Vzestup a pád Versailles: Ludvík XV.

(TV film)
  • Česko Vzestup a pád Versailles: Palác rozkoše (viac)

Ludvík XV. byl králem Francie od roku 1715 do 1774 a říkal si Milovaný. Jako vojenský vůdce byl oblíbený a úspěšný, ale pak přivedl Francii do zničující sedmileté války s Británií. Země přišla o některá území, státní pokladna se vyprázdnila, ale Ludvík se bavil mnoha skandálními milostnými historkami, v zahradách paláce si zařídil vlastní, soukromý nevěstinec a zneuctil pět sester jedné aristokratické rodiny. Byl otcem přinejmenším 30 nemanželských dětí, přežil pokus o vraždu a po mnoho let sdílel efektivně svou moc se svou oblíbenou milenkou - atraktivní a oslnivou Madame de Pompadour. (oficiálny text distribútora)

MirkaP

Deset dětí během deseti let ... masakr. Upřímně, slušný výkon od Marie Leszczyńské. Bylo 17. století, samé domácí porody! Syn se narodil až z třetího těhotenství jako čtvrté dítě, neboť jako první dvě děti byla dvojčata. /// Madam Dubarry byla krásná jako anděl a tupá jako poleno :-D ()

jarmil8

O Ludvíkovi XV. jsem toho věděl málo, tak jsem tomu dal ještě šanci. Díky mé neznalosti mě díl částečně zaujal, ale vzhledem ke "kvalitě" celého seriálu se obávám, že Ludvíkovi v mých očích spíše ublížil. Jo a zásadní informace - Versailles byl hampejz. ()

Pavlínka9

Opět zajímavý pohled na dalšího francouzského panovníka. O Ludvíku XV. jsem toho věděla nejméně :) Je to dobře navazující na předešlý díl a pokračujete to ve stejném duchu :) Těch ženských co měl :) Nedokážu si to ani představit :) Pokračuji v 16tém :) ()

lioncel

(oficiální text distributora) : ´zneuctil pět sester jedné aristokratické rodiny´ ... ale no tak, sestry byly jen čtyři : Diane Adélaïde de Mailly (jeho první milenka), Louise Julie de Mailly, Pauline Félicité de Mailly a Marie Anne de Mailly .. králi podlehly ochotně a dobrovolně .. byla to pro ně veliká čest mít přízeň krále, kterou se jen potom velmi šikovně snažily udržet co nejdéle .. zajistila jim totiž mnoho výsad a nezanedbatelné hmotné výhody, samozřejmě celé jejich rodině .. a navíc - byly to od přírody pěkné rozkošnice, které se mezi sebou samy takto domluvily (královské výdaje na ně jsou zdokumentovány v archívu) ..... http://www.amazon.com/Versailles-Louis-XIV-XV-XVI/dp/B00DUGPYVG/ref=sr_1_fkmr1_1?s=movies-tv&ie=UTF8&qid=1419669585&sr=1-1-fkmr1&keywords=Rise+and+Fall+of+Versailles%3A+Louis+XV ()