Bojovníci severu

• Česko Bojovníci severu: Sága Vikingů (viac)

Keď loď s Vikingami stroskotá na nehostinnom pobreží Anglicka, posádka má iba jednu šancu na prežitie – prebiť sa nepriateľským územím až na sever krajiny, kde môže získať novú loď. Keď však Vikingovia zmasakrujú karavánu vezúcu cenný náklad, už čoskoro sa stanú cieľom útoku nového nepriateľa.
Po porážke v boji zanesie silná búrka vikinských bojovníkov na ostrov, z ktorého niet úniku. Po tom, čo oceán zhltne ich loď a vyplaví severských bojovníkov na breh neznámej a nehostinnej pevniny, sa Vikingovia stretnú s karavánou, ktorá preváža veľmi cenný náklad. Neodolajú a zaútočia. Vďaka tomuto úlovku sa však dostanú do pozornosti najobávanejšieho anglického kráľovského rytiera a jeho mužov. S myšlienkou vymeniť svojho zajatca za lode sa však Vikingovia už čoskoro musia rozlúčiť. Jedinú šancu na útek z nepriateľskej krajiny im však môže poskytnúť biedny anglický mních, ktorý zišiel z cesty a zradil svoju vieru. (TV JOJ)

eagles22

Podle mého názoru, jeden z řady podhodnocených filmů. Neříkám, že je to nějaké přelomové dílo, ale já se nenudil ani na chviličku. Děj je zajímavý a svižný, hlavní postavy sympatické a připočteme li k tomu slušné zpracování, dobrou hudbu (obzvlášt v závěrečných titulcích:)), máme tady nadprůměrný hystorický akční film, který svou úlohu nenáročné oddychové filmové zábavy plní na jedničku. Mnohem lépe nežli některé plytké, digitálními triky přeplácané slátaniny, uvedené s velkou pompou do kin. Viz. Drákula: Neznámá legenda. Rád se na něj podívám znovu. 70%. ()

Pulper

Je hezké, že film natočili Švýcaři, hraje v něm pěkná kočička, vikingové vypadají uvěřitelně a reálie taky. Ošklivé je to, že hledat v tom originalitu je možná horší než jehlu v kupce sena, stoprocentně mrtví by se nemuseli objevovat opět naživu a neškodilo by nevykrádat tak okatě filmy typu Pán prstenů. ()

elimS

35% - komentář 20ti slovy: Hróóómada "filmových chyb" a další hromada nelogických-absurdních scén. Navnadila mě úvodní bitva a pak se to už jenom táhlo jak snopel. ()

WolfIssen

Béčko jako hrom opravdu podivné koprodukce :-) , semtam díra ve scénáři, některé zbraně se Vikingům do ruky fakt nehodily, nicméně vcelu překvápko. Nebudu tady rozebírat Vikingy jako takové, ale pochválím to, co se mi líbilo: Vikingové nosí runové brakteáty, Jorund používá pár saxů, typickou saskou a vikingskou zbraň v podobě dvou tesáků a v neposlední řadě nebyli opomenuti Piktové, dávní obyvatelé skotské vysočiny. Na konci by ty vlny nejspíš loďku roztříštily o útesy a mnich mohl bojovat normálně a ne stylem bo-jitsu a kung-fu :-) Nenáročný dobrodružný příběh zasazený do historického období přibližně 9. století. Bylo totiž vzpomenuto vydrancování kláštěra Lindisfarne na konci 8. století. Překvapil Johan Hegg z oblíbených Amon Amarth, jen škoda, že jen na začátku filmu. No, aspoň, že od nich v závěru titulků zazněla skladba Warriors of the North. ()

Vykuk

Výborné céčko:) Nijak zvlášť jsem se nenudil, souboje solidní, ano jsou tam nedostatky, spojené s nižším rozpočtem, herci/neherci, příběh takový kostrbatý, ale jinak klasická naháněčka, oddechovka. ()

George.Camel

Ježišmarjájozef, kdo mě přemluvil, abych se na to koukal. A nedokoukal. I ta hodina a půl je moc. Už ten začátek, jak si vikingové hrají na horolezce a šplhají na kolmou stěnu - každého by napadlo hledat jinou cestu! Ne, oni horolezou a nahoře už na ně čekali vojáci a začala řežba. Jediný dobrý nápad byl ten bojující mnich, jako Neo v Matrixu ... tak za něj ta hvězda, jinak o ničem. ()

xzajox

Vo svojej podstate to nebolo zlé. Parta vikingov niekam ide, zopár ich padne, niekoho stretnú, hádajú sa, bránia sa, zasa ich pár padne, utekajú a nakoniec tých pár najlepších zvíťazí... Trošku to smrdí gýčom, teda divák sa nedočká niečoho originálneho. Problém bol ale hlavne vo viacerých detailoch, ktoré sa nedali prekusnúť. Nebudem spoilovať, zopár určite postriehnete sami. Veľmi mi tu chýbali čisto vikingské znaky. Okrem kriku "Valhalaaa!", severanských mien a dlhých vlasov už nič nenasvedčovalo, že sa jedná o vikingov. Čo takto viac záberov na vikingskú loď, štíty, prípadne by sa akože mohol nájsť jeden zdobený vikingský meč, či rohatá prilba... nič? Hviezda dolu. Kladne hodnotím väčšinu hercov, ktorí dobre dotvorili atmosféru, tiež večné doberanie si dvoch náboženstiev a krásne (asi Škótske) prostredie. Napriek tomu si myslím, že vidieť znamená premrhať 1,5 hodinu. Také lepšie 2* - 48% ()

Domas88

Na to že jsou to vikingové tak se tam dost kecalo a nesmysli, zápletka o ničem a těch bojů bylo taky málo a takové slabší... Jen tak na zabití času jo, ale nic od toho nečekejte.. ()

Scaevola

V rámci možností se jedná o zábavnou druhořadou podívanou, která si neklade vysoké nároky a ani nic takového neslibuje. Dočkáme se proto strašlivě "cool" momentů a postav, jež jsou sice obratné v boji (kdyby se střihačům zbytečně netřásly ruce, bylo by vidět víc), ale nést cokoli jiného než zbraň nedokáží. ()

Crust

Prachů na to dle natočeného výsledku neměli úplně málo, námět taky celkem ujde, takže jednoznačně selhala dramaturgie a scénář, které byly opravdu dementní. Nevím, proč z toho vylezla taková nelogická rádoby efektní akční puberťárna pro fanoušky Twilight a Hunger Games, když z toho mohla být kvalitní vikingárna. A proč největší lákadlo filmu Johan Hegg, který k filmu přitáhl nejvíc fanoušku zhebne v prvních deseti minutách... ()

Jemes

filmy kde jsou Vikingové mam rád, ale toto je hodně nepovedený vtip. Vikingové byli svého času opravdu obávaní bojovníci, ale tak jak se vyobrazili v tom filmu je strašný. jejich život byl defakto samý boj a mají problém pozabíjet pár chalanů :)... no když to vemu celkově. zápletka o ničem, boj naivní a směšný na Vikinga a to že celou cestu nenarazí ani na jednu vesnici... ()

Oxik49

Od filmu jsem moc nečekal, protože, co se týče filmů o vikinzích, vždy jsem skeptický. Možná proto jsem byl celkem mile překvapen. Film nemá kdovíjaký příběh, ani efekty, ani obsazení, ani nápad, ani nečekané zvraty, ani kvalitní dialogy, ale přesto to všechno funguje a za celou hodinu a půl jsem se nenudil. Bojové scény jsou však koukatelné a vikinský sekerník, který podtrhne nohy koni, který se na něj řítí, je prostě peckovej, ()

blekekeke

A tak jsem čekal nějakou fešnou Vikingskou rozprávku a místo toho jsem dostal partičku skoro nesmrtelných Vikingů. A jedné na kámen praštěné princezny. Jo a taky hordu přihlouplých vlků, které si měl režisér spočítat, aby jich tam jednou nebylo méně než více, a pak zase více něž méně... ()

Karin00

3,5* Moje oblíbená tématika, dobře zvládnuté boje, kterých bylo plno, a přenááádherná scenérie! I když byl film stále jen o unikání před Vlky, a občas hl. hrdinům bylo přáno více štěstí než by šlo ve skutečnosti, tak to byla parááádní jízda :) bylo to jako super adventura :) postavy také dobře zvolené :) ()

brasek

Snímok ma veľmi neoslovil... nevedel som sa odosobniť od deja a niektoré momenty boli za vlasy pritiahnuté. Snímku chýba pravý dobrodružný duch a dialógy priam uši trhajú. ()