Cirgula

(študentský film)
Krátkometrážny
Česko, 2013, 25 min

Jitka a Mirek chtějí dát druhou šanci jejich zkrachovalému vztahu. Ale existuje vůbec druhá šance? Věříte na druhou šanci? (FamuFest)

Campbell

Docela solidní jednohubka, o debilovy co neumí s cirkulárkou. Je to strašná blbost ale díky zasněženýmu prostředí to funguje poměrně dobře. Nějak jsem navíc nevěděl o čem to je ale i tak jsem se poměrně slušně bavil, zajímavej nápad, dobré provedení ale sem tam moc zdlouhavé a scéna v baru mi přišla tak trochu mimo mísu. ()

korbitch22

Andy mi řikal něco o originalitě a vlastním vnímání filmového světa a režie. Unylý plagiát používající snad všechna žánrová klišé. Herecké výkony nemůžu komentovat, jelikož si Andyho fakt vážim a nerad bych používal opravdu hodně vulgární výrazy. I v amaťácích na mobil jsem viděl lepší herecké výkony. V Uničově první místo v kategorii studenský film. Ty vole to je fakt smutný. Jestli je tohle vizitka FAMU a představa Fehua o originálním filmu, budu potřebovat víc antipsychotik a děkovat bohu, že existují tvůrci jako Vodička, Plecitý a Hloz. ()

Tom_Lachtan

Cirkulárka... Tak nějak nenacházím moc věcí, které bych považoval za pro film horší proprietu, už jen kvůli tomu neskutečně odpornému zvuku, který jakmile se ve filmu objevil, automaticky jsem ztlumoval zvuk. Asi největší problém tohohle filmu je jeho stopáž, respektive děj, který nedokáže plných pětadvacet minut naplnit něčím smysluplným a mnohé scény působí zbytečně (když už tam někdo cpe lesbickou scénu, tak by se měl sakra ohánět, aby když už nedává smysl, vypadala dobře) a celé to jenom podtrhuje nesmyslný konec a hřebíčkem do rakve (díky tomu srážím hodnocení pod průměr, byť je řemeslo dobře odvedeno) není nic jiného, než naprosto nefunkční pokus o hloubku a rádoby přesah, jak já tyhle snahy nesnáším, obzvlášť když se něco smyslu či hloubky plného podaří vytvořit tak v jednom z patnácti pokusů. ()

SOLOM.

Já se taky přidávám k těm, kterým se tento studentský krátkometrážní kousek líbil, nicméně jsem tak nějak nepochopil, proč se tohle účastní hororové soutěže. Posedlost je svině, zvláště když překonáte strach, ale k tomu je zapotřebí trochu víc, než krvácející hlava. Pokud se ovšem odprostím od „hororového žánru“, tak to tvůrci zvládli natočit docela zajímavě, herecké výkony nejsou žádná výhra, ale ani nejhorší. Prostě to jako celek na průměrné hodnocení stačí. ()

markotter

Natočený je to docela obstojně, ani herci mi nevadili. Ale. Pokud si to pustím na Horror filmu a celou dobu to vypadá že SPOILER: někomu uříznou na cirkulárce hlavu a ono se to nestane, naopak se stane něco úplně nepochopitelnýho, tak jsem hodně neuspokojenej divák Horror filmu a hlavně nasranej divák. ()