Blafuj ako Beckham

• Česko Blafuj jako Beckham (viac)

Když je vám osmnáct, milujete Beckhama a umíte to s míčem tak dobře jako on, patří vám celý svět. Ale to je omyl! Pokud se totiž jmenujete Jess, je vám sice osmnáct, ale jste dívka, a navíc Indka - zapomeňte na to! Myslíte, že by vás vaši příbuzní, jejichž jediným cílem je najít pro vás vhodného ženicha, nechali hrát takovou mužskou hru, jakou je fotbal? Tím spíš, kdybyste tak mohla překazit sestřiny vyhlídky na dobrý a vhodný sňatek! Jess ale jednoho dne potká stejně starou Jules, která hledá nové talenty pro dívčí fotbalové družstvo. Jules má o své budoucnosti jasno. Chce se dostat do Spojených států, kde je dívčí fotbal respektován a kde se může stát profesionální hráčkou. Jess a Jules velmi rychle sblíží společná vášeň pro fotbal, oběma se na hřišti velmi daří. Problémy nastanou, když se obě zamilují do svého trenéra a Jessini rodiče zjistí, že jim dcera něco tají (oficiálny text distribútora)

katasta

Blafuj jako Beckham je taková skoro průměrná komedie. Nezáživné prostředí fotbalu je trochu vyvážené občasnými vtipnými momenty, které vznikají převážně díky indické rodince a mýlkou, že Jules je lesba. Krom těchto občasných vtipných momentů ale film nemá co jiného nabídnout, vztahy mezi kamarádkami a jejich fotbalovým trenérem jsou průhledné a obyčejné, bez nápadu a hudba je slepenina písniček různých žánrů, kde si ani nedělali hlavu s nějakými plynulejšími přechody...a tak je tento film dobrou volnou možná na zahnání nudy, když prší, nemůžeme ven a není nic jiného po ruce, ale rozhodně není dobrou volbou na sobotní večery. ()

Jara.Cimrman.jr

Jako nudný konzervativec musím mít radost z toho, že v dnešním zběsile rychlém světě alespoň indické dívky mají naplánovaný život dle uznávaných letitých tradic. Proto od Jess nečekám nic jiného než svatbu, plodění dětí a starost o rodinu. Jenže mé fotbalové geny stejně převažují nad těmi konzervativními. Takže jsem rád, že Jess nechce rodit, hrát kriket ani pozemní hokej, protože umí svištět s míčem přilepeným k noze, driblovat, zaseknout i pálit pod víko tak, jako já v divokých snech. Já mám prostě rád holky i fotbal, takže je mou povinností mít slabost i pro tento snímek. ()

01Zuzana10

ehm. asi by mali zaviest specialne oznacenie pre filmy. za posledne dni som videla tolko ,,komedii". asi ked nevedia, kam strcit ten film a su tam 1-2 trochu sviezejsie vstupy, oznacia to za komediu.. :-/ ok. podla kometov a hodnoteni som cakala vice. moc nefandim takymto druhom filmov a zensky futbal mi nevonia, hoci ten muzsky ma vie nadchnut /nie kvoli futbalistom samozrejme.jo .. a voci cislu 23 mam alergiu/ hmm.. tak aspon som videla Keiru v jej zaciatkoch a miernucko si polepsil J.R. Meyers /Joe/, ktoreho moc nemusim. no.. inak obcas zajimave zabery fajn zostrihane, no este by to mohli o trosku skratit -cely film. ()

Marek1991

Ach, tie roky väčšina mladých ľudí a aj starších mala rada futbal a hviezdy ako Ronaldo, Beckham, Raúl, Roberto Carlos, Zidane, Figo, Casillas, Rivaldo, Toldo, Roberto Baggio, Vieri, Inzaghi, Kluivert, Mijatović alebo iné hviezdy futbalu. Tento film sa vtedy chytil tej hystérie a pribral do toho multikultúrnu vložku, ktorá však bola celkom príjemná, ale znova s obohranou témou kultúrnych rozdielov, šokov a pravidiel. Mladé herečky podali celkom presvedčivé výkony, ale ako film je to obyčajné s trápnym romantickým príbehom, ktorý som tomu neuveril. ()

Sammya

A může si to být průměrná romatická komedie jak chce, já tenhle film žeru. Vždycky si u něj strašně odpočinu, zasměju se, pokochám se Jonathanem Rhys Meyersem, kterého jsem díky tomuhle filmu objevila, skvělou Keirou Knightley a stejně skvělou Parminder Nagrou a zapomenu na všechno. Asi mám nějakou úchylku na žánr sportovní romantická komedie :D Spolu s Wimbledonem je totiž Blafuj jako Beckham v mém žebříčku TOP 10. Také to, že se odehrává v mém zamilovaném Londýně tomu jistě napomáhá. Hrozně se mi líbí, jak tu skloubili problematiku Indů, kterých v Anglii žije hodně, s tradiční anglickou mentalitou a netradičním sportem pro dívky - fotbalem. Já sama fotbal moc nemusím, ale o to tady ani tak nejde. Možná právě to dokazuje, jak je to skvělý film, i když holka jako já, kterou fotbal nezajímá, v tomhle filmu najde tolik potěšení. Plusem je i skvěle pasující hudba, jak pop, tak tradiční indická. Nejlepší scény - diskotéka v Hamburgu (i když Jonathan se hýbe jak poleno) a pak ke konci prostřih svatby a fotbalového zápasu. Myslím, že svému žánru dostojí výborně. je to romantické a ně kýčovité, je to vtipné, ale ne směšné. Největší výtlem vždycky dostanu hlavně u záverečných titulků. Hot hot hot :D ()

• Parminder a Keira odehrály všechny fotbalové scény samy. Dostali se do fotbalového tábora a trénovali každý den po dobu tří měsíců. Keira dokonce skončila s otřesem mozku. (Lauralex)
  • Parminder Nagra vyhrála v roce 2002 cenu FIFA za fotbalovou osobnost roku a porazila tím takové hvězdy jako Figa a Ronalda. Stala se zároveň první ženou, která toto ocenění dostala. (Morien)