Tajemství smrti slečny Neznámé

• Veľká Británia The Autopsy of Jane Doe (viac)

Otec a syn, oba koroneři, jsou vtaženi do komplexní záhady, v níž mají za úkol identifikovat mrtvolu mladé ženy, která měla očividně hodně temné tajemství. (Filmbox)

Heyyy

Za atmosféru, napínačku a detektivní námět, kterej zaujal - 4*, byla to pecka. Jenže... za poslední minuty a tolik typických lekaček jednoznačně 1* dolů. Jedno ale vím jistě - o Vánocích určitě rolničkou cinkat nebudu :D ()

subic

Takový čarodějnický horůrek pro 2,5 herce odehrávající se na pitevně, kde exceluje Brian Cox. Asi ji vyhrabali ze země ve sklepě, v Ameru staví ty dřevostavby hned na hlíně, prostě najdou ji napůl zahrabanou nebo vyhrabanou v domě plném mrtvol. Ona se pak ocitne na stole na pitevně a začnou se dít věci. Tak jako zabila všechny na začátku, zabije nakonec i oba patology a možná kdo ví koho potom ještě. Ale rozuzlení bych čekal tak trochu zajímavější. 7/10 ()

Arccos

Ze začátku jsem byl poněkud šokovaný, ale zároveň nadšený scenáristickým nápadem odhalování zločinu přímo na pitevně, kde divák je svědkem pitvy. Pak se ale začalo duchařit a nápad se rozplynul. Nemůžu se zbavit dojmu, že by to bez toho nakonec bylo mnohem zajímavější. ()

Plaque

Verím, že to asi naserie, keď so všetkými oculusami, insidiusami, sinistermi, anabelkami a lightsoutami vytrie podlahu nejaký nórsky režisér reklám. To by pokojne mohlo jedného preceňovaného režiséra súčasného hororového žánru pekne drbnúť. A navyše, ak vám ten škandinávsky tvorca upútavok na Lidl ukáže, ako sa drží napätie po celý film, ako urobiť veľa muziky za málo peňazí, ako vyťažiť z minima maximum, ako striehnuť na to, aby film nestratil atmosféru, ako tú atmosféru podporiť tým, že sa ukáže minimum a aj to v správny moment a ako recyklovať už tisíckrát požutý námet tak, aby to nestratilo na príťažlivosti... Tak to už musí položiť kdejakého malajského tigra. V tomto prípade som ochotný prepáčiť aj niektoré patologické chybičky krásy na záver filmu, ako napríklad posledný záber, kde inak perfektne spravená ježibaba pohne palčekom, aby sme nezabudli, kto ich má všetkých na svedomí. Takisto aj táranie v konečných fázach, kde sa dozvieme všetko, dokonca aj veľkosť jej podprsenky, som ochotný odpustiť. Jednoducho preto, že som sa skvele bavil a konečne som videl žánrovku a nie nepodarenú komédiu s popiskou horor. ()

Cechyno4

Opravdu skvělá hororová podívaná, kterou o level výše staví skvělá pointa. Do poslední chvíle jsem si myslel, že to je klasická duchařina. Dostal jsem však promyšlený horor od A do Z se skvělou zápletkou a luxusním zvratem. Do toho všeho opravu skvělá hororová atmosféra uvnitř márnice při bouřce :) Nejlepší hororové prostředí jaké si divák tohoto žánru může přát. ()

J.Mayen

No to je zase ceskej preklad smarja panno, ktery protekcni hovado tohle asi vymejsli? Ve filmu mi chybelo par veci ktery by mohly film doladit k dokonalosti, neco tak zajimavyho jsem priznam se dlouho nevidel. Atmosfera tady funguje a fungovala by i bez krve a vnitrnosti, to byla uz takova tresnicka. Moc povedeny. ()

djbarrel

Parádní horor, trošku předvídatelný, ale s obrovskou dávkou atmosféry. Konec to malinko zazdil, ale jinak to byla celkem jízda. Filmy na téma čarodějnice zrovna nemám rád, ale takovéhle zpracování mi vůbec nevadilo a rád se na film podívám znovu. 85 % ()

srolyma

Tak to byl zajímavý horůrek. Tatík se synem, oba patologové, jedna mladá, podle všeho úplně mrtvá, pitvaná holka, jedno sklepení a úplně to stačí. ()

