Kdyby Marta a Věra nebyly zaměstnankyně slevového portálu leeevne.cz, neměly by nic společného. Rozděluje je jejich zcela odlišný přístup k životu. Marta (Bára Poláková) věří, že dělá práci, která má smysl a pomáhá lidem lépe žít. Když má vše systém, je šťastná a plná iluzí. Věra (Sabina Remundová) má nedozírné zkušenosti, a proto žádné iluze. Improvizace je její radost a zároveň recept na přežití v jakýchkoli podmínkách. Majitel firmy Brouček (Pavel Liška) je podlý skřet převlečený za manažera, který nejraději řídí, šmíruje a šikanuje své dvě zaměstnankyně. (Česká televize)

Recenzie používateľa Jara.Cimrman.jr k tomuto seriálu (19)

Marta a Věra (2014)

"Každý pořádný šéf má alespoň dva podřízené, aby mohl naplno rozvinout své manažérské schopnosti." A diktátor Brouček je maminčin manažér dle mého gusta. Jeho podřízené mě až tolik nebaví, ale když už jsem s nimi strávil tolik času a rád nakupuju opravdu leeevně, tak si objednávám 20 ledňáčíčků, přepravku ležáku Chroust, dva luky Malý Robin, jedno posezení v manželské poradně a půl bobule Acaí. ()

Série 1 (2014) (S01)

"Kdo je tu osobnost, která nesnese vedení? Jistá výpověď. Kdo je tu nevyrovnaná osoba? Téměř jistá výpověď." Tak testování a využívání pokrokových metod pro manažéry ředitelem Broučkem je pro mne tím nejlepším z 1. série. Stejně dobré je i to jeho mamákovství. Oproti tomu ambiciózní Marta a křížovky luštící Věra jsou jen takovou doplňkovou dvojkou, která sice občas pobaví, ale pro mě představuje jen přípravu situací, které pan ředitel rozlouskne zablábolením nějaké té hovadiny. ()

Teambuilding (2014) (S01E01)

"Vy ji chcete, jenom nevíte, že ji chcete, protože jako žena nevíte, co chcete." Tak přijetí nové asistentky, balancování mezi úslužností a asertivitou ani teambuilding kancelářských myší s potkany mi nepřinesli nějakou velkou zábavu. Nicméně úplně marné to nebylo a poučení, že život je jako vyhřezlý pupík, jistě má filozofický přesah, který se budu v následujících letech svého života pokoušet dešifrovat. ()

Testování (2014) (S01E02)

"Pokud nemáte pro Věru nějakou smysluplnou práci, tak jí najděte nějakou nesmyslnou." To nebude problém, ale nejdříve si odškrtáme Goldbergův zlatý test zaměstnanců, který bude vyhodnocovat slovutný docent Košík. Mě tedy test celkem bavil, o chytácích mě Věra řádně poučila a knížku Šéfem v pěti dnech si rozhodně přečtu. ()

Notebook (2014) (S01E03)

"Češi mají pro zevlování takovou vášeň, že si přivstanou a láskyplně si ho připraví." A jelikož je třeba zevlování zefektivnit, tak se Věra pustila do předem prohraného souboje s počítačem. Z pohledu počítačového experta, který umí bez zaváhání spustit internet, odmítnout aktualizace a pozvat na návštěvu viry z pornostránek, jsem tohle balancování na hraně vtipu a trapnosti celkem ustál. A navíc mě pobavila představa Věry, kterak pracuje na černo jako jeptiška bez papírů. ()

Jehňátko (2014) (S01E04)

"Obchod z produkty pro děti dělají ty největší bezcharakterní svině." Babiččino dělení lidí na hodné a zlé svině mě pobavilo, u tréninku ředitelových deduktivních schopností se musí pobavit každý tembuildigář a nadržené Jehňátko tomu taky dodalo tu správnou šťávu. Já jsem se přitom docela bavil, ale jestli mi nějaká čokoládnická svině začne krást z čokolády oříšky, tak jeho prdel pozná středověk. Jen doufám, že se mu to nebude líbit. ()

Odhalení (2014) (S01E05)

"Mysli na lidi bez nohou ve válce na Everestu." Jsem sice rozený stydlín, ale čůrání na veřejnosti, nahé plavání ani striptýz mi nikdy nečinili nejmenší potíže. Asi proto mě panická hrůza z nahoty v podání Marty a Věry moc nenadchla ani nepobavila. Co však nezvládly holky, to tentokrát dokázal harašící pan ředitel, kterému tímto prodlužuju pauzu na oběd o dvě minuty. ()

Vstřebávání (2014) (S01E06)

"Máme na rukou krev jazyků našich klientů." Tak já bych si s dovolením taky vstřebal jednoho ledňačíčka s nutrelou a pak bych jeho výrobci vytřel dřívkem drštičku tak, že by mi už nikdy nic leeevně nenabízel. Tentokrát je to ovšem hlavně boj pana ředitele, ke kterému se postavil skoro jako chlap a skoro vůbec se přitom nebál mámy. To bylo zábavné a navíc jsem byl poučen o varaním reflexu, se kterým hodlám v nejbližší době seznámit svou zubařku. Ta bude koukat až ji přetáhnu ocasem, který na rozdíl od Věry vlastním. ()

Večírek (2014) (S01E07)

