The Clash - The Call Up

(hudobný videoklip)
Krátkometrážny / Hudobný
Veľká Británia, 1980, 6 min

The Call Up je první singl ze čtvrtého alba Sandinista! (1980). Hudební videoklip Dona Lettse začíná a končí s americkým námořnictvem zpívajícím za pochodu a zabývá se válkou. Píseň byla nahrána ve studiu Electric Lady Studios v New Yorku. Video představuje skupinu oblečenou v kostýmech složených z různých částí vojenských uniforem a vybavení. (Epistemolog)

Jara.Cimrman.jr

Povolávací rozkaz nikdy nebyl mým oblíbeným čtivem a ani v Anglii se do válečných služeb Jejího veličenstva rebelům evidentně nechce. Tak v tom si rozumíme. Takže palte povolávák, zatloukejte poštovní schránku a utíkejte, jestli taky nechcete zemřít v zájmu někoho jiného. Kluci z The Clash to všechno udělali a stejně nevyhráli. Jednak proto, že Vojenská policie umí podobné ptáčky slušně chytat a zejména proto, že mě ten černobílý klip v houpavém rytmu trošku uspával. ()

MM_Ramone

Pieseň "The Call Up" je súčasťou štvrtého oficiálneho, štúdiového albumu anglickej punk rockovej hudobnej skupiny The Clash. Album sa volá "Sandinista!". Vyšiel dvanásteho decembra roku 1980 ako kolekcia troch LP platní. Obsahoval tridsať šesť songov (na každej strane LP bolo šesť piesní). Pomalá ska skladba "The Call Up" je v poradí desiaty titul na druhej strane druhého LP. Bol ku nej natočený veľmi dobrý čierno-biely anti-army video klip. **** ()

corpsy

Na punk rock neúmerne dlhý videoklip, ktorý tým pádom stráca na údernosti. Má to zaujímavú vizuálnu intonáciu a ČB obraz pôsobí ako ten správny doplnok, ale nemá to ´´říz´´. ()