Mr Hublot

(festivalový názov)
  • Luxembursko Mr Hublot
Krátkometrážny / Animovaný / Komédia / Fantasy / Rodinný
Luxembursko / Francúzsko, 2013, 11 min

Pan Hublot několik dní ze svého okna pozoruje chodník na protější straně, na kterém je opuštěný pes. Jeden den přijedou popeláři a do svého vozu naloží krabici, v níž pes přespává. Pan Hublot zapomene na všechny své zvyky a vyřítí se na ulici, aby psa zachránil. Jenže popelářské auto již odjíždí a v něm sešrotovaná krabice. (Snorlax)

HoneyBunny

Fajn jednohubka, která vás na 11 minut vezme do mechanického světa, kde jsou všichni takoví zvláštní robůtci, ale chovají se jako lidi. Krásná stylizace a jednoduchoučký příběh, který vás nerozpláče ani nerozesměje. Nechápu, proč zrovna tenhle kraťas vyhrál Oscara. Možná se mýlím, ale neměli by laureáti aspirovat na něco víc, než na feel good chuťovky? ()

Petr.Kocfeld

K tomuto "animáku"mě vlastně přivedla náhoda.Našel jsem jej náhodou.Animovaný film o chlápkovi z blízké budoucnosti plné mechanismů není až tak špatný.Dávám 3 hvězdy.Pan Hublot má doma malé obrázky a na nich fotky a rád vzpomíná a osud mu zamíchá robotí pes...Mně se to docela líbilo.Dávám 65 procent. ()

easaque

krásně animovaný a roztomilý kraťas vypráví příběh o úniku z osamocení. Podobných jsou možná i stovky a tento si vypomáhá steam-punkovým prostředí. Na můj vkus zbytečně dlouhý, sentimentální, jednoduchý a předvídatelný. Přesto kvůli té hezké slupce dám aspoň silnější dvě hvězdičky. Od Oskara bych však čekal něco nápaditějšího v příběhu ... i když je fakt, že tam se hledí na něco jiného. Zkoukněte třeba tady: http://ulozto.cz/xGWJ9jqP/mr-hublot-2013-720p-web-dl-hogofogo-mkv [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

Stanislaus

Pan Hublot zaujme zejména svým vizuálním zpracováním, protože animace mi přišla vskutku nápaditá. Samotný příběh je jednoduchý, což není vždy na škodu, ale tak nějak jsem necítil během těch deseti minut jakékoli emoce, které by se mě snažily stáhnout více do děje, což už na škodu trochu je. Zkrátka ve výsledku vcelku průměrný snímek, který si zlatou sošku uzmul nejspíše kvůli vzhledu. ()

LencaN

Po pravdě moc nechápu toho Oscara. Zvědavost mi nedala a mrkla jsem na tenhle krátkometrážní animáček, když dostal takové ocenění a přitom jsem o něm ani neslyšela. A jsem zklamaná. Sice příběh hezký, Mr Hublot si našel nového kamaráda, kterému leccos obětoval, ale není až takové, aby mě to nějak zasáhlo. Emoce jen mírně, a to hodně mírně. Nápady jsem vlastně žádné ani neviděla, prostě je to svět robůtků, kde jim na čele utíká čas nebo co to má měřit, to jsem taky moc nepochopila. Každopádně viděla jsem mnohem silnější a zajímavější než Mr Hublot. Za mě naprostý průměr. ()

Oscarové nominace 2014

Oscarové nominace 2014