Susan Cooper (Melissa McCarthy) je zamestnankyňou najväčšej špionážnej organizácie na svete, teda CIA, čo znie veľmi zaujímavo. V skutočnosti má však veľmi nenáročnú, kľudnú a miestami až nudnú prácu. Je totiž analytičkou, ktorá len veľmi zriedkavo opustí svoj stôl s počítačom, vďaka ktorému slúži ako oči a uši špičkovému agentovi Bradleymu Fineaovi (Jude Law). Títo dvaja spolu tvoria perfektný tím. Bradley špionážne misie zvláda bez toho, aby sa mu pohol čo i len vlas. A Susan v kancelárii zatiaľ túži po jeho srdci.
Jedného dňa sa však všetko zmení. Raina Boyanov (Rose Byrne), dcéra nedávno zosnulého obchodníka so zbraňami, totiž dostala neobvyklé dedičstvo v podobe malej jadrovej bomby. Dostačujúcu na zničenie jedného väčšieho mesta. Plánuje ju predať teroristom. Aby toho nebolo málo, Bradley CIA, a teda aj Susan nedobrovoľne opustí. Ďalší špičkový agent Rick Ford (Jason Statham) je nepoužiteľný, pretože jeho totožnosť bola prezradená. A tak padne návrh, že najmenej nápadnou osobou, ktorá môže preniknúť do sveta obchodníkov so zbraňami a zabrániť tak globálnej katastrofe je Susan. Rozhodnutie poslať Susan na túto misiu nahnevá Ricka Forda, a preto sa rozhodne jednať v tomto prípade na vlastnú päsť. A keďže je typom agenta, ktorý spája v sebe Ramba a komisára Clouseaua, je o problémy postarané. Zodpovednosť za záchranu mnohých životov leží na Susaniných mohutných bedrách. Musí sa nie len nenápadne votrieť do sveta obchodníkov so smrťou, prežiť v ňom, splniť svoju úlohu a pritom obrazne aj doslova nakopať nie jeden zadok. (Barracuda Movie)

Automaniak

Začátek dost pomalej a místy nuda, po 20-40 min. to teprve začíná být vtipné a vkusné. Nejvíce jsem se bavil při nástupu Stathama, který zahrál toho agenta tupouna úplně skvěle. Silných 7/10. ()

darkreider

To bolo mnoho kriku aká je to prekvapivá fajnšmekrovina a nakoniec je to presne to, čo bi jeden čakal. Melissa síce najskôr mystifikuje slušnosťou, ale punc najsprostejšej herečky si predsa len nakoniec udrží. Pár lopát trápneho humoru, pár litrov vulgarít a našťastie aj kopcová lyžica, tých dobrých vtipov a momentov. Na vrch čerešnička Statham, ktorý ma asi najlepšie vstupy celého filmu a po dvoch hodinách varu máme priemerný biják, akých už tu niekoľko je. ()

Rockerman

Já nemám problém s tím, jak Melissa vypadá, ale s tím jak hraje. V akčních scénách ji to té "hrošici" člověk věřit nemůže, ale právě tyto scény jsou aspoň většinou vtipné a drží film nad vodou. Daleko větším problémem je, když otevře ústa, aby pronesla nějakou repliku nebo vedla dialog. To je katastrofa! Bohužel ani z ostatních herců nevychází nic duchaplného nebo legračního a tak opět jsou to kecy, které srážejí film dost hluboko. Do odpadu až ne, ale dal bych to tak na stejnou úroveň, jako jiný "hit" pana režiséra "Ženy sobě". ()

Torgal

Nebyť tej zbytočnej vulgarity za každú cenu a častokrát bolestivo hluchej humoristickej improvizácie, hodnotil by som vyššie. Mám totiž rád špiónske filmy a vtipná hra s týmto žánrom akú prezentuje Špión mi tiež sedí. A navyše tu bol aj Jason Statham ako (minimálne podľa jeho rečí) najdrsnejší drsňák sveta. Len tá Melissa je stále iba nesympatická tlstá pani. 7-/10 ()

