Saša

• Sovietsky zväz Саша (viac)
Krimi / Psychologický
Sovietsky zväz, 1930, 40 min

Z venkova přijíždí do města těhotná Saša. Její manžel Dmitrij Kotov je na základě svědectví kulaka Smirenina uvězněn za vraždu učitele. Saša věří, že její muž je nevinen. Bezradná a ve velkoměstě ztracená Saša se pokouší najít adresu, kterou jí doporučil Smirenin. Ujme se jí milicionář Pepelniak. Po porodu ji vezme k sobě domů a přesvědčuje ji, aby s ním šla k soudci a pomohla svým svědectvím prokázat manželovu nevinu. (wero1000)

Flego

Prekvapivo na vysokej technickej úrovni, ale ani samotný príbeh nie je na zahodenie. Je vidno, že sovietska kinematografia disponovala kvalitnou filmárčinou aj pri menej známych projektoch. Tretia recenzia. ()

radektejkal

Film, kterému by slova a barvy spíš uškodily než prospěly. Mluví především režií a střihem, a barvy spočívají ve změnách pohledů kamery. Vidět takový film v naší (filmové) době je skutečným potěšením. Dále viz raroh ***** ()

raroh

Je vidět, že režisérkou byla manželka Lva Kulešova, jeho typické montážní postupy (včetně teoretického zdůvodnění) ve filmu najdeme v dostatečné míře, stejně jako groteskní tón, jimiž často vypravuje závažné látky. Zobrazení sovětské dobové milice je syrově sršaté, ruch ulice a prostředí obchodu pěkně dynamické a dobově avantgardně modernistické. ()