Spilif

Den byl náročnej a já si řekl zakončím ho něčím nečekaným, ideální volba něco o čem nic nevím a mám chuť na bubáky tak doufám že mě to nezklame. Tohle mě proběhlo hlavou. No a co myslíte, nezklamalo... Přemýšlím kdy jsem měl takové pocity při sledovačce naposledy a bylo to myslím při jedničce Sinister jo to byla taky jízda... Nic méně Tajemství smrti slečny Neznámé mě vážně skoro pětihvězdičkově překvapilo. A jedna scéna kdy jsem byl nucen říct nahlas kurva mluví za své. Všichni co si jednou za čas potřebujete nechat při sledování nějakého filmu přeběhnout husí kůži po zádech tak vřele doporučuji určitě nebudete zklamáni, já tedy rozhodně nejsem :) Takže hurá na věc ;) ()

Weezy22

Márnica, krematórium, kopa mŕtvych... ešte stále nemáte zimomriavky? Stačí si pozrieť tento film a garantujem vám, že do uzavretej márnice už v živote nevstúpite. Strašidelné scény nemali chybu, herecké výkony veľmi podarené, dokonca aj obraz slečny, ktorá nepovedala ani slovo za celý film, vám ešte dlho po dopozeraní zostane v hlave. Takúto atmosféru by mal mať každý horor. ()

Aywes

Fakt skvěle zvládnutá první polovina filmu, která bohužel postupem času ztrácí originalitu a jedinečnou atmosféru kvůli snaze pozměnit způsob hororu.Byl jsem zatraceně zklamán z laciných lekaček a všudypřítomným klišé. Pravděpodobně byl scénárista na dně s nápady nebo to jednoduše režisér nedokázal zpracovat, nevím. Podstatné je, že druhá polovina filmu prostě nepůsobí dobře. Za tu první polovinu si ale určitě film zaslouží pozornost. Doporučeno fandům syrového a podrobného kuchání mrtvol (dost specifické, že?) se z části skvělou atmosférou. ()

Zoltar78

Jak málo stačí, aby byl film zajímavej a napínavej. Stačí dobrej nápad a najmout někoho, kdo není břídil, aby vše převedl do filmové řeči. Tady se přesně tohle všechno skloubilo dohromady a vznikl film, který si udrží vaši pozornost od titulků do titulků. Jedna pitevna a dva koroneři ohledávající tělo mladé ženy. Již po pár minutách je vám jasné, že tahle noc bude zatraceně dlouhá a přinese nejedno překvapení. Moc dobrá věc! PS: Cinkot zvonečku mi ještě teď zní v uších :-)... jak jednoduché a funkční! ()

Agonie

Milé překvapení a zároveň strašné zklamání. Ačkoliv jsou motiv a prostředí strašlivě originální, hororové prvky jsou tak neuvěřitelně podprůměrné, že je druhá polovina naprosto potopená. ()

Netflix chystá další interaktivní seriál

Netflix chystá další interaktivní seriál

17.09.2021

Streamovací služba Netflix v roce 2018 nabídla divákům svůj první interaktivní zážitek pomocí epizody Black Mirror s názvem Bandersnatch. V té si lidé mohli na obrazovce sami vybírat, jak má hlavní… (viac)

Režisér Lovce trolů se vrací

Režisér Lovce trolů se vrací

29.03.2015

Norský filmař André Øvredal před pěti lety sklidil velký úspěch svým debutem – populární formou found footage natočeným Lovcem trolů. Již více než rok se pokouší rozjet svůj další projekt, tentokrát… (viac)