Neobyčejný levhart

(TV film)
  • Veľká Británia The Unlikely Leopard
Veľká Británia, 2012, 50 min

Uvidíte mladého levharta, jehož neohrabanost a závislost na matce naprosto odporují představě o tomto živočišném druhu elegantních predátorů. Toto je neobyčejný příběh o levhartím samci Dikeledi, který se tak nějak narodil, no jednoduše, jako levhart. Speciál oceňovaných filmařů Derecka a Beverly Jouberta sleduje Dikelediho, jak vyrůstá v dospělého jedince a konečně se odpoutává od matky - své živitelky a ochránkyně. Sledujte, jak se konečně vyrovná se svým údělem a buďte svědky vývoje jeho osobnosti a růstu sebevědomí, jak se z něj nenápadně stává dospělý a neohrožený lovec. (oficiálny text distribútora)

tahit

Zajímavé okamžiky přírodopisných scén pouštního parku Botswany snad ani lépe nemohly dopadnout. Dlužno dodat, mimo jiné a popravdě řečeno mě nejvíce zaujal mladý levhart. Jakousi pohodovou, nicméně nefalšovanou leností v období svého dospívání. Za příjemnou hodinku dávám samozřejmě ***** ()

Autogram

Pekné obrázky, trochu menej akcie, ale zato s príbehom, takže zaujímavé aj pre deti. Vlastne som žiadne ulovenie koristi nevidel, to asi smerovalo do iných filmov a nehodilo by sa do takmer romantického filmu o vznešených šelmách. Trochu ochranárskych výstrah na konci je na mieste, ale osobne to neobľubujem. ()

Narciska

Neviděla jsem moc dokumentů, co se věnují levhartovi, více se skrývá, žije a žere na stromech, tak bude těžší jej natočit, o to je dokument cennější. Komentář v úvodu se však v několika bodech s jazykovou ladností přenesl do sféry spekulací, které vydával za fakt, přitom mluvil o věcech, které těžko může vědět, a tak si říkám, zda i závěrečné překvapivé vyústění nestírá příliš rozdíl mezi pravdou a fantazií, nezbývá než si to dohledat jinde. ()