Kingjiri

Ačkoliv to může z plakátů s obézní Melissou McCarthy vypadat jinak, jde po dlouhý době o dostatečně akční a zábavnou akční komedii. Jedinou zásadnější výtku mám však právě k obsazení hlavní role. Melissa McCarthy nebyla tentokrát na zabití (záporáci měli samozřejmě jinej názor) a místama byla dokonce sympatická, ale dostala až moc prostoru na úkor ostatních postav. Zejména bych uvítal víc prostoru pro Jasona Stathama, kterej měl výborný výstupy v komediálních i akčních scénách a jeho větší angažmá mohlo právě tyhle dvě složky ještě posílit. Jinak u mě vládne spokojenost v podobě příjemný podivaný s pěknou výpravou do Evropy a solidnim castingem, která si v budoucnu zaslouží další projekci, čtyři silnější hvězdy. ()

pepa3rd

Tak tohle byl opravdu jiný pohled na život špiónů. Nemůžu říct, že bych se z toho posadil na zadek a za pár dní asi bez obav zapomenu, že jsem něco takového viděl, ale docela jsem se při sledování bavil a i těch několik nechutných scének vcelku snadno odpustil. 55 %. ()

Lucas87

Nejlepší byly stejně nadávky Jasona Stathama. Taková ujetá komedie u které se dá zasmát některým scénám. No na 4 * to ovšem není. ()

Hpatrik

Mimořádně ujetá a zábavná parodie na bondovky, Melissa McCarthy fajn, Statham válí a Rose Byrne je, jak se u nás říká, "Hot as fuck" ;-) Lepší tři. ()

Cinematrix

Neuvěřitelně nesympatická role pro Juda Lawa s příčeskem, trousícího jednu metrosexuálně trapnější hlášku za druhou, posílá tenhle film ze začátku dost do kolen. Ale pak jsem pochopil, že o to vlastně šlo. Naštěstí ve filmu nemá moc prostoru. Bohužel moc prostoru nemá ani sympaťák Statham bez příčesku, trousící jednu vynikající machistickou hlášku za druhou, a už jenom kvůli něma má cenu film zhlédnout. Melissa McCarthy je zde ve své klasické komediální poloze, která jí sedí. Navíc příjemně překvapily přehledně zvládnuté akční sekvence, bylo vidět, že film měl velký rozpočet. Jinak mé přítelkyni se film moc líbil, ale té se líbí všechno včetně mě :-D Takže po zralé úvaze nedávám hvězdičky tři, ale čtyři, abych nemusel za trest mýt nádobí, až si všimne mého hodnocení... ()

Rettry

Smíchejte Mission: Impossible, Casino Royal, Johnnyho Englishe a fekální humor Scary movité a dostanete Špiona. Pár dobrých scén, pár trapných, celkově lepší průměr. Podívat se a zapomenout. ()

PedroPo

Jak jsem velký fanda Gilmorových děvčat, tak jsem si vypěstoval celkem slušný odpor k Melisse McCarthy. Je to prostě protivná (tlustá) ženská. Ale vážně skvěle jsem se bavil u filmu Ženy sobě, i když jsem vlastně vůbec nevěděl, co od toho čekat. A Špion je úplně stejný film. Melissa je v něm pořád stejně protivná, ale jinak je to neskutečná komediální palba s výbornými fóry (mluvenými i vizuálními). Vždycky jemně za hranou trapnosti, ale o to víc srandovní. No a konec, kdy Statham zjistí, že Balaton je vlastně jezero... ()

s1r1us

Po čase zase nějaká fajná komedie. :) McCarthy moc nemusím (kulantně řečeno), ale tady ji sekunduje celá plejáda oblíbenců. Super zahájení a Jude Law. Jason, můj oblíbenec, je tu přesně jak ho máme všichni rádi a evidentně si tu roli užíval. Šovinistickej, sprostej supercool týpek s parádním přízvukem. Allison Janney tak akorát sarkastická šéfová, a tak dále. Už úvodní titulky nenechají nikoho na pochybách, na jaký film je to parodie. A myslím, že se vcelku povedla. Po Kingsmanovi další příjemné překvapení léta. PS. osobně potěšila část filmu v Itálii. Hned jak se objevil italský agent v červeném sporťáku, tak jsem si vzpomněl na mého italského spolubydlícího, který měl zákaz řízení snad i na tříkolce. Fakt jsem se zasmál, potvrzuji, že je to perfektní popis některých Italů a ne jen karikatura :D Za mě **** :) ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

O čem budou Krotitelky duchů?

O čem budou Krotitelky duchů?

01.01.2016

Když bych ohlášen reboot Krotitelů duchů s ženským obsazením, spousta fanoušků to nenesla moc dobře. Režie nového filmu se sice ujal Paul Feig, který sklízel ovace za Ženy sobě nebo loňského Špióna,… (viac)

Statham a Law jako zábavní špióni

Statham a Law jako zábavní špióni