Signál z neznáma

• Slovensko Signál (festivalový názov) (viac)

Nick (Brenton Thwaites) a Jonah (Beau Knapp), študenti prestížnej univerzity MIT, chcú vystopovať záhadného brilantného hackera, ktorý si hovorí Nomad a na škole im spôsobil obrovské problémy. Na ceste juhozápadom USA ich sprevádza Nickova priateľka Haley (Olivia Cooková). Rivalov signál ich zavedie do nevadskej púšte, kde uprostred divočiny objavia odľahlý rozpadnutý dom. Keď sa trojica priblíži a skúša budovu preskúmať, z nevysvetliteľných dôvodov sa okolo nich začnú odohrávať podivné úkazy. Nick a Haley stratia vedomie a Jonah bez stopy zmizne. Neskôr sa Nick prebudí uväznený v podzemnom výskumnom komplexe. Netuší, čo sa stalo s jeho priateľmi a neznámy vedec (Laurence Fishburne) mu kladie znepokojujúce otázky. Čo spočiatku vyzerá ako nedorozumenie, prerastie do skutočnej, a mučivo bolestivej nočnej mory. Nick zisťuje, že spolu s priateľmi padli do pasce mimozemskej civilizácie. Všetkých troch zadržiavajú v podzemí proti ich vôli a plánujú podrobiť neznesiteľným testom. (TV JOJ)

srncek

Od tínedžerskej sračky s nespočtom spomalených záberov a fakt nesympatického hlavného hrdinu ( čítaj sopliaka ) to zachránila len posledná 5 minútovka, ktorá ako tak vyvrátila to stupídne chovanie hlavných postáv počas celého filmu..ale aj tak strata času. 42% ()

Marat

Něco strašně o ničem. Celou dobu čekám jak se to pomalé tempo vyvine a ono vlastně vůbec nijak. Jen se do toho zamotaji napady z jiných filmů.... Celkově takové nijaké ukradené nic ()

curfew77

Filmy, které na diváka nahážou otázky - desítky otázek - a neobtěžují se s odpověďmi, opravdu nemusím. Ilustrační příklad: Fishburne hlavnímu hrdinovi v jedné scéně NĚCO zastaví na videu a významně mu to ukáže, ten zamumlá něco jako WTF... a totéž zamumlám já, páč na tom videu nic zvláštního nevidím! Jistě, možná je to brilantní scénáristický napínák, který mě má udržet v nevědomosti další hodinu a půl, ale dík, tenhle druh filmového masochcismu já moc nepěstuju. Otázka pro ty, kdo se dodívali do konce: mělo nějaký skrytý význam, že hlavní hrdina měl střídavě v jedné scéně nehty na ruce ukoptěné, ve druhé dokonale pěstěné, a ve třetí zase ukoptěné, nebo se na to při všech těch detailních pohledech na jeho pazoury prostě zapomnělo? 20 % a to ještě za první čtvrthodinu, která jakž takž rozehrála něco jako melodrama, i když to hned pak scénář spláchl do nikam. ()

Guran

Neznámí režisér, herci kromě Lawrence Fishburna dokázali natočit v celku povedený nízkorozpočtový sci fi. Příběh obsahuje několik otázek na většinu z nich však nedostanete odpovědi, ale musíte si na ně udělat vlastní názor. Místy jsou i vidět levné a slabší efekty, jedná se o solidní snímek, který rozhodně zaujme a bude se líbit. Ve filmu je jednoznačně nejlepší scénář. Velice chválím. ()

XXXXXXXX

Drátěný Lawrence Fishbourne se takhle jednou mrtě nudil, a tak ho nenapadlo nic lepšího, než přilákat doprostřed ničeho trojici omladiny, a jednomu z nich přidělat k trupu takové pěkné kovové běháky, že by z nich měl radost snad i Oscar Pistorius. Tak to by bylo všechno, co zde dávalo alespoň trochu smysl, a pojďme do hájemství blud, nesmyslů a sraček. Proč Rybář likviduje náhodné kolemjdoucí pistolkou, ukrytou ve stylově červeném kufříku? Proč nerehabilitoval celou trojici výrostků, a jakým způsobem si u všech ITjů vybíral, koho teda drapnout a koho ne? Proč je do celé této nelogičnosti naroubována linka s hackerem, když její vyústění nedává smysl? Připadá mi, že dnes už scifi dokáže natočit snad pomalu i někdo, kdo ve volném čase točí ve sklepě snuff filmy. Prostě do děje mrsknete hromadu nelogičností, obalíte to ufouny a voilá, právě jste stvořili další saj-faj peachchovinu. A to první třetina filmu vypadala docela zaujímavě... ()

Pitryx

Ten závěr by trochu zbytečně natahovaný, ale zase stál za to. Celý snímek má zpočátku dost spád, pak se to trochu zabrzdí, ale stále je to sledovatelné, tedy pokud již nevíte, oč jde. Velmi dobrý snímek a možná, že bych mohl přidat. Herecky to také ušlo, trikaři velmi dobře. Doporučuji kouknout. ()

