Učiteľ podľa scenára

• Česko Učitelem z nouze (viac)

Scenárista Keith Michaels sice před lety získal ocenění, ale jeho dalším filmům se už tolik nedaří. Protože nemá peníze, přistoupí na nabídku vyučovat kurz scenáristiky na univerzitě v malém městě. Učení zpočátku nebere vážně, ale po čase si uvědomí, že ho práce naplňuje a nehodlá se jí vzdát. Zvlášť když potká sympatickou svobodnou matku... Keith Michaels získal roku 1999 ocenění za nejlepší scénář k filmu Zatoulaný ráj. Po několika neúspěšných filmech zájem o jeho scénáře opadl a dnes nemůže sehnat práci. Jeho agentka mu navrhne, aby vyučoval kurz scenáristiky na univerzitě. Keith učit nechce, nesnáší učitele, ale když mu odpojí elektřinu kvůli neplacení, souhlasí. Keith se přestěhuje do městečka Binghamton a zabydlí se v novém domě. Jeho soused Jim také učí na škole, je rozvedený, má psa Henryho a Keitha obdivuje. Ještě před nástupem do školy se Keith vyspí se studentkou Karen, která chce do jeho kurzu. Na kurz se přihlásilo 70 studentů, Keith musí přečíst jejich scénáře a vybrat deset z nich. Na uvítacím večírku učitelů si znepřátelí profesorku literatury Weldonovou. Večer pak vybere do kurzu dívky podle jejich profilů na internetu a náhodně dva chlapce. Další den si ho odchytí studentka Holly a chce vědět, co zlepšit na svém scénáři, když ji nevybral do kurzu. Po sérii otázek přijde na to, že ho Keith vůbec nečetl. Hned při první hodině zadá studentům úkol a další hodinu naplánuje až za měsíc, protože netuší, co by měl v kurzu učit. Podle Keitha se psaní naučit nedá, protože to musí mít člověk v sobě. Keith si přečte scénář od Holly a přijme ji do kurzu. Keith se stále vídá se studentkou Karen. Když jdou spolu na večeři, servírka Holly ji nebere jako plnoletou, a dívka se naštve a odejde. Holly pak Keithovi ukáže proslulý místní kolotoč a vysvětlí mu, proč má městečko tak ráda. Keith postupem času začíná brát vyučování vážně, a dokonce ho to baví, čte scénáře studentů a společně je rozebírají v hodinách či při konzultacích. Studenti si začínají Keithovy hodiny chválit. Nejvíc si rozumí s Holly, matkou dvou dcer... (TV Prima)

E lan

Slušná romantická komedie s klasickým Grantem a roztomilým prostředím. Kdyby šla ještě trochu více do hloubky a neodpustila si o něco většího množství vtipných scén, tak by to určitě filmu prospělo. Takto je to roztomilý průměr pro nenáročné sledování. ()

FunnyXis

Nečekal jsem více než oddychovku od náročného dne, ale byl jsem velmi mile překvapen. Sice už od začátku bylo jasné jakým směrem se bude film ubírat a jak skončí. Každopádně to byla velmi milá podívaná, celkově už to bylo jasné z obsazení a celkovém konceptu tohoto snímku. Opravdu nechápu tak nízké hodnocení, stoprocentně by tento snímek měl mít přes 60% a proto se taky odrazí na mém hodnocení. Normálně bych dal 4* ale abych aspoň trochu protlačil tento film do té pomyslné šedesátkové hranice, tak se nebojím dát 9/10 chilli 5* ()

PlayEasy

Další příjemná poklidná pohodka s našim oblíbencem Hughem, který si roli zkrachovalého scenáristy nejspíše vychutnal a zvládl ji skvěle a ostatní herci také poměrně zapadli. A skvělé vtípky a poznámky Hugha také velmi pobavili a scénář se fakt povedl! 70% ()

mirkath1

Filmy s Grantem jsou vesměs všechny zárukou zábavy, byť by byl příběh trochu nedomrlý.Zdá se, že je mu psán přímo na tělo. Bude klukem i v 80ti :D ()

