Patnáctiletá Gracie (Carly Schroederová) touží hrát fotbal stejně jako její bratři, ale píše se rok 1978 a ženský fotbal ještě neexistuje. Podaří se jí přesvědčit okolí i rodiče, že není důvod, proč by holky neměly hrát kopanou stejně dobře jako kluci?
V roce 1978 ještě ženský fotbal neexistuje. Patnáctiletá Gracie Bowenová (Carly Schroederová) žije s rodinou v New Jersey, kde se otec a všichni tři sourozenci věnují fotbalu. Také Gracie je kopanou přímo posedlá, ale jediný, kdo v ni věří, je starší bratr Johnny (Jesse Lee Soffer). Otec si odmítá přiznat, že jeho dcera má talent, protože holky by prostě fotbal hrát neměly. Gracie se nicméně nenechá odradit a je odhodlána udělat cokoliv, aby se tento názor změnil a ženy také mohly hrát fotbal profesionálně. Johnny však tragicky umírá při autonehodě a její naděje se hroutí… Podaří se Gracii nahradit bratra nejen ve sportovním týmu ale i v otcově srdci a udržet pohromadě rodinu zdrcenou tragédií? Režii má Davis Guggenheim. (oficiálny text distribútora)

Kopik

Mě s tohle dílko líbilo, já osobně mám rád sportovní filmy (a pokud jde o fotbal tak je to úplně super) a tenhle mi fakt padl do oka. Příběh o dívce, kterou baví fotbal, zemře jí bratr (mimochodem otcův oblíbenec a nadějný fotbalista) a spíše jako pomátku na bratra se potom snaží prosadit ve světě fotbalu. Sice je pravda že se tam objevila spousta zvláštních věcí, ale jako celek to na mě působilo dobře a dle mě kam se na tohle hrabe série Goal!, kde bylo vše tak nalajnovaný, že sem vše očekával už od začátku. Jasně, tady je taky předvídaelný jak to dopadne, ale u takovýchto filmů je to normální. Ale jak se tak koukám na ostatní hodnocení tak polovina lidí se mnou souhlasit nebude. ()

freddy

Tohle sportovní drama, které se odehrává ke konci 70. let minulého století v Americe a pojednává o klasické kopané, nikoliv o tom jejich americkém fotbale, kterému jsem nikdy nepřišel na chuť, mě absolutně pohltilo a zaujalo. Jedna odvážná dívka se odmítla vzdát svého snu, své lásky k fotbalu a nenechá si to rozmluvit, a tak si splní svůj sen a otevře i ostatním děvčatům cestu k možnosti hrát fotbal. Tohle drama je plné fotbalu, plné emocí a především plné touhy dokázat sobě i ostatním, že na to mám, i když mě předem odepisují. Jistě, je to tak trochu pohádka, nevím, na kolik by byl tento příběh reálný v běžném životě. A je pravda, že ten závěr, ač je emotivní a skoro mě dohnal k slzám, je více vysněný než reálný, je to zkrátka o tom klasickém happy endu, který jsme už viděli mnohokrát v mnoha různých filmech. A to je možná to, co v konečném výsledku tomuto filmu velmi ubližuje. Kdyby to skončilo nějak uvěřitelně, tak to mohl být bezchybný filmový zážitek, takhle se z toho bohužel stala další pohádka s nereálným koncem, což mě tedy velmi mrzí, protože než přišel závěr, tak ten film vypadal fakt dobře. Na druhou stranu ale nutno říci, že ten konec se dal tak trochu očekávat, ale tento fakt nevylučuje konečné zklamání ze zakončení filmu. Nakonec se přikláním k hodnocení v podobě čtyř hvězd, protože atmosféru tenhle film měl opravdu suprovou a určitě je to kvalitní sportovní drama, které si dobré hodnocení zaslouží. ()

Hanys_ odpad!

Tohle bylo strašné. Amíci, film a fotbal, to ale nešlo nikdy dohromady, takže proč se vlastně divím.. Hlavní hrdinka je navíc už od pohledu fotbalový antitalent a díky tomu zvýšenému množství nelogičností ve filmu, to prostě asi ani jinak dopadnout nemohlo. Závěrečný zápas snad ani není fotbal, ale úplně jinej sport... ()

ivan bohatyr

Blbina plná hloupých morálních keců, strašně se táhne, zbytečně zdlouhavá a neskutečně předvídatelná, jak kdybych viděl 5 min do budoucnosti. Z fotbalového hlediska absolutně nereálné, jako jeden z žánrů měl být uveden i fantasy. Snad neurazím fotbal, když dám za snahu jednu hvězdu, ale tohle už nikdy více. ()

Ondis odpad!

Budu zlej kluk! To byla ale strašná pytlovina(řečeno velmi slušně). Tolik nelogičností, tolik hloupostí, trapných situací. Chudák holka, všichni jsou proti ní... Nikdo si nepřeje, aby hrála v mužském týmu. Sakra! Ještě, aby jo, když neumí ani běhat! Fotbal se hraje v noci? Ve fotbale se střídá "hokejově"? Zápas končí když dá holka gól? NE! Amerika neví, co je to fotbal! ()

• Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)