Evan (Lou Taylor Pucci) se nachází v životní krizi. Během krátké doby přišel o oba rodiče, se kterými si byl velmi blízký. V den pohřbu své matky se zaplete do rvačky v baru, kde pracuje, což ho připraví o práci a navíc ho čekají oplétačky se zákonem. Evan se rozhodne před svými problémy utéct a tak odletí do Itálie, kde si po pár dnech začne románek s atraktivní Louise (Nadia Hilker), která ovšem skrývá své temné starodávné tajemství. (oficiálny text distribútora)

Havaj8

Svým způsobem hodně zvláštně zajímavej počin. Romantickej "horor", od kterýho jsem vůbec nic nečekal a nabídl mi fajn podívanou na večer. Vedl tu rozhodně scénář, díky kterýmu vhodně za sebou následovaly podstatný momenty. A díky kterýmu to všechno fungovalo. Dokonce i ta zamilovaná dvojka tu působila nenásilně. Ženská představitelka měla něco do sebe, teda až na těch pár chvilek. Toho frajera uznávám, že když ji viděl v celý svý kráse, tak nevzal roha. A jak to skončilo, v tomhle případě vůbec nevadí. Lepší průměr. ()

Avathar

„JE TO DEDIČNÉ.“ Nedívajte sa na trailer, nič si o filme nezisťujte a proste si ho pozrite! Ďalej trošku spoilery. Tak toto bol dosť zaujímavý kúsok! Film hodne klame telom, ale celý jeho tón a pomalý spôsob rozprávania mi veľmi sadol. Hlavní hrdinovia sú sympatickí a emócie im divák verí. V zásade sa jedná o fajn romantický film, až na to, že... no :). A nechýba tomu ani nadhľad a vzájomné špičkovanie ústrednej dvojice, potom čo „to“ vyjde najavo, pôsobí vtipne a príjemne. Spätne si možno hovorím, že sa tá téma dala vyťažiť viac na dreň a expozíciu by som predsa len trochu urýchlil, ale v zásade som veľmi spokojný. Čím menej o filme viete, tým lepšie. Ja som si nezisťoval nič, okrem žánru, takže som bol zvedavý, čo na mňa tvorcovia vybalia. Ale že dostanem v zásade feel good-romantický horor, to som teda fakt nečakal :). ()

*CARNIFEX*

Evan prežíva jedno z najťažších životných období. Potom ako jeho matka umiera v šialených bolestiach, dostáva sa v miestnom podniku do konfliktu s menším dealerom drog, ktorý sa mu v neskorých hodinách prichádzajú vyhrážať k domu. Nakoľko problémov neustále pribúda, a on už nemá viac dôvodov ostať v rodnej Kalifornii, rozhodne sa vycestovať do Európy, kde chce začať nový život. Takmer ihneď padá voľba na Taliansko, kde po relatívne krátkom čase spoznáva prekrásnu Louisu do ktorej sa ihneď zamiluje. Na prvý pohľad sa zdá, že sa na Evana konečne usmialo šťastie. Zdanie však niekedy klame viac, ako by si človek mohol myslieť. Louisa totiž nie je len tak obyčajným dievčaťom, vhodným na lásku. Pomerne pomalý priebeh, ktorý pretrváva počas celej dĺžky "Spring", a hlavne romantický podtón snímku, zrejme odradí nejedného "poslucháča". Ja má ten druh spracovania pomerne rád. Režisér si od úvodu pripravuje diváka ako kapra na udicu, takže mne tá štipka "láskoty" nijak neprekážala. Čo sa týka hororových prvkov, tak efekt okolo premeny mladej devy bol spracovaný veľmi slušne, no zároveň sa objavoval pomenej, čo možno trošku sklame. Bohužiaľ gore bolo taktiež málo, čo sa do tohto druhu typu hororu vyslovene pýtalo, pričom bolo dostatok príležitostí prejaviť sa. Od záveru som očakával niečo úplne iné, namiesto toho ma posledná polhodinka "trošku" zrovnala so zemou. Zrejme sa nad ním neradno zamýšľať, no už to bolo z môjho pohľadu "precukrované". "Spring" nie je typickým hororom. kto očakáva krvavé jatka, môže zabudnúť. Vhodný je najmä pre nežné polovičky, napríklad na sledovanie pri prvom rande - 50%. ()

Fr

„JSEM Z PŮLI NEPROZKOUMANÁ VĚDA, HROMADA ZMATENÉ BIOCHEMIE A BLÁZNIVÝCH HORMONŮ…“ /// Tak líp bych to neřekl! Ovšem „k věci“ se dostaneme tak cca za půl hoďky. Do tý doby je to vo hovně. Takový šlapání vody, který mohlo bejt vodbytý za 10 minut. (každej kdo měl někdy krizi, ví, vo čem mluvím) A tak Evan vyráží na cesty a potká holku, co bez stříkačky dlouho nevydrží (ne vole, do švestek už vůbec!) Tak rozhodně bych řek, že je to zajímavější než ta upírka z Orientu. Aspoň teda nejdřív myslím. Pak přicházej tuny romantickýho vykecávání a zamilovaná romantika vítězí nade všema nechutnostma. Melou takový ty řečičky vo trávení veškerýho času pospolu (toho zbejvajícího) – kurva, to se dá říct dvěma větama… a ve finále je jedno, že nejde vo upírku. Melou a melou a melou a já mám chuť fláknout 2*! Každopádně vztah člověka se zombíkem nebyl nikdy krásnější! (říkám vztah, ne film!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stará vobčas pěkně smrdí. 2.) Šukám všechno co se hejbe – i kdyby to mělo každou chvíli chcípnout. 3.) Thx za titule ,,Kasparov88“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

SOLOM.

Byl jsem předem varován, že nejde o klasický hororový kousek, ale spíše hodně zvláštní směsku filmových žánrů. Právě to mě lákalo asi nejvíc, přestože jsem byl varován, že velkou roli tu hraje „romantická“ zápletka, kterou já opravdu nemám moc rád. Musím však dát za pravdu všem, že ačkoliv je zde cítit mysteriózní nádech, tak jsem se na to taky dodíval hlavně kvůli Nadii Hilker a velkému očekávání grandiózního vyvrcholení. Bohužel to se však v tomto případě nekonalo a tak ve mně převažuje mírné zklamání. Přece jenom cítím, že potenciál tvůrčí myšlenky měl rozhodně navíc. První polovina filmu (pokud nepočítám bitku v hospodě) mělo dost vlažné až uspávající tempo a především nepříliš záživný děj. Přece jenom pohled na malebné italské městečko byl sice fajn, ale pokud neholdujete romantickým či opileckým žvástům, tak se budete hold nudit jako já. Teprve ve chvíli kdy Nadia Hilker ukáže své ženské přednosti a hlavně začne scénárista poodkrývat tajemství točící se okolo její postavy, se v mých očích dostavilo výrazné zlepšení. Dočkáme se několika bizarních metamorfóz (mutací), které jsou každopádně příjemným zpestřením, především však velmi slušně zpracovány. Právě díky nim si na své konečně přijde i milovník hororového žánru. 50% ()

• Část filmu se natáčela v americkém Los Angeles v Kalifornii. Dalšímí lokace našli filmaři v Itálii, konkrétně ve městech Bari, Polignano a Mare a Conversano. (hansel97)