MirkaP

Velmi milá záležitost, klišé sem klišé tam, scénář hodně založený na dialogu funguje, Hugh Grant je esencí sama sebe, Marisa v příjemné poloze, Simmons úplně přesný. Celkově to obsazení se moc povedlo. Film byl pro mě příjemným překvapením. (@castor) ()

Sharleen

Vzhľadom na miestne hodnotenia príjemné prekvapenie. Stále šarmantný Hugh Grant a skvelé vedľajšie postavy ako Marisa Tomei, Allison Janney alebo J.K. Simmons. Vtipné, chytré, sarkastické a musím pochváliť český dabing. Toto si určite ešte niekedy pustím. "..a z toho co sem zatím viděl, je to úžasný konec civilizace. Nechápu, co se tu dá naučit, snad jak vzít roha". ()

GeminiK

Čekala jsem nenáročnou oddechovku na líné odpoledne. Hugh Grant má nálepku modrookého sympaťáka, ale můj typ to není. I tak jsem filmu s ním dala šanci. Bohužel, Hugh je podle mě mizerný herec. Pořád se tak nějak divně kroutí, hrbí a pitvoří. Film byl nudný. ()

p.a.douch

Takže Marc Lawrence to u mě má jako režisér jako na houpačce. No a tenhle film se mu zase povedl. Hugh Grant je zřejmě jeho oblíbený herec a tady jim to zase jednou sedlo. Scénář je taky dost povedený a film pěkně odsýpá. Jestliže chce někdo strávit příjemný čas u dobré komedie, nechť si pustí tento film. ()

karnifex

Na žánr "romantická komedie" to vůbec nebylo špatné. Místy sentimentální, ale v únosné míře. Ale často vtipné a to se cení! ()

Heywood

On 53 ona 49 v reálných datech, které ani film nedokáže skrýt. O to hůř ten románek působí, navíc mezi dvojicí Hugh Grant a Marisa Tomei to fakt nejiskří.J.K.Simons nezná špatné role příběh tak nějak uplyne a vy víte, že si ho podruhé nepustíte. A ta proměna oscarového sebestředného a samolibého fráji v hodného učitele je fakt krutě nepřesvědčivá. ()

hn253

Celkem nic moc a ještě k tomu je Hugh Grant velmi špatně nadabovaný. Film se vleče, nemá "jiskru", škoda nevyužitého dobrého námětu. ()

meda2016

55%. Velmi dobrý nápad a nadějný ramec příběhu se slabšími dialogy. Sází se na sympatické Hugha Granta a Marisu Tomei, kouzelnější jsou další tři profesoři. ()

alisek87

Hugh Grant a tohle, ach jo, proc. Nic prekvapujiciho, od zacatku do konce ocekavate konec. Ani nijak zabavne momenty se nekonaly, zklamani... ()

Pythonator

Marisa je vskutku rozkošná padesátnice. A Hugh Grant se pořád charismatický hrdina, co utáhne kdejakou nudnou srajdu. Tento film je v podstatě zábavný, ale celý se opírá o Granta. Nebýt tam tak silný herec, asi by to byla skutečně nuda. Ono toho humoru tu zase tolik není, ale zato je příjemný a kultivovaně milý. No a té romantiky tu asi taky moc nebude, obzvláště, když si k sobě hlavní hrdinové najdou cestu asi až tak pár týdnů po konci filmu. Paradoxem je, že příběh má poučovat o scénářích a vyprávět o tom, jak se má scénář psát, jenže sám autor tohoto scénáře někde asi zapomněl ocucat nějakou múzu. Každopádně film neurazí snad nikoho, tak nějak mile plyne a některé postavy jsou vskutku zábavné. ()