vegetol.mp

Fotograf Tom Vatanen znechucený svou prací, všechno opustí, změní svůj život a spolu se zajícem, se kterým se spřátelil, odjede do Kanady a zažívají spolu různá dobrodružství. Popravdě, od tohohle filmu jsem moc nečekal, ale vyklubala se z něj překvapivě milá podívaná. Lambert se do hlavní role dobře hodí a jeho interakce se zajícem je skvělá. Ušák celkově výborně hraje a až na pár CGI záběrů, si všechno oddřel sám. Pozitivní pocit z filmu umocňuje i energická hudba Gorana Bregoviče. Film je druhou adaptací knihy Arto Paasilinna Zajícův rok, kterou jsme nečetl a nemůžu ani říct, nakolik je knížce věrný. Zřejmě moc ne, takže fanoušci knihy budou asi zklamaní. Já ji ale nečetl a v dohledné době ani nehodlám, takže jsem bral film jako takový a byla to zábava. Jediná zásadní výtka směřuje k tomu, že některé postavy se občas chovají divně a divák, který nezná jejich motivaci, si říká wtf? A pak také to, že si tvůrci příliš nelámali hlavu s autentičností. Děj se má sice odehrávat v Kanadě, ale natáčelo se v Bulharsku. A i laik jako já pozná, že vojenská technika z východní evropy se v Kanadě asi moc nepoužívá. To ale není tak důležité, aby to kazilo pozitivní dojem. Celkově jde o milý rodinný film, který v divákovi zanechá dobrou náladu. ()

Lacike

Chlapik sa stane svedkom nehody zajaca a tak sa rozhodne, ze ho uz jeho sucasny zivot nebavi a vyda sa s tym zajacom na vandrovku. Cestou stretne kopu postav a pritom si prejde nejakym tym zivotnym vyvojom na konci ktoreho najde svoje stastie. Klasicky road movie s netradicnou atmosferou. Pre predstavu jak netradicnou spomeniem scenu v ktorej zajac nakope prdel velkemu medvedovi. Je to proste divny film a neviem ako ho objektivne ohodnotit. Evidentne sa najdu ludia pre ktorych to bude zivotny zazitok a zaroven ludia, ktori tomu naparia odpad. Ja som niekde medzi. Bol som zvedavy s akou dalsiou sialenostou sa tvorcovia vytasia, ale za srdiecko ma to nechytilo. Najviac sa mi pacil Lambert, ktory tu znova hra toho svojho klasickeho zranitelneho podivina. Hlavne za neho davam aspon priemerne hodnotenie 5/10. ()