"Věra a Marta jdou pařit." Tak to je velký omyl, protože tady dojde k divokému porušení stereotypu ve formě firemního večírku s lečem. A na něm vybalil ředitel Brouček své celistvé charisma, nevídanou pantomimou ztvárnil Čelisti a pak mě dostal do kolen svým jedinečným vrtěním na Známku punku. Já jsem si to tedy užil i se všemi nepřítomnými Orky, trpaslíky a jejich sekerkami. ()

Konkurz (2014) (S01E08)

"Vyzařovala jsem frustraci?" Vyzařovala a nádherně, Marto. Dokonce i ředitel Brouček si na chvíli nebyl jist, zda jsi Eskymák nebo Evropan. Mně se tedy ta frustrace líbila, stejně jako ženské emoce a alergie na život, ale pak se začalo bilancovat, upevňovat týmové vztahy a objímat, což mě moc nebavilo, ale nakoupil jsem to leeevně, tak se s tím musím smířit. ()

Série 2 (2016) (S02)

Druhá série mi připadala o kremroli, knír a manželskou poradnu lepší než ta první. ()

Investice (2016) (S02E01)

"Já žiju v Matrixu, který ovládá matka mého šéfa, protože ovládá svého syna, který ovládá nás. Celá moje existence byla doteď jenom iluze." Tak jsem se dozvěděl, že kamera je přítel, ale odposlech je odposlech. To je důležitý argument pro život, ale ještě zábavnější byla krádež mýdla, kterou neznámý soused natočil na mobil. Jinak tam moc originálního humoru nebylo, protože mamánek Brouček již svou "přirozenou autoritu" uplatňoval několikrát a to se srovnatelnými neúspěchy. ()

Ceny (2016) (S02E02)

"Chtěla uznat reklamaci, tak jsem ji švihnul ručníkem." Tak tato asistentka mě velmi zaujala svým zodpovědným přístupem, kdy si donesla ručník i na vyhlašování cen, kdyby to na šéfa přišlo. To je pro mě zaměstnanec roku. Taky sestava akademiků byla vynikající a Broučkova motivace "Pocit křivdy se dá přetavit ve vynikající pracovní výkony" rovněž měla něco do sebe. Jenže Marta s Věrou tentokrát vtipem šetřily a na tomto předávání cen bych usnul stejně dobře, jako na kterémkoli jiném. ()

Bobule (2016) (S02E03)

"Došlo mi, že když někdo nevidí, že jsem skutečně dobrý a svalnatý šéf, takže možná ty bobule jsou skutečně nějakou nebezpečnou drogou, která výrazně zkresluje úsudek." Ve světě podrážděnosti, cvičení, diet, akademického půlměsíce a presumpce kvality jsem se necítil moc dobře. Nicméně musím potvrdit, že Brouček je skutečně dobrý a svalnatý ředitel. ()

Zapomnění (2016) (S02E04)

"Já nesnáším xenofoby stejně jako homouše." Tak nám to právník Skopal pěkně oživil svou velkohubostí, squashem i bíbrfestem. Ovšem svalnatý ředitel Brouček, který dokázal porazit v badmintonu i svou mámu, byl při svém sportovním machrování jedinečný. Na druhou stranu vše, co se týkalo zapomínacího čaje mě zase nebavilo, takže mínusy a plusy se mezi sebou vzájemně povraždily a vykutálel se z toho další spíše průměrný díl. ()

Poradna (2016) (S02E05)

Pro Vás to bude asi jednodušší. Vy si dokážete asi lehce představit, že jsem Váš partner, protože se Vám možná o mně někdy i zdá." Tak ředite Brouček to tentokrát rozjel ve velkém stylu a předstírání manželského páru s Martou v manželské poradně bylo dosud tím nejlepším, co jsem v tomto seriálu viděl. Ale nebylo tím jediným, co mě pobavilo, protože Věřiny postřehy do partnerského života taky stály za to. Takže stačí si najít přítele, který není úplný blb, umět to s medvědy se ve vztahu neztratí a kvalitní vidle mohou v manželství dost pomoct. ()

Diktátor (2016) (S02E06)

"Dneska málem poznal, že jsem mu místo tabulky dala sudoku." Takže Sametová revoluce proběhla kvůli tomu, aby se dováželo kvalitnější porno. Na to nemám protiargument. Brouček jako diktátor to tedy mohl rozjet o něco víc, ale jeho táta, alergik strejda Ludva, trampík strejda Míra a strejda Vasil to dokonale zvládli za něj. ()

Tetování (2016) (S02E07)

"Mami, sednul jsem si v tý vestičce do svýho šéfovskýho křesla a necítím se mocně." Ale to bys měl, řediteli. Jsi přeci ležérní elegán, který v sobě nenechá nenechá potlačovat rebela. Mě to tedy nepřipadalo nijak zvlášť zábavné, samozřejmě kromě báječného Broučkova odporu směrem k matce a hraní si na Itala, ale vyprávění o tom, jak za Věrou jezdil student Krejčíř ve Ferrari, mě hodně pobavilo. ()

Knír (2016) (S02E08)

"Marta musí pochopit, že knír je krásný." Tuctově česky hezká Marta to nemusí pochopit, i když ten rozdíl mezi jejím a Broučkovým sněním byl vynikající. Také souboj s paní Broučkovou se mi líbil a samozřejmě Charlie Brouček Chaplin zaválel, ale já jsem byl na závěr ochoten přijmout větší porci zábavy. ()