Rooseman

Zvláštní podívaná o tom žádná. Tohle jen tak někoho nechytne, ale na tenhle biják bych se osobně nebál jít ani do kina. Možná toho bylo nakonec trochu moc, těch dějových zvratů, těch dějových komplikací. Na druhou stranu nízkorozpočťák, velmi dobře udělaný, koukatelný, relativně příběhově napínavý... Co víc si přát. Nevykrádá žádnou klasiku, jede si tu komplikovanou svou cestu a ve finále celkem oslní. Jo, pár momentů jednoznačně způsobí bolest očí, ale na druhou stranu bych tomu dal zelenou. Je pravda, že se zřejmě buď mělo věnovat 50 % času laboratoři a stejné množství tomu útěku, který byl víc než kostrbatý, ale dalo se to přežít. Trochu víc mi chybělo dělání z Nica debila. Byl tam lehký náznak, když mu doktor oponoval, že tam Jonah nikdy nebyl, ale přál bych si ještě trochu větší psycho. ()

Hemlock

Začátek mě chytil, ale prvotní nadšení rázem vystřídala nudná pasáž, kterou mohl zachránit snad jen závěr. Bohužel se tak nestalo, pointa nikde a konec úplně na hovno... Jedna hvězda za slušnou hudbu a druhá za název - ten je vzhledem k velkému otazníku, který ve mě film zanechal, naprosto výstižný - 30% a ztráta času. ()

ejay

V podobném duchu jako Love. Možná i o fous lepší. Pointa i zpracování perfektní. Škoda toho začátku, kterej byl natočenej tak trochu jako studentskej film, ale nakonec mi to vlastně ani nevadí. Takže se těším na další Eubankův film, protože on dokáže z minimálního rozpočtu, natočit opravdu krásný filmy. Škoda jen, že na to českej distributor kašle a nepošle to ani na blu-ray, natož do kina! ()

mata77

Dalo by sa povedať, že som tento film videla "omylom". Nevedela som, že je to sci-fi. Takže som bola dosť prekvapená a čakala, ako sa z toho tvorcovia vymotajú. Pretože film sa rozbehne celkom pôsobivo, aj keď sa javí ako nízko rozpočtový. Sympatický scenár a kamera zameraná na detail, vytvorili naozaj slušnú atmosféru. Lenže finále a záver ma mierne sklamali. Kládla som si veľa zvedavých otázok, ale odpoveď som dostala len na jednu podstatnú a to v úplnom závere. ()

Facerr

Další ztráta času, o něco kratšího, než samotná délka filmu, protože jsem musel tu zoufalost přetáčet, abych u toho neusnul. tak nezáživně podanej film jsem už dlouho neviděl. Jo a ten konec. Ok, docela úlet, ale stejně jediný, co by tomuhle filmu pomohlo by bylo udělat z něj pětiminutovej kraťas. ()

Cannonball

Prvych 10min som rozmyslal, ci sledujem spravny film, myslim ten ktory ma dostal s trailerom a nie teen scifi romancu. Potom pride trochu tej rucnej kamery ach ... tak ..., ale nevadi lebo nasledne pre mna zacal film. Az kym sa nedostanu do puste lebo potom som sa stratil, viem o co islo akurat nechapem preco. Inak precizne a pekne spracovane, je vidiet jedinecnost reziserovej praci. ()

Stumbleine

Tohle byla bída.. Zeck píše "originální film s nápadem" ale já mám takový dojem, že ten námět byl vykraden z jedné epizody Outer limits.. no zkrátka fanoušek sci-fi se s tím už minimálně jednou setkal. Začátek extrémní nuda, v laboratoři průměrná nuda, na zdánlivé svobodě to bylo o něco málo zajímavější, ovšem již jsem tušil co se děje.. čili za něco stálo jen posledních 5 minut. Mimozemská technologie v designu "transformers" působila bídně a Fishborne s tím svým otylým ksichtem bere štěky už i v takovýchto céčkových sci-fi filmech, protože je mu jasné, že Matrix byl jeho strop. ** ()

chrustie

Celkem zajimavý vizuál a námět naprosto ubitý tupými dialogy a ještě tupějšíma postavama. Sci-Fi je celkem můj šálek čaje a upřímně, jsem dlouho na konci filmu necítil tak promarněný potenciál. ()

RomaS

Tak tohle bylo všechno, jen ne jednoduché. Na začátku se patrně záměrně naznačilo, že se budeme dívat na podivný hon za hackerem doporovázený složitými vztahy mezi trojicí školáků. Jenže asi po dvaceti minutách se vše změní. Děj nabere úplně jiný směr. Tu už půjde jen o pochopení situace ve které se nachází. Odpovědi na bludiště záhad a otázek si ale každý musí najít sám. Přirovnal bych tu změnu jako po návštěvě baru v Od soumraku do úsvitu. Když už se dá přijmout novou hru, tak přijde zase změna. Dál už nebudu raději prozrazovat. Jen naznačím, že závěrečná pointa byla pro mě příjemně překvapivá. Slabé tři. ()

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (viac)

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

Mladý tvůrce prozkoumá svět pod námi

05.10.2014

Režisér a scenárista William Eubank dokázal se svými dvěma nízkorozpočtovými sci-fi filmy – Love a novinkou The Signal - zaujmout diváky i kritiky na festivalech, navíc dokázal vykouzlit dost muziky… (viac)