Nevyhrožuj

• USA Don't Be a Menace to South Central While Drinking Your Juice in the Hood (viac)

Paródia na filmy afroamerických režisérov z 90. rokov, ktorí opisovali príbehy farebných a iných menšín žijúcich v štvrtiach amerických veľkomiest, o každodennom násilí a kriminalite. Všetko sa točí okolo gangsterského života v gete, predsudkov voči farebným, prostitúcii, korupcii polície a sexisme. Ashtray (Shawn Wayans) - čo po ang. znamená popolník - žil po svojom narodení u jeho matky. Ale teraz sa z neho musí stať "pravý muž", ktorého z neho dokáže spraviť iba jeho otec. Preto sa nasťahuje do jeho domu. Znovu stretáva svojich starých príbuzných; jeho bratranca Loc Doga (Marlon Wayans), blaznivú starkú, kamarátov Loc Doga a mnoho ďalších obyvateľov štvrte. Jeho život sa mu zmení, až keď spozná mnohodetnú mamičku Dashiki (Tracey Cherelle Jones)... (demonikus)

gp_one

Naprosto tragický homor, který ve mě vyvolával křeče bránice. Bezva způsob, jak se umlátit smíchy. Po scéně s Dashikou jsme dlouho žádnou milostnou scénu ve filmu nezkousl bez pomyšlení na kečup a opečovávané nožky. Film v sobě nese také mnohá životní moudra, například: "Najdu si nějakej prima job na poště nebo v bance a až proniknu do toho šystému, tak to celé udělám a vyberu". To je dnes velmi populární metoda, jak se mít lépe :-))) ()

Sasakr

Možná bych si mohl začít trochu vybírat, na co se podívám, a ne zkouknout každou blbost, co se ke mně dovalí. Tohle bylo vážně tragický, nicméně pár věcem jsem se zasmál, takže 1/5. Přitom je jasné, že z námětu se dalo vytřískat opravdu hodně. A nejvíc mě dráždilo to, jak to bylo natočený v nějaký úplně normální obytný čtvrti s úplně normálními, zařízenými domy. Rozhodně žádný ghetto. ()

kukkik

Jako vážně.. co byste od tohodle čekali? Já jsem se dočkal přesně toho, co jsem čekal a co film předem naprosto neskrývaně avizuje. Vtipné scénky zaměřené na život afroameričanů, střílející si ze stereotypů na všechny strany, prostě naprostá pitomost, záchodový humor a scénky hraničící s groteskou. Z mého pohledu to ale není chyba filmu, naopak. Don't be a menace je zkrátka film specifického žánru, který kdysi bravurně vytvořili a užívali jedině Američané a když ho jako takový bude divák taky brát, je to celkem pecka. Stejně jako horor už z principu nemůže mít hlubší děj, a posuzován měřítky dejme tomu divadelního dramatu je i ten nejlepší a nejoblíbenější naprostý propadák, je i tenhle film dobrý pouze v rámci svého vlastního žánru a zdejší hodnocení momentálně neodpovídá jeho kvalitám. Má to svoji cílovku, která se každým rokem tenčí, má to hodně slabých míst a vtipů, které s každou další generací půjdou víc a víc do ztracena ale v tenhle moment jsem se u něj ještě pořád celkem dobře pobavil a pokud to byl jeho primární cíl, což samozřejmě byl, tak jde podle mě o dobrý snímek. PS: jen dodám, že sledováno v originále, což může být v tomhle případě hodně podstatný rozdíl mezi hvězdou jednou a čtyřmi 4/5 ()

DjMetal

1* kvoli tomu, ze tam hraju Shawn Wayans a Marlon Wayans a scenka na party na zahrade. Inak je to hrozna nuda. Toto sa neda nazvat parodia. ()

Doomer

No jako parodovat filmy které jsou parodii sami o sobě (byt jsou míněné kolikrát asi vážně), je zajímavé. Na filmu se dají hodnotit kladně hlášky, které jsou přehnany do absurdit a jejich koncentrace je vysoká. ()

Zeldur

Souhlasím se Zeckem, tahle komedie je trapná a přiblblá schválně. Slabší momenty střídají ty lepší a bratři Wayansovi opět nezklamali. ()

Stanix

Klasická parodie z konce minulého století, fórky jsou dost laciné a jediný komediální potenciál má v sobě Marlon a ostatní stojí za starou růžovou bačkoru. V době vzniku se mi to líbilo o něco více, teď už je to pro mě jen nostalgická nevýznamná záležitost. PS: Je mi záhadou jak se dostalo snímku přízvisko "krimi" ? ()

afanja

Ano je to parodie, ale naprostá většina vtipů je naprosto stupidní a těch kterým se zasmějete je opravdu málo (daly by se spočítat na prstech jedné ruky a ještě by vám tak tři prtsy zůstaly). Vlastně mě udivuje, že jsem se na film dodíval až do konce, ale doufal jsem že najdu alespoň kousek nějakého příběhu. Ano našel jsem. Ale celý děj (vlastně nevím jestli tomu děj mohu říkat, takže raději zápletka) se odehraje v posledních 15ti minutách. Tento film je naprostá ztráta času... ()

Marrianna

Tak shlédla jsem toto něco ještě jednou a sama jsem byla v šoku jaké mé původní hodnocení jsem dala. Jde vidět, že člověk ve 13 je úplně jinde než o deset let později. Šmankote, kde se poděl ten "humor"? ()

vieriX

Celkem slušná parodie s občas hodně šílenými hláškami. Hodně zajímavý pohled na život typického černošského předměstí s gangstery co mají gatě na zemi a kvéry u pasu. Rozhodně z toho šlo vytřískat více ale ani tak to nebyla žádná tragédie. ()

MaxForValue odpad!

Afro-americké "nigga" komédie mám vo svojej podstate rád, ale toto bola zmeska nesúvisiacich scén, ktoré nemali ani možnosť vyznieť trápne, zábavne či akokoľvek inak, keďže vlastne o ničom neboli. Wayansovi v ´96 ešte neboli pochopení. Kto vie, či do dnes sú. ()

rob_troy

Kdyby jenom načernalej, tohle biják je černota sama a pokaď to slovo řeknete nahlas, ještě vás ukamenujou. Rádoby Prank na americkou část populace a debilní vymytý chování i se všema těma kecama. Chvílema jsem v tom cejtil narážku na bělochy, ale nejspíš nešlo jen o tohle, možná taky vůbec. Wayansoj se chovaj jak idioti, ale nemůžou za to, sedí jim to a jinak by to ani nezvládli. Ale hodnocení nejde vytáhnout nahoru jen pro to, že někomu zahraje na notu otevřenost s hulením trávy a babizna, která je young nigga. No, v takovým případě je hrdost za mou světlou kůži na místě. PEACE! ()

Blazkowicz

Co to mělo parodovat mi teda nedochází. Už dávno vím, ze černoši jsou v USA skoro to samé jako u nás cigáni. Párkrát jsem se zasmál, ale jinak jen samé trapné a nudné scény. Je to sračka. 1* ()

bigbadboy

Naprosto trapná komedie s laciným humorem. Na druhou stranu nebyla chvíle kde bych se nesmál a o to jde ;o) Povinnost pro všechny co mají rádi laciný humor bratrů Wayansů. ()