srdce. Zajímavý byl i pohled do minulosti s komentářem, i když Nickův životopis a i jeho literární tvorbu znám. Jak už někdo kdysi řekl, ten člověk by mohl jen dvě hodiny stát nehnutě na pódiu a lidé by tleskali a křičeli blahem, takové charisma a vnitřní energie z něho sálá. Nicméně kdybych ho neznal, byl by tento dokument nejspíše silně nestravitelným. ()

sahier

Vzhľadom na to , že som tvorbou tohto génia totálne dlhé roky posadnutá a už takmer nič iné nepočúvam neviem ani inak hodnotiť ako za 5. ()

Gregor_Samsa

Nick zajde Warrenovi na těstoviny, to si z toho pamatuji, a pak samozřejmě čekání na Jubilee Street. V taxíku Kylie je taky fajn. Dobré to je. [80%; FK Přibyslav] ()

Kinison

FIlm jsem viděl krátce po přečtení knihy "Nick Cave - The Birthday Party a další legendární dobrodružství" a dohromady se velmi pěkně dolplňují. Pro fanoušky, mezi něž se počítám povinnost, pro ostatní možnost jak se k Nickovi trochu dostat. I když jde místy až příliš po povrchu. ()

rakosabasta

Zasloužil by si lepší hodnocení. Některé části jsou skutečně dobré; navíc muzikální část dokáže zaujmout jistě nejen Cavevovy fanoušky; ale poměrně dlouhá statická část s jakýmsi psychologem (či postavou psychologa) vypadající jako nedělní debata Václava Moravce s ministrem školství tempo filmu totálně zabíjí. A je mi jedno, jak moc uznávaný Alain de Botton je, koukat se na jeho sekvenci je dost utrpení... ()

chibeau

Parádní filmeček, nenudila jsem se ani vteřinu, hltala jsem každé slovo (o hudbě nemluvě). Všechno se dokonale doplňovalo a vygradovalo koncertní ukázkou, při které mi naskočila husí kůže. Závěrečná promluva už jen dokončila moc příjemný zážitek. ()

robbez

Stylizovaná egoisticko-narcistní sebeprezentace, ale zároveň zajímavý a poutavý pohled na vnitřní i vnější střípky života velmi originálního a kreativního člověka. Cave je opravdu hodně divný týpek, ale má nepřehlédnutelné charisma. Vzhledem k jeho destruktivnímu a dekadentnímu způsobu života v minulosti je na svůj věk až v neuvěřitelně dobré formě a kondici. ()

GrimTheReape

Opravdu nechápu proč si lidi myslí, že je to výborný film. Smyslově se mi vůbec nelíbil. Bylo to hezký zpracované z hlediska kamery a střihu, jinak nic víc mi to nepřineslo. ()

mullerad

Do tohoto filmu som išiel nezasvetený, Nick Cave nie je moja šálka kávy aj keď duet s Kylie pozná 99 % ľudí v okruhu 1000 km. Hodnotím teda to, čo som videl a počul. Ide o kombináciu biografie a interview. Film je plný osobných momentov, fotografií a spovedí, okrem spolukapelníkov sa nádherne objavuje "Henry VIII" a Kylie Minoque na zadnom sedadle auta. Všetko je krásne naaranžované do osobnej spovede Nicka. Je zaujímavé, že vo filme nefiguruje manželka speváka, krátko sa mihnú dvaja synovia (príjemný moment filmu). Všetko je doplnené osobitými textami a tvorbou, niekedy je hudobný podmaz skutočne podmanivý. Videl som niekoľko skutočne vydarených životopisných filmov a s pokojným svedomím dávam 4*. Film poteší aj ľudí, ktorí nie sú fanúšikmi jeho hudby. Niektoré myšlienky a filozofia Nicka sú hodné 5*. Vrelo odporúčam pozrieť, no hlavne počuť. ()

Vlkopec

Originální hraný dokument, který přes všechnu "hranost" působí přesvědčivě a upřímně (nic mi tam nepřišlo falešné - klobouk dolů před režiséry a před Cavem). Nick Cave je mimořádná osobnost, ví to o sobě a netrpí falešnou skromností (i když je na něm znát velká pokora). I díky hudbě mimořádný zážitek. ()

ammina

Nejlépe investované jednodenní akreditace na LFŠ. Slyšela jsem výtku že je to dlouhé, ale ikdyby Cave četl čtyry hodiny ten telefonní seznam, ani bych nešpitla a hltala každé slovo. Říká se tomu charisma... ()

chemo

3 hviezdy z odretými ušami. Vlastne som moc nepochopil zmysel takéhoto filmu, pripadalo mi to ako ďaľší príspevok do Nickovho egocentrického archívu. ()

MajkaLiskova

Skvělá kamera, výtečná hudba, charismatický Nick Cave - a nic víc. Forma - ač se prezentuje jako dokumentární, je spíše filmem v dokumentu s nadmírou patosu a adorace. A o Nicku Caveovi se nedozvíte asi nic víc, než už jste věděli. Na nepříliš poutavý obsah je to příliš dlouhé a měla jsem problém na několika místech neusnout. Tři hvězdičky dávám jen za první tři body mého komentáře a abych neurazila... ()

mirasul

Nickův testament. Nejde o klasický hudební film, ani dokument. Portrét starnoucího muže, který se snaží něco tady po sobě zanechat. Kdyz si člověk uvědomí, čím vším v životě prošel, nestačí se divit, jaký moudrotepec se zněj nakonec stal. Kdo čeká, že se dozví něco o tom, jak to má Dark Lord se vztahem k pánubohu, moc se toho nedozví. Nemluví se tu totiž (naštěstí!) o Bohu, ale o životě, o okamžicích, o paměti. Ano, Nick Cave je asi docela jájínek, jeho aktivní pojetí života a pracovitost jsou však fascinující. Lidi, zvedněte zadek z křesla a něco udělejte, ať je to cokoliv, třeba blbost. Čekal jsem film o muzice a nakonec jsem viděl film o nesmrtelnosti. ()

Léto v Uherském Hradišti opět ožije filmem!

Léto v Uherském Hradišti opět ožije filmem!

22.05.2017

Letní filmová škola se pomalu, ale jistě blíží. Proběhne již tradičně v samotném srdci Slovácka, v Uherském Hradišti, od 28. července do 6. srpna 2017, a vy už teď můžete využít bonusů a slev za